İçeriğe git

Resif Bölgesi'ne Hoş Geldiniz! :)
Resif Bölgesi ailesinin bir üyesi olmak için hemen kayıt olun!
Eğer Resif Bölgesi üyesiyseniz, sitemizin tüm ayrıcalıklarından yararlanmak için giriş yapın!

Resim

Tatlı Su Akvaryumunu Tuzlu Su Akvaryumuna Çevirme

• Please log in to reply
Bu konuya 50 yanıt gönderildi

#41 SeNioR

SeNioR

Mavi Benekli Vatoz

• Forum Üyesi
  • 3.334 İleti
  • Nereden:İstanbul
  • İsim:Hakan Toğuç

Yazma tarihi: 13 Aralık 2007 - 17:45

550 EUR civarı diye hatırlıyorum.. Kesin fiyat için Pasifik Akvaryum ile irtibat kurman lazım..

#42 Black Jag

Black Jag

Acropora

• Yasaklı
  • 1.252 İleti
  • Nereden:İstanbul-Beylikdüzü
  • İsim:Devrim

Yazma tarihi: 25 Aralık 2007 - 16:32

Grotech HEA200 sump içi modelini kullanıyorum 175*60*60 ölçülerindeki akvaryumumda ve inanılmaz memnunum. Erdal beyin dediği gibi 1-2 hafta ayarını yapana kadar uğraştım ama şu anda inanılmaz iyi topluyor. Hatta bi denemede grotechin peşine bide TF1000 bağlayıp acaba bişi kalıyormu diye denedim. TF1000 2 hafta kabını 1/4 oranında doldurdum ve canlı yükümde baya fazla

#43 sedatyılmaz

sedatyılmaz

Sohal Tang

• Forum Üyesi
  • 164 İleti
  • Nereden:istanbul
  • İsim:sedat

Yazma tarihi: 31 Aralık 2007 - 18:01

arkadaşlar sump için 90*50*45h yaptırmaya verdim ama kaç gözlü bir sump akvaryumcu haber bekliyor nasıl bir sistem bilgi verirseniz sevinirim.

#44 sedatyılmaz

sedatyılmaz

Sohal Tang

• Forum Üyesi
  • 164 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2007 - 18:16

waveboox ve yanına tunze 1 adet 6060 alıyorum. ışık işini kendim yapmaya karar verdim.şuan 6 adet t5 Aqua Science lamba ve balans siparişini verdim 2 adet 250 w metal halide lamba koyucağım

#45 SeNioR

SeNioR

Mavi Benekli Vatoz

• Forum Üyesi
  • 3.334 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2007 - 23:55

QUOTE(sedatyılmaz @ Dec 31 2007, 06:01 PM) İleti görüntüle

arkadaşlar sump için 90*50*45h yaptırmaya verdim ama kaç gözlü bir sump akvaryumcu haber bekliyor nasıl bir sistem bilgi verirseniz sevinirim.

Aşağıdaki linki incelemenizde fayda var.
http://www.resifbolg...?showtopic=3542

Sump'ı yaptırmadan önce alacağınız PS'ye karar vermiş olmanız iyi olur. PS'nin ebatlarına göre sump bölümlerininin ayarlanması lazım. Ayrıca PS'nin konulacağı bölümde su seviyesinin sabit olması çok isabetli olur. Buharlaşan su ile değişen bir su seviyesi PS için pek uygun değildir.

Her bölümden diğerine geçerken şaşırtma olması hava kabarcıklarından kurtulmak için çok faydalıdır.

#46 sedatyılmaz

sedatyılmaz

Sohal Tang

• Forum Üyesi
  • 164 İleti

Yazma tarihi: 01 Ocak 2008 - 11:47

1.GROTECH HEA 200 PROTEIN TOPLAYICI
2.TUNZE WAVEBOOX
3.TUNZE 6060 SÜRKİLASYON MOTORU
4.AQUABEE UP 5000 POMPA

ışıklandırma için kendim yapmayı düşünüyorum t5 ler 6 adet Aqua Science mh büyük ihtimal giesmaan olacak 250 w ısıtıcı 300w jager kum şuan 20 kg aragonit var ek olarak 20 kg canlı kum koyup 10 cm kum yatagı oluşturmak 80 kg camlı kaya bunun 50 kg fiji kayası 30 kg yerli kaya koymak istiyorum onun için elimdeki f0 tropheus ikola ve kasangaları satışa çıkardım

#47 SeNioR

SeNioR

Mavi Benekli Vatoz

• Forum Üyesi
  • 3.334 İleti

Yazma tarihi: 01 Ocak 2008 - 17:56

Gayet güzel gidiyor. Sağlam ve kaliteli ekipmanla bu işe başlamak daha sonra başınızın çok daha az ağrıması demektir. Ancak 10 cm'lik kum yatağı olayına takıldım biraz. Ne kadar fazla kum koyarsam o kadar iyidir diye bir durum yok. Ancak derin kum yatağı sistemini uygulamak isterseniz bir önemi olabilir bunun içinde canlı kum kullanmanız yetmez. Kumu sürekli yavaş yavaş karıştıracak canlılar eklemeniz ve bu canlıların varlığını sürekli devam ettirmeniz lazım. Bu açıkçası başağrısı bir iştir ve olması gektiği gibi devam etmezse derin kum yatağı zarardan başka bir şey getirmez.

Zaten canlı kaya ve kuvvetli skimmer kullanacağınız için sisteminiz Berlin sistemine uygundur. Ayrıca bu şekilde kullanacağınız derin kum yatağı, tabandan itibaren 10 cm'lik kısmın yosun ve pislik dolu olarak kötü bir görüntü arzedeceğini size söyleyeyim. Kum tabakasının içinde olduğu için camları silerken bu kısmı silemeyeceksiniz. Benim tavsiyem 2-3 cm'lik bir kum seviyesidir.

#48 sedatyılmaz

sedatyılmaz

Sohal Tang

• Forum Üyesi
  • 164 İleti

Yazma tarihi: 02 Ocak 2008 - 13:27

arkadaşlar metal halideleri 250w 14500 k olacak bunlar için balans ve reflektör tavsiyesi yapabilirmisiniz

#49 sedatyılmaz

sedatyılmaz

Sohal Tang

• Forum Üyesi
  • 164 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2008 - 16:01

akvaryum kuruldu

1hafta tuzlu su ile çalıştırılıp 3 hafta canlı kayalarla döngü oluşmasını bekledim ve şuan akvaryumda 1 tane yellow tank 5 tanede chroch 1 tane kumu karıştıran deniz yıldızı 1 adette hermit ekledim
Malzemler;
grotech ha200 ps
grotech fosfat reaktörü
aquabee 5000 up
tunze wavebox
tunze 6100 elektronikmotor
4 adet aquasenic t5
35 kg canlı kaya
10kg fiji kayası
20kg arogonit kum

forum resmi
forum resmi
forum resmi
forum resmi
forum resmi

#50 SeNioR

SeNioR

Mavi Benekli Vatoz

• Forum Üyesi
  • 3.334 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2008 - 16:37

Ekipmanlara denilecek bir şey yok. Gayet güçlü bir sistem olmuş. Ancak kaya dizaynı için biraz daha düşünmenizi tavsiye ederim. Üye akvaryumları bölümünden üyelerin akvaryumlarına bakıp fikir alabilirsiniz. Aşağıda Onur Bahar'ın hilal şeklinde yaptığı bir kaya dizaynı var. Belki hoşunuza gider.
Deniz yıldızı için biraz erken olmuş. Yeni akvaryumda yiyecek bir şeyler bulması zor görünüyor.

#51 sedatyılmaz

sedatyılmaz

Sohal Tang

• Forum Üyesi
  • 164 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2008 - 16:41

forum resmi

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı