Jump to content

Ahmet Çakır

Resif Bölgesi Ekibi
 • Mesaj sayısı

  4.170
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Madalya

  30

5 takipçi

Ahmet Çakır hakkında

 • Rank
  Bangaii Kardinal
 • Doğum tarihi 06-03-1974

Profil Bilgileri

 • Nereden
  DENİZLİ
 • İsim
  Ahmet Çakır

Son profil ziyaretçileri

4.157 kez ziyaret edildi
 1. Herkeze merhaba

  Hoş geldiniz Mehmet bey.
 2. Bubble Magus media reaktör 80

  Başlık aranıyor bölümüne taşınmıştır.
 3. Çok küçük ve hızlı çoğalan bu canlı (pod?) Zararlimi

  Pod bunlar balıklar için canlı yem. Zoa zarar verdiği veya yedigi sadece google nin yarattığı bilgi kirliliği.
 4. Düşuk kh

  Canlı türü bulunan har tankta ( Mercan ) kh tüketim sonucu sürekli düşer düşmeme gibi durum söz konusu değil. Siz tüketim miktarını belirleyip Kh 7-9 arası tutmaya çalısın. Sakal yosunu kayalardan tank dışında fırçalayarak temizleyin. Tank içinde sakal yosunlara kesinlikle müdahale etmeyin dagıldıgı taktirde her yerde çıkar.
 5. Anemon ölmüş müdür?

  Resimde sizin de dediginiz gibi net degil. Bazen kendilerini belli bir süre geçici olarak kapata biliyor. Bir gün geçmesine ragmen açğazsa ısı, su degerleri ve ışıgı gözden geçirin.
 6. Yardım Lütfen... Kurulumun 7. ayı

  Elinize emeğinize saglık. Sadece dottyback fishe dikkat edin biraz agresif ve bölgecidir.
 7. Üye Bilgileri

  Abi hoşgeldin.
 8. Brain coral

  ilk olarak ısı, su degerleri ve tuzluluk oranı ve ışık önemli etken. Birde rahatsız eden canlı var mı palyaço vb. Su değerleri stabil olmalı günler arası değerler değişkenlik göstermeli. Bu sıraladıklarımı gözden geçirin ve canlının altına küçük taş parçası koyarak kumla temasını önleyin. Erime başlamış bu yüzden besleme yapmayın bu canlıyı daha yorar.
 9. Bu mercani bilen var mi?

  Resimden anlaşılmıyor sadece yapısından yosun türü gibi geldi.
 10. Acil tankı sardı yardım lütfen

  Dino veya cyana benziyor genel yapısını görmek gerekir. Hava kabarcıkları fotosentez oluşumundan kaynaklı. Her iki durumda nitrat ve fosfat degerlerini kontrol edin ve limitasyona girmesine müsaade etmeyin. Kesinlikle karbon kaynaklı besin vb. girmeyin özellikle bakteri besini. Akıntıyı artırıp ışıkların yanma süresini kısaltın. Nitrat test durumuna göre balık ve mercan yemine sınırlama getirin. İbrahim beyin dedigi gibi sifonlama yöntemiyle temizleyin. Su degişiminde Ro çıkış degeri 0 olmasına özen gösterin.
 11. Hazır Nano Tank Arka Sump Dizilimi

  Yok sıralama dogru. 1. bölümdeki biyolojik süngeri isterseniz çıkara bilirsiniz. 4. bölüm kafa motorunun oldugu bölüm. Yarım olması nedeni suyun buharlaşması. Bu bölümü sürekli kontrol ederek buharlaşarak eksilen suyu tamamlamanız gerekir.
 12. Yumuşak mercanlar için katkı tavsiye

  Star polip akıntıyı seven bir canlı tankta ona göre konumlandırın. xenia tam tersi güçlü akıntıyı sevmez. Nitrrat ve fosfatınız okunur seviyede olsun
 13. Katki hakkinda

  Mg, Ca ve kh normal değerlerde ise birçok markanın katkıları var corallın alg olarak kullana bilirsiniz. veya başka bir tanktan alg kaplı küçük bir parça kaya da ekleye bilirsiniz hem bakteri aşılaması olur. Bana sorarsan coralın alg azı yarar çogu zarar nedeni kayaların gözenekli yapısını zamanla kapatması.
 14. Aktif Karbon Kömürden Gelen Mucize

  Elinize emeğinize sağlık. Güzel paylaşım.
×