Jump to content

Ahmet Çakır

Resif Bölgesi Ekibi
 • Mesaj sayısı

  4.159
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Madalya

  30

5 takipçi

Ahmet Çakır hakkında

 • Rank
  Bangaii Kardinal
 • Doğum tarihi 06-03-1974

Profil Bilgileri

 • Nereden
  DENİZLİ
 • İsim
  Ahmet Çakır

Son profil ziyaretçileri

4.011 kez ziyaret edildi
 1. Bu mercani bilen var mi?

  Resimden anlaşılmıyor sadece yapısından yosun türü gibi geldi.
 2. Acil tankı sardı yardım lütfen

  Dino veya cyana benziyor genel yapısını görmek gerekir. Hava kabarcıkları fotosentez oluşumundan kaynaklı. Her iki durumda nitrat ve fosfat degerlerini kontrol edin ve limitasyona girmesine müsaade etmeyin. Kesinlikle karbon kaynaklı besin vb. girmeyin özellikle bakteri besini. Akıntıyı artırıp ışıkların yanma süresini kısaltın. Nitrat test durumuna göre balık ve mercan yemine sınırlama getirin. İbrahim beyin dedigi gibi sifonlama yöntemiyle temizleyin. Su degişiminde Ro çıkış degeri 0 olmasına özen gösterin.
 3. Hazır Nano Tank Arka Sump Dizilimi

  Yok sıralama dogru. 1. bölümdeki biyolojik süngeri isterseniz çıkara bilirsiniz. 4. bölüm kafa motorunun oldugu bölüm. Yarım olması nedeni suyun buharlaşması. Bu bölümü sürekli kontrol ederek buharlaşarak eksilen suyu tamamlamanız gerekir.
 4. Yumuşak mercanlar için katkı tavsiye

  Star polip akıntıyı seven bir canlı tankta ona göre konumlandırın. xenia tam tersi güçlü akıntıyı sevmez. Nitrrat ve fosfatınız okunur seviyede olsun
 5. Katki hakkinda

  Mg, Ca ve kh normal değerlerde ise birçok markanın katkıları var corallın alg olarak kullana bilirsiniz. veya başka bir tanktan alg kaplı küçük bir parça kaya da ekleye bilirsiniz hem bakteri aşılaması olur. Bana sorarsan coralın alg azı yarar çogu zarar nedeni kayaların gözenekli yapısını zamanla kapatması.
 6. Aktif Karbon Kömürden Gelen Mucize

  Elinize emeğinize sağlık. Güzel paylaşım.
 7. Yeni tank nitrat yardım. !

  Diatom normal süreç kumda ve kayada kalıcı değil. Zamanla azalacaktır. Akıntı ve kafa motorlarının akış yönlerini kör nokta kalmayacak şekilde ayarlaya bilirseniz iyi olur. bu süreçte nitrat düşmeden canlı girişi yapmayın. biraz sabır ve su değişimini % 20 gibi yapın bir süre. Bu arada nano tanka 3 adet blue tang fazla bunları eklerseniz nitratla çok uğraşırsınız kronik nitrat gibi.
 8. Nori ve protein ağırlıklı besleyin deniz mahsülü olabilir ( karides kalamar midye vb. ) NLS thera ve mysis dondurulmuş yem. Birde dirençlerinin artması ve herhangi parizite karşı sarımsaklı yem verebilirsiniz
 9. Yeni tank nitrat yardım. !

  45 günlük tankta diatom süreci normal ama nitratın 25 olması normal degil bu süreçte 0 yakın olması gerekir. yada döngüyü geç başlattınız. Sistem hakkın da bilgi verirmisiniz ? diatom kahverenginden yesile dönmeye başlar bu iyiye işaret. Kum üzerinde bile diatom olmasından dolayı akıntınız yetersiz gibi geldi bana.
 10. Tuncay bey hayırlı olsun. Ne kadar kaya kullandınız. Bana biraz yetersiz geldi. Bence diatom tam başlamamışken kaya takviye yapsanız iyi olur. Diatomdan sonra kaya eklerseniz diatom sürecini tekrar yaşarsınız.
 11. 60*30*35 İLE TUZLU SUYA MERHABA

  Dekor güzel görünüyor. Kaya miktarı iyi. Gökhan bey gibi ps ne kadar kuvvetli olsa da kayanın bol olmasını isteyenlerdenim.
 12. Yeniden Başlasınnn

  Elinize emeğinize sağlık. Müzik eşliğinde güzel görsel olmuş.
 13. Sorun olmaz. sadece Deniz balık ve mercan gurubu için protein açısından düşük kalır.
 14. Mercan yapıştırıcısının vücuda Teması ?

  Bu iyiymiş duymamış.
 15. Torch yuvasindan cikti!

  Bence tanktan çıkarın eriyerek suyu bozmasın. Söylediğiniz gibi tutunması imkansız. Horozun kafasını kesip kaya üstüne koyup canlanmasını beklemek gibi.
×