Jump to content

dincerkurtulus

Sürpriz Misafir

Önerilen İletiler

bugün bir arkadaşımdan aldığım zoaları fraglıyordum, bir kaç tane çıkardıktan sonra birinin içinden üstü yeşil bişey hızla çıkıp fragları koyduğum kasede koşuşturmaya başladı :D önce teke sandım ama biraz nette araştırınca yavru pistol shrimp olduğunu anladım, çok küçük olduğundan ana tankta yem olmasın diye sump'a yavruluğun içine biraz kum 2'de küçük taşla birlikte koydum, videoda görebilmeniz için biraz rahatsız ettim arkadaşı :) balıklara verdiğim yemi ezerek veriyorum, büyüyünce tankımdaki Pink spotted goby'nin yanına alıcam, (2-3 ayda büyür herhalde) hayırlısı bakalım..

bu resimdekinin aynı, tabi daha küçüğü

20107.jpg

buda videosu :)

http://www.izlesene.com/video/pistol-shrimp/4823445

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İyiki farkedip almışsınız sumpa ana akvaryuma koymayın balıkları öldürüyor tek tek.

bende 3 tane var aylardır da akvaryumdalar birtanesi randalli pistol shrimp diğer 2 si biraz daha farklı ve büyük tür fakat balık ölümü yaşamadım hiç.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bi kaynakta 1.8 metreden ses dalgasıyla balığı öldürdüğünü okumuştum, umarım yanlış bilgidir :( maganda karides :D

Evet doğrudur kıskacıylas ses dalgası yapıp öldürebiliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Daha önce videosunu izlemiştim gayet eminim o kadar kücük bir canlı ancak da yakınından gecen bir cleaner shrimp vs gibi daha yavaş ve hassan bir ihtimal da kücük balıkları ama bayaa kücük balıkları avlayabilecektir."4 cm from the claw. As it extends out from the claw" diyor. 4 cm ama kıskacın boyuna göre mesafe genişleyebiliyor. Ses dalgası ile avlanıyor zaten. Açıkcası kücük balıklarınız yoksa sorun olacagını sanmam goby türleriyle simbiyotik ortak yaşayan cinsleri de var diyor. Hazır yem bulunca zaten avlanma eğilimi de olacağını sanmam . Güle güle büyütün : )

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim tankımda da var yellow watchman ile symbioz yaşam sürüyorlar. yuvasına yaklaşan counchları kovalıyor sadece onlarında çok yakınından vurmasına rağmen öldürmüyor yada aman aman sersemletmiyor. Arada ses çıkartıyor ama uyutmayacak gibi değil zira tank yatağımın 10 cm yanında fakat hiç rahatsız olmadım. Tek sorunum tankın arka kısmına yuva yaptılar:/ göremiyorum pek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş