Jump to content

orhun

Sakal Yosun Sorunu

Önerilen İletiler

Yaklaşık 4 aydır sakal yosunu ile boğuşuyorum RO kullanmama rağmen artmaya devam ediyor alg eater aldım fayda etmedi, blue leg hermit aldım fayda etmedi, leopar snail adım fayda etmedi, en son kestane aldım bundan da umudum yok durumum baya vahim bana çözüm yolu sunabilecek arkadaşlar lütfen yardım.Red Sea Max 250 akvaryum 2 percula, 1 blue tang, 1 koran angel, 1fire goby, 1 bicolor goby, 1 file fish balık adedim. test hiç yapmadım su değerleri allaha emanet :)   Kısa bir görüntü ekledim.

MOV_0057_000 (2).mp4

1,5 yıllık akvaryum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, orhun said:

Yaklaşık 4 aydır sakal yosunu ile boğuşuyorum RO kullanmama rağmen artmaya devam ediyor alg eater aldım fayda etmedi, blue leg hermit aldım fayda etmedi, leopar snail adım fayda etmedi, en son kestane aldım bundan da umudum yok durumum baya vahim bana çözüm yolu sunabilecek arkadaşlar lütfen yardım.Red Sea Max 250 akvaryum 2 percula, 1 blue tang, 1 koran angel, 1fire goby, 1 bicolor goby, 1 file fish balık adedim. test hiç yapmadım su değerleri allaha emanet :)   Kısa bir görüntü ekledim.

MOV_0057_000 (2).mp4

1,5 yıllık akvaryum

Su degerlerini bilmeden mucadele etmeniz zor olur. En azindan fosfat seviyenizi bilmeniz gerekiyor. Ona gore bakteri veya fosfat tutucu kullanmak gerekir. Silikat recinesinin omru dolmus olabilir mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Işık kalitesi, akvaryumun doğrudan gün ışığı almaması, fosfat içermeyen ve tüketileceği kadar (cimri) yem kullanma, haftalık 10% - 20% su değişimi (silikat reçineli RO ile) ve bolca sabır. 

Benim uyguladığım yöntemler bunlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş