Jump to content

Selim Seven

Günlük Tüketim Hesaplaması

Önerilen İletiler

Merhaba, tankımdaki günlük tüketim miktarlarını net bir şekilde nasıl hesaplayabilirim? Çok sık test yapıyorum nerdeyse her gün fakat netleştiremedim. Özellikle KH konusunda değişken bir tüketim söz konusu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Testlerin süresini haftada 2 güne düşürün. Önce miktardan emin olun daha sonra katkı girin.

Ca, mg zaten çok fazla değişmez bunları haftalık da ölçebilirsiniz. Kh çok yoğun sps tanklarında günlük 1 dkh düşebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
On 02.10.2017 at 15:32, cengiz55 said:

75*50*35 eğer sps ağırlıklı değilse bence katkı kullanmayın.Haftalık su değişimi yapın.Belli bir süre sonra katkı ile bu boyuttaki tankı çökertirsiniz

Katkı kullanmazsam ciddi anlamda düşüş oluyor ama

On 02.10.2017 at 17:10, Mert Eker said:

Testlerin süresini haftada 2 güne düşürün. Önce miktardan emin olun daha sonra katkı girin.

Ca, mg zaten çok fazla değişmez bunları haftalık da ölçebilirsiniz. Kh çok yoğun sps tanklarında günlük 1 dkh düşebilir.

her seferinde değişiyor netleştiremiyorum. Testlere de ne kadar güvenilir bilemiyorum. günde 0.3-0.5 civarı gözüküyor. SPS değil 2-3 tane plate var onlarda mutsuz zaten

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş