Jump to content
agah61

Protein Skimmer Yapmak mı ? Almak mı ?

Önerilen İletiler

selamlar. konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın. 

50 50 50 tank'a sahibim. daha büyük bir sisteme geçmek istiyorum. 

Sorum şu. yüzlerce lira verip protein skimmer almak mı mantıklı, yoksa protein skimmer ı kendim yapıp sadece motoruna para vermek mi.

yani gövde para ediyormu. değer mi . 3d yazıcım var ve istediğimi üretebiliyorum plastik olarak. yapılmış örnekleri ektedir.

yapmak mantıklı ise,  300 litre için hangi modeli önerirsiniz

uKidP4m_preview_featured.jpg

Nr0nCLJ_preview_featured.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bence ps demek motor demek zaten. Gövdeyi üretmek yerine almak isteseniz emin olun yakın fiyata 2. El motoru olmayan bir gövde bulabilirsiniz. Ben bile hobide 2. Yılıma girmişken 2 tane mini red dragon blok arızası yaşadım elimde bir atb ps gövdesi ve bir tane 5m3 lük motora ait  parçalar mevcut. Tabi seçim sizin emek verip çalıştığını izlemenin zevkide bir ayrıdır :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Komat said:

Hocam bence ps demek motor demek zaten. Gövdeyi üretmek yerine almak isteseniz emin olun yakın fiyata 2. El motoru olmayan bir gövde bulabilirsiniz. Ben bile hobide 2. Yılıma girmişken 2 tane mini red dragon blok arızası yaşadım elimde bir atb ps gövdesi ve bir tane 5m3 lük motora ait  parçalar mevcut. Tabi seçim sizin emek verip çalıştığını izlemenin zevkide bir ayrıdır :)

ürünlerin fiyatı ne acaba sizdeki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki yeni bir ps almak. Para eden parca motor. İlla ki bu parayi vereceksiniz :) Ama ben motoru da yaparim derseniz orasi ayri :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şimdilik çok satmayı düşünmüyorum belki bir gün işime yarayacak bir blok bulurum diye :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.01.2018 at 14:32, agah61 said:

selamlar. konu yanlış yerdeyse kusura bakmayın. 

50 50 50 tank'a sahibim. daha büyük bir sisteme geçmek istiyorum. 

Sorum şu. yüzlerce lira verip protein skimmer almak mı mantıklı, yoksa protein skimmer ı kendim yapıp sadece motoruna para vermek mi.

yani gövde para ediyormu. değer mi . 3d yazıcım var ve istediğimi üretebiliyorum plastik olarak. yapılmış örnekleri ektedir.

yapmak mantıklı ise,  300 litre için hangi modeli önerirsiniz

uKidP4m_preview_featured.jpg

Nr0nCLJ_preview_featured.jpg

Yapmana gerek kalmadı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hobiye ilk başlarken ps yapmaya karar vermiştim ancak gördüm ki çıkan maliyet 2. el bir ps'yi birhayli geçiyor ve zaten dengeli bir ps yapmak da bayağı bir tecrübe ve zahmet istiyor. Gövdeyle uğraşmak ve ona doğru motoru bulmak yerine 2. el bir ps, sonrasında elden çıkarmak açısından da düşünülünce çok çok daha çok mantıklı bir yatırım olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

anlaşılan 2.el güzel birşey denk getirmeye calıscaz gibi :) teşekkürler yorumlarınız için

cengiz bey projenizi atın yardımcı olmaya calısırım

5 saat önce, cengiz55 said:

Pleksi kesebiliyor musun?Arduino projem için şase lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

anlaşılan 2.el güzel birşey denk getirmeye calıscaz gibi :) teşekkürler yorumlarınız için

cengiz bey projenizi atın yardımcı olmaya calısırım

5 saat önce, cengiz55 said:

Pleksi kesebiliyor musun?Arduino projem için şase lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok