Jump to content

ayrancı

Mercanlarıma ne oluyor

Önerilen İletiler

Arkadaşlar bundan 15 gün öncesine kadar büyümeleri ve gelişmeleri normal olan mercanlarım tamamen durdu hatta kötüye gidiyor ,mercan uçları kahverengi olmaya başladı ,bazıları iskletinden kopup parçalanmaya başladı.mashrumlar fena değil,Xenia Mercan lar kapanmaya başladı ,bu durumu daha önce tecrübe eden arkadaşlar fikrini söyleyebilirmi acaba?

IMG_5114.JPG

IMG_5116.JPG

IMG_5119.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Test yapma şansınız oldu mu ? Nitrat, Fosfat ve Amonyak için bir test yapın derim...

SPS ler in çoğu ölmüş görünüyor

geçmiş olsun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

elimdeki serifelt kh ve nitrat testi ile yaptığım testlerde kh 9,9 nitrat 0 a yakın çıkıyor,nitratın yükseldiğini farzederek 2 günde bir kova su değişimi yapıyorum,bu gün zeolit kullanmaya başladım,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tuzlılık aksine düşük ,Akşam ölçtüm ( 1 haftadır her gün ölçüyorum)KH 10,9 (1 haftadır her akşam normale getirmek için Reeflowers kh Blend giriyorum) 2 veya 3 günde bir Reeflowers kh Blend ile birlikte yarısı kadar Reeflowers  All Elements giriyordum ,her iki akvaryumuma (iş yerindekine o kadar sıklıkla bunları veremiyordum) evdeki akvaryumun suyunu 1 bidon olarak 2 gündür gün aşırı değiştiriyorum ve zeolit kullanmaya başladım,dikkatimi çeken sump içindeki ufak sivri  süngerlerin çokluğu. Acaba bu katkılardan olabilirmi?

IMG_5126.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amonyak ölçtünüz mü ? Balıkların gözünde silik beyaz bir renk oluşur ve solunumları hızlanır. İlk aşama olarak. Yakından bakılmazsa sorun yok sanılır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Ürün açıklamasında da günlük 7mg geçmeyecek şekilde diyor ,bu arada Akvaryum(Her çeşit için) Alert Amonyak Ölçer diya bir şey buldum,bunlar tankta iş yaparmı acaba?

seachem-ammonia-alert-amonyak-gostergesi-40427-22-B.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok