Jump to content

istinye

Dino Yosunu Teşhisi Doğru mu? Tecrübe etmiş olanlar teyit edebilir mi?

Önerilen İletiler

Dino olduğunu zannetmiyorum. Fotoğraflar çok net değil ama dinoda mutlaka kabarcıklar olur ve uzayan bir bakteri kümesinin ucunda oluşan kabarcık. Ayrıca mercanların kollarına da yapışırlar. Bu bir tür cyano olabilir. Aşağıdaki linkte daha net gözüküyor.

http://www.3reef.com/threads/resetting-tank-b-c-of-dinoflagellates.139043/

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sguner, 3 dakika önce yazdı:

Dino olduğunu zannetmiyorum. Fotoğraflar çok net değil ama dinoda mutlaka kabarcıklar olur ve uzayan bir bakteri kümesinin ucunda oluşan kabarcık. Ayrıca mercanların kollarına da yapışırlar. Bu bir tür cyano olabilir. Aşağıdaki linkte daha net gözüküyor.

http://www.3reef.com/threads/resetting-tank-b-c-of-dinoflagellates.139043/

Normalde baloncuk oluyor ama ışıkları yeni açarak çektiğim için baloncuklar yok, normalde hepsinin üzeri kabarcık dolu oluyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cyanoda  da kabarcık olur. Bana da cyano gibi geldi. Ama aşırı yoğun gibi. Dokunduğunuz zaman sanki kabuk gibi kalkıyor mu kayanın üzerinden. Yanı sımsıkı yapışmış birşey dehil sanırım ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berk111, 54 dakika önce yazdı:

Cyanoda  da kabarcık olur. Bana da cyano gibi geldi. Ama aşırı yoğun gibi. Dokunduğunuz zaman sanki kabuk gibi kalkıyor mu kayanın üzerinden. Yanı sımsıkı yapışmış birşey dehil sanırım ? 

sıkı sıkıya kayalara yapışık, sifonlamaya da çalışıyorum dokunuyorum ama çıkmıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş