Jump to content

Argun71

14 litre masaüstü takılmacalar

Önerilen İletiler

Canyon box 36 nano tank şuan için ışığı motoru aynı hiçbir değişiklik yapılmadı sumpda filtre malzemeleri şöyle,

50gr Seachem phosguard

110gr Seachem purigen

130gr Chemi blue

130gr Siporax  bu tankta vardı iki parça sünger vardı onları çıkardım

120gr Bio ball  yuvarlak seramik taş

50gr Zeolit

üzerine filtre serdim kaba pisliği almak için

üç parça kürlenmiş bir parça yeni küçük kaya ve 1,5mm-2,5mm aragonit mercan kırığı yeni kum

4-5 litre eski su gerisi yeni tuzluluğu tam tutturamadım 1021 oldu

Aquaforest bios bakteri günde 1 damla girilmeye başlandı

Hava taşlı Ps düşünüyorum şuan için sumpda eheim hava motoru en düşük ayarda çalışıyor 

eski tanktaki ısıtıcı buna büyük geldi daha küçük boy kompak birşey lazım

Kafa motorunu en kısığa almama rağmen motorun olduğu kısımda su seviyesi tam dolmuyor yarıdan bile aşağıda

20180512_180911_HDR.jpg

20180512_180939_HDR.jpg

20180512_180957_HDR.jpg

20180512_181109_HDR.jpg

20180513_162357_HDR.jpg

20180513_162630_HDR.jpg

20180513_162753_HDR.jpg

20180513_163418_HDR.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sorunsuz kurulumlar dilerim,ps düşünüyorsanız dymax iq5 önerebilirim bu akvaryum için.Atık kabında ayrıca tahliye bölmesi var ufak olduğu için taşmalarda uğraştırmıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen Aliexpress de gezerken görmüştüm yolda geliyor ps,

macro alg için motorlu bir refugium alanıda var tam uyuyor 

filtrenin bir kısmını kestim fazla gelmiş suyun diğer tarafa geçmesini önlüyordu şimdi iyi oldu..

20180514_132143_HDR.jpg

20180514_132159_HDR.jpg

20180516_183057_HDR.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ugursurgen, 23 dakika önce yazdı:

Clown çok güzel maşallah.

Nereden temin ettiniz?

Başka var mıydı?

selam bu 3 yıllık balığım eşide vardı yumurtlama döneminde öldü ne yazıkki bu erkek olandı..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diatom 7. günden itibaren oluşmaya başladı şuanda 16 günlük nano ortadaki kayayı yine elimdeki Caribsea kayalardan biri ile değiştirdim ilk defa ithal kaya kullandım ve beğendim nano nun orginal ışığı beyaz led onu değiştiriyorum ve hava taşlı ps olacak bakalım..

20180529_172417_HDR.jpg

20180529_172423_HDR.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hava taşlı skimmer ve 16wat led aydınlatma geldi güzel köpük yapıyor fakat ileride havataşını nasıl değiştirecem çözemedim altını zorladım dönmüyor içide dar baya ilginç :) 

zetlight za1201 led aydınlatma beyaz 21 adet 12000k,mavi 7 adet,kırmızı 4 adet,yeşil 4 adet toplam 16watt 

HTB10VZsNVXXXXX5XFXXq6xXFXXXG.jpg

HTB1dfhAp1GSBuNjSspbq6AiipXat.jpg

SAM_0279.jpg

SAM_0280.jpg

SAM_0281.jpg

SAM_0277.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Aynı toplayıcıyı kullandım. Alt kapak çıkartılabilir. Sıkı geçme olduğu için çıkartamamış olabilirsiniz. Bıçağın sırt kısmı ile boruyu çevirerek üstten vurarak gevşetip çıkartabilirsiniz. 

İyi günler,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZATOPEK, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

Aynı toplayıcıyı kullandım. Alt kapak çıkartılabilir. Sıkı geçme olduğu için çıkartamamış olabilirsiniz. Bıçağın sırt kısmı ile boruyu çevirerek üstten vurarak gevşetip çıkartabilirsiniz. 

İyi günler,

baya güç vererek çevirmeye çalışdım sonra elimde kalacak diye üstelemedim teşekkür..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynı aydınlatmayı almak için epeyce düşündüm,izleminiz nelerdir memnun musunuz?

Mobil kontrol,dim vs özellikleri tasarımı epey güzel görünüyor ama mavi ışığının etkisinden şüphe ettiğim için vazgeçmiştim

Memnunsanız kendi pikom için tekrar değerlendireceğim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Engin Sarı, 1 saat önce yazdı:

Aynı aydınlatmayı almak için epeyce düşündüm,izleminiz nelerdir memnun musunuz?

Mobil kontrol,dim vs özellikleri tasarımı epey güzel görünüyor ama mavi ışığının etkisinden şüphe ettiğim için vazgeçmiştim

Memnunsanız kendi pikom için tekrar değerlendireceğim

ne yazıkki çinli satıcı ben wifi li 19w modelini istememe rağmen düşük modelini gönderdi sonrada yanlışlık olmuş filan dedi gündüz ve gece modu var sadece manual üzerinden açıp kapıyorum para iadesi istedi kabul etmedim jebao sw-2 gönder dedim yoksa dispute açarım dedim kabul etti ışık gücü bana yeterli gözüktü beyazı kırıyor mercanlar memnun fakat wifi modelinde mavilerde mercek filan vardı neyse..fiyatada 20 dolar civarı zam yapmış..

buarada conclar çalışmaya başladı ,

SAM_0287.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlgili cevabınız için teşekkürler,geçmiş olsun, böyle hatalar malesef her zaman olabiliyor,neyse ki alıcı koruması vs sayesinde sorun bir nebze düzeltilmiş.
Tüp kurdu çok hoş görünüyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Jebao sw-2 geldi en düşük ayarda w1 modunda kullanıyorum canlılar ahenkle sallanıyor iyi oldu bu ürün minnacık birşey zaten mercanlarında tozunu aldı ses yok gibi birşey tankda torch,candy,blasto,starpolip,zoa,hairy mushroom ,xenia var 

soğutma için 8 cm lik adaptörlü fan taktım  etkili oluyor iki hızı var termostat yok henüz..

turbo snail müthiş sump duvarını kayaları cillop gibi yapıyor beslensin diye camları bile silmemeye başladım :)

conclarda  onla yarışıyor

rahat duramadık aslında fridmani istiyordum bulamadık purple dotyback attık rengine tav oldum bende kayaların altı boş kumu kayalardan sonra sermiştim istediği yere saklanıyor dolaşıyor sorun yok bendeki palyoca eski balık ikisininde yeri var ama goby filan olsa dotyback rahat  bırakmaz onu..

20180620_131620_HDR.jpg

20180620_131716_HDR.jpg

20180613_134830_HDR.jpg

20180610_104610_HDR.jpg

20180620_132610_HDR.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir süredir kenarda duran motorlu yavruluğu refugium olarak monte ettim yaklaşık 1.5 litre alıyor spagetti alg ve dibine seachem  matrix ve benim sumpta torba içinde olan bioballları ekledim ışık olarak nano nun eski ledini kullandım 4wat civarı beyaz, kırmızı mavi şerit led bekliyordum bir türlü gelmedi..

sumpta medya torbaları zamanla artık topluyor refugium dan sonra purigen ve phosguard çıkardım sadece chemi pure ve spirox kaldı üzerinede filtre serdim filtre en fazla 15 günde bir değişiyor..

20180705_141137_HDR.jpg

20180705_140834_HDR.jpg

cameringo_20180705_141348.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ufacık tankta bile sürdürülebilir bir eko sistem kurmak için her türlü ihtiyaç mevcut :)

Çok fazla test bence insanı hobiden bıktırıyor onun yerine enerjiyi su değişimine harcamak daha mantıklı ilk başlarda sadece nitrat testi yapmıştım 50 ye yakın çıkıyordu son iki gündür bembeyaz bir nitrat gördüm ve hava taşlı ps yide çıkardım tankta refigium,yeni eklediğim iki adet mangrove bitkisi yeni kök vermeye başladı,bakteri yatağı için sporax matrix bioball,chemi blue ve filtre var..10 günde bir 5 litre su değişimi red sea pro tuz

Su tamamlama yoktu eski  tanktan kalan jebao dozlamayı kullanmaya karar verdim buna kalkwasser katkı ilave ederek  4gr kalk 15 litre su ile karıştırıp günde 360mml veriyorum 24 saate böldüm dozlamayı,  kalk ilk defa kullandım dalga motoru ile karıştırdım rakı kıvamında  bir gün dinlendirip dozlamaya başladım..

Su değişiminin ertesi günü tankta 8 kh oluyor 10 gün içinde 5 in altına kadar düşüyordu bakalım 10 günde kalk dozlaması sonucu kaç olacak kh ? 

Dottyback   beklediğimden daha huysuz çıktı mercanlara bile hareket çekiyor ilginç bir balık çıkardım.yuma mercan şekilden şekile giriyordu keyfine göre çokta yer yok tankta çıkardım onuda..

20180722_133723_HDR.jpg

20180722_133915_HDR.jpg

20180722_133941_HDR.jpg

20180722_134158_HDR.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
istinye, 8 saat önce yazdı:

Güzel gidiyor, uzun ömürlü olsun inşallah, takipteyim.

bu kalkwasser katkı ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz

Teşekkürler bende tecrübeli sayılmam @mmoner üstat tarafından hazırlanmış yazıları ve ugulaması var linklerini atıyorum size..bende oradan bakarak ilk defa uyguladım..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanıyorum kardeş tanklara bakıyoruz. Dalga motorunun etkisi üzerine bir video atabilir misiniz?

Kalk' ı kH yükseltmek için değil de eksileni tamamlamak için kullanmak daha mantıklı. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba motorlu yavruluk dediğiniz şeyi tam çözemedim. Nedir ve nasıl çalışıyor? Ben de masaüstü bir şey kurmayı düşünüyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Selim Seven, 3 saat önce yazdı:

Merhaba motorlu yavruluk dediğiniz şeyi tam çözemedim. Nedir ve nasıl çalışıyor? Ben de masaüstü bir şey kurmayı düşünüyorum

https://www.hepsiburada.com/dophin-yavruluk-motorlu-p-HBV000002BJ8I

ürün bu hocam,yurtdışındakiler  şunu çok kullanıyor aynı mantık ama daha büyük,

https://www.amazon.com/Finnex-External-Refugium-Breeder-Hang/dp/B00I8BREP2/ref=pd_sbs_199_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00I8BREP2&pd_rd_r=C6MGQJTABY2HP5G2DC7H&pd_rd_w=Je6Rg&pd_rd_wg=2FfwL&refRID=C6MGQJTABY2HP5G2DC7H&th=1

mmoner, 5 saat önce yazdı:

Sanıyorum kardeş tanklara bakıyoruz. Dalga motorunun etkisi üzerine bir video atabilir misiniz?

Kalk' ı kH yükseltmek için değil de eksileni tamamlamak için kullanmak daha mantıklı. 

aynen aynı tank, biraz su değişimi filan işleri var halledim video çekerim..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@mmoner aslında dalga motoru koyma düşüncem pekte yoktu uygun bulunca aldım en düşük ayarda çalışıyor güzel bir sirkülasyon yapıyor kayalarda kumda atık birikmesini ölüyor star polip filan daha güzel gözüküyor :) ben yinede canlılara fazla yormamak için zamanlıyıcı bağladım gece çalışmıyor gündüz açık..

videoda dalga motoru kapalıyken başlıyor sonra açıyorum

videoda madagaskar leather kapalı gözüküyor yeni girdi tanka açtığı zamanda var video çektim açmaya başladı :)

video çektim leather açtı :)

20180731_180734_HDR.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.