Jump to content

okan058

Günlük su değişimi

Önerilen İletiler

Başlığı görünce otomatik olarak insan diyorki kim uğraşacak her gün ama bunu günlük yapan hazır bir sistem alınabilir yada kurulabilir .

Daha önceki tankımda son bir kaç hafta kadar yapmıştım ve güzel bir şekilde renklenme aldım aslında ama tam bir sonuç aldımmı yoksa iki ayrı marka amino asit kullanmaya başladım onun etkisini oldu bilmiyorum ama bariz renklerde büyüme olmuştu .

Haftalık kütlesel bir su değişimi yapıyoruz genelde bunu 7 güne bölüp günlük değişim yapılmış olsa eksilen ve ölçülemeyen tüm değerler yerine gelmiş olmazmı ? Ben mantıken bir zararı olacağı düşünmüyorum ama beklediğim kadar faydalı bir gelişme olurmu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Günlük su değişimi, tüketilen elementlerin eklenmesinde etkili olabilir. Fakat önemli olan, mevcut bakteri kültürüne zarar vermeden yapılacak değişim miktarını tespit etmek önemlidir. Ayrıca, birçok akıllı sistemde, sadece değişim litresini, değişim saatini yazdığınızda sistem kendisi su değişimi yapmaktadır. ( Bkz. Pacific Sun, Automatic Water Change system) 

İyi günler
ısmail SEVIK

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhabalar,
Günlük su değişimi, tüketilen elementlerin eklenmesinde etkili olabilir. Fakat önemli olan, mevcut bakteri kültürüne zarar vermeden yapılacak değişim miktarını tespit etmek önemlidir. Ayrıca, birçok akıllı sistemde, sadece değişim litresini, değişim saatini yazdığınızda sistem kendisi su değişimi yapmaktadır. ( Bkz. Pacific Sun, Automatic Water Change system) 
İyi günler
ısmail SEVIK

Günlük değişimde bir çok elementi karşılayacağı mantıken aklıma yatıyor haftalık ekstra su değişimine gerek kalacakmı acaba nitrat fosfat dengesi için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.