Jump to content

tank

Deniz suyu kullanımı ve faydası

Önerilen İletiler

arkadaşlar Deniz suyu kullanan ve faydasını gören arkadaşlar Bilgi paylaşmasını faydalı olacağını düşünerek bu konuya açma ihtiyacı duydum görüş ve önerileriniz. Ben yaklaşık iki yıldır değişim suyunu Tekirdağ sahilinden ve denizin uyuduğu vede cam gibi berrak olduğu zamanlarda yüzde on su değişimi ile döngüyü devam ettiriyorum,çok şükür bu güne kadar herhangi bir sıkıntıda yaşamadım aynı zamanda iki yıldır katkıda kullanıyorum mercanlarım ise nerdeyse orman gibi örneğin bir tane bubble anemonum iki yılda ondokuz tane oldu.konu hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba hocam bende mersin de yaklaşık 1,5 yıl deniz suyu kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tuz oranı biraz fazla olduğu için, normal değerlere ayarlayıp devamlı değişim yapıyorum. Tabi kullanmadan önce iyice süzüp filtreledikten sonra. 

Deniz suyu değerlerine baktığımda, değerler çok güzel ve kusursuz. Dikkat edilmesi gereken tek şey, tanka zarar verecek canlı olmaması, buda suyu aldığımız yere bağlı. 

Bunlar sadece benim gözlemlerim. Tabi üstatlarımız daha iyi bilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş