Jump to content
       
Pryme

AC yada DC Skimmer farkları

Önerilen İletiler

Selamlar

Yeni kurulacak tankım için gerekli ekipmanları araştırıyor ve yavas yavas topluyorum. AKlıma takılan en buyuk soru ozellikle skimmer ların bazı modellerde AC bazı modeller DC olması. Deneyimli arkadaslardan aralarında ne gibi farklar olur konusunda yadım alabilirsem sevinirim.

Malum fiyatlar cok yuksek oldugu için ornek olarak 500 litrelik bir tank için Bubble-magus A8 dc skimmer uygun olurmu?

 

Tesekkurler

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu AC DC meselesi aslında enerji ve mekanik motor ideolojisiyle alakalı bir durum. İkisinin de prensip olarak üstün olduğu noktalar var. Sabit frekans çalışımı veya ayarlanabilir Hz değerleri gibi. Fakat en azından bu hobi için DC motorlar sonradan modellere modifiye edilmeye başlandığı için daha başarılı olarak kabul edilebilmektedir. Kısmen daha sessiz olması da gözlenebilir. Daha dayanıklı olup olmaması tartışılır. Ama DC/AC ayrımını marka zaten size yaptırmaz. Yenisini çıkarır eskisini siler, fakat bizim gibi ülkelerde stoklar dibine kadar tüketileceği için En eski NAC ps serileri bile AC motorlarıyla piyasadalar. Marka AC yi bırakalı 5 sene olacakken ... 

Çok başarılı olarak bilinen bir ürünün motoru AC diye o sizi üzmez. Veya sırf DC ye geçmiş diye bir alt sınıf ürün öbürünü sollayacak diye bir durum da yok.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×