Jump to content

zaferturgut

AkVARYUM SU DEĞİŞİMİ

Önerilen İletiler

Herkese merhabalar.Benim yaklaşık 1.5 aylık bir deniz akvaryumum var .Akvaryumumdan su buharlaştığı için su ekliyorum.Ama her su eklediğimde balıklarım hasta oluyor.Şuana kadar 5 tane palyoça balığı kaybettim. Yanlış ne yapıyom anlamadım ? Bir de akvaryumum 200 lt yaklaşık normalde 20 lt su değişimi yapmam gerekiyormuş galiba 2 haftada bir.Ben su değişimine başlamalı mıyım ? Başlasam bile suyu tuzlu bir şekilde ana tankın sıcaklıklığıyla farklı eklesem sıkıntı olur mu ? Ayrıca yavaş yavaş mı su eklemem gerekiyor yoksa bir anda eklesem olur mu ? Kısacası su değişiminin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibiyseniz yardım ederseniz sevinirim .(Akvaryumda yumuşak mercanlarda var )

tarihinde zaferturgut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eksilen suyu tuzlu su mu yoksa sade su mu ekliyorsun ?

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese merhabalar.Benim yaklaşık 1.5 aylık bir deniz akvaryumum var .Akvaryumumdan su buharlaştığı için su ekliyorum.Ama her su eklediğimde balıklarım hasta oluyor.Şuana kadar 5 tane palyoça balığı kaybettim. Yanlış ne yapıyom anlamadım ? Bir de akvaryumum 200 lt yaklaşık normalde 20 lt su değişimi yapmam gerekiyormuş galiba 2 haftada bir.Ben su değişimine başlamalı mıyım ? Başlasam bile suyu tuzlu bir şekilde ana tankın sıcaklıklığıyla farklı eklesem sıkıntı olur mu ? Ayrıca yavaş yavaş mı su eklemem gerekiyor yoksa bir anda eklesem olur mu ? Kısacası su değişiminin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibiyseniz yardım ederseniz sevinirim .(Akvaryumda yumuşak mercanlarda var )
Tuzluluk oanı ne ?ve akvaryumun fotosu varmi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hocam  her gün 1 bardak sadece su ekliyom.Su değişimi yapacaksam tuzlu su ekliyecem. Tuzluluk oranım 1023. Hocam resim var ama boyut maksimum 4,88 MB diyor. Resim 8,74MB  atamıyom
Kamera cekim kalitesini dusur oyle yuklemeye dene..

1bucuk aylik alvaryum yazmissin, bence diatom daha bitmedi , ya da hic baslamadı.. canli kaya mi kullandin başlangicta ?yani akvaryumun fotosunu görme şansimiz olsa daha iyi yorum yapabilirdik.. birçok şey sebep olabilir bu durumda.. ama akla ilk diatom bitmedi gelior..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.