Jump to content

OzanPaker

Acil Yardıma İhtiyacım Var!!!

Önerilen İletiler

merhabalar hobiye yeni başlayanlardanım bu yüzden bilgi birikim açısından yetersizim akvaryumumda yaşadığım 2 adet sorun var ve çözümlerini bulamıyorum birincisi suyun dibi kumun üstü böyle anormal yosunumsu bişey oldu bir diğeride bir gün su çok berrakken ertesi gün bir uyanıyorum su bembeyaz içerisi dahi gözükmüyo lütfen bunların çözümü konusunda yardımcı olun

WhatsApp Image 2019-01-07 at 11.24.52(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-01-07 at 11.24.52.jpeg

WhatsApp Image 2018-12-23 at 04.06.55.jpeg

WhatsApp Image 2018-12-23 at 04.06.40.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba. Kurulumunuz hayırlı olsun, elinize emeğinize sağlık. Akvaryum, kullanılan malzemeler ekipmanlar, varsa katkı girişi yada oluşumu hızlandırmak için girilen bir element-bakteri kullanıldı mı, bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Muhtemelen diatom süreciniz başladı, fakat ilk öncelikle kum niyetine kullandığınız mercan kırığı çok büyük, bu size ileri de nitrat fosfat sorunu olarak geri dönüş yapacaktır (içerisinde biriken tortu, yem artığı vb. nedeni ile). Yolun başında iken 1-3 mm kum ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ekstradan katmış olduğum birşey yok geçen gün balıklarla mercanları alıp akvaryuma ekledim ondan sonra kumun üstündeki şeyler çıktı ve bembeyaz oldu. Kum olarakta petshop bunu verdi acaba neden bunu verdi ki böyle bi sorunu varsa  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.