Jump to content

Abdurrahman

Dip solüsyonu (Tentürdiyot, baticon)

Önerilen İletiler

Merhabalar arkadaşlar. 

Dip solüsyonu için birçok marka bulunmakta etken madde olarak iyot bulunmakta. Peki soru ve tartışma olarak, baticon veya iyot etken maddeli birçok ilaç mevcut bunlardan bir kaba doz ayarlaması yapıp kullanıla bilir mi? Ve bununla mercanlar steril edilebilir mi?

Evet tecrübeli arkadaşlar sizin düşünce ve tecrübelerinizi paylasirmisiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazan olmayınca 2 gün önce  tecrübe ettim. Şöyleki:

1,5 lt ye 2 damla Baticon (iyot etken maddeli) damlattim bununla Madagaskar leather ve acanlordu dip yaptım ( dip işlemini ilk solisyonda 3 dk beklettim, sonra temiz Akvaryumdan aldığım suda bekletip Akvaryuma aldım) ilk gün kapaliydilar ikinci güne çok güzel açtılar. İlerleyen zamanlarda bir problem gözlemlersem yazarım. Bir dahaki sefere daha basit mercanlarda dozajı yükseltip deneyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bu konu önemli her zaman elimizin altında dip solüsyonu bulunmamaktadır. Batikon ile piyasada bulunan dip solisyonu ilaçlarınında etken maddesi iyot bunda sadece etken maddenin yoğunluğu kontrol edilip dozaj ayarlaması yapılırsa bence bir sakınca olmayacaktır. tabi sps lerde (özellikle acrolarda) hiç tecrübe etmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Merhabalar arkadaşlar. 
Dip solüsyonu için birçok marka bulunmakta etken madde olarak iyot bulunmakta. Peki soru ve tartışma olarak, baticon veya iyot etken maddeli birçok ilaç mevcut bunlardan bir kaba doz ayarlaması yapıp kullanıla bilir mi? Ve bununla mercanlar steril edilebilir mi?
Evet tecrübeli arkadaşlar sizin düşünce ve tecrübelerinizi paylasirmisiniz.
Merhaba gelişmeler hakkında bilgi verirseniz memnun olurum

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş