Jump to content

Murat01

Bu nedir?

Önerilen İletiler

Su değisimini üzerlerinden toplayarak spor salinimlarını kontrol altına alabilirsin. Bir hava hortumu ile Ayrıca aktıf karbon 11 gün kalacak şekilde tankına koymalısın yayılmasını engellemek gerekli bu bakterilerin. Işığı 12 saat ise 10 saate dusurebilirsin. UV bu konuda biraz daha etkili ancak Bilmen gereken şey hemen kaybolmaz süre ister. belli zaman kontrol altına alınabilir tamamen giderilmesi konusunda kesin bilgi veremem ama bazen 1 bazen 2 ayda yok olur. Ama bunlardan belli kısmını yapmazsan çoğalırsa durdurulamaz hal alacaktır 🖐️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey için şimdiden çok teşekkür ederim. Diş fırçasıyla fırçalıyorum arada temizleniyor ama 2 3 gün sonra tekrar oluşuyor.

Akvaryumum 50 40 40 ölçülerinde arkadan 10cm sumplı her hafta 5 litre düzenli su değişimi yapıyorum. Aktif karbonu fileye koyup sumpa mı koyayım. Işık 12 saat yanıyor yavaşça yanıp 12 saat sonunda yavaşça sönüyordu bunu 10 saate mi düşüreyim.

Bende aquaReef led x35 var saat ayarını nasıl yapmalıyım yani hangi ledi kaç saat yakmalıyım. Ben bu şekil ayarlamıştım. (Akşam 7 den sonra ışık gözümü aldığından 7 den sonra kapanıyor)

20201013_102724.thumb.jpg.baa17de7828d8680f24dd8ca9d417bcc.jpg

NRg3FL.jpg

Iw6rqR.jpg

Murat01 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mercanlarina etki yapmayacak şekilde ışıklarının şiddetini dimleye bilirsiniz. Işık şiddetini %5 arası dimleme yararlı olacaktır saat ayarı ile oynama yapmadan Aktif karbon koyduktan sonra temizleme işlemine devam etmen iyi olur 🖐️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş