Jump to content
       

Assassin

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  30
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  5
 • Geri Bildirim

  0%

Assassin kullanıcısının son zaferi 20 Nisan

Assassin en beğenilen içeriğe sahiptir

2 Takipçiler

Assassin Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı
 • Doğum Günü 11-04-1969

Profil Bilgileri

 • Nereden
  KADIKÖY/GÖZTEPE
 • İsim
  Gökhan Erdağı

Hakkında

 • Tank
  110X60X50
 • Kurulum Yılı
  2011
 • Favori Balığım
  Acanthurus sohal

Güncel Profil Ziyaretleri

1.398 profil görüntüleme
 1. Assassin

  Rainbow Of The Ocean 110x60x50

  Süper olmuş Cüneyt bey sen beğendiysen içine Sindiyse tamamdır abi kayaların birleşim yerlerini mutlaka yapıştır akvaryuma Su koyduktan sonra dekoru değiştirmek kayaları yapıştırmak çok çok zor olur. Hayırlı olsun çok güzel görünüyor . Cüneyt bey dalga motorlarını akvaryumun üst tarafına doğru koymanızı tavsiye ederim.tank'ın ortasına koymuşsunuz bütün kumu kaldırır kısık seviyede kullanırım dersen bu seferde randıman alamazsınız.yinede siz bilirsiniz.
 2. Assassin

  Rainbow Of The Ocean 110x60x50

  Hayırlı olsun Cüneyt Bey, çok güzel ve zevkli yapılmış çok güzel bir Tank geliyor belli uzun soluklu bir tank olmasını dilerim. kafa motoru işine yaramadıysa Tuncay'a geri ver abi ben geri alırım. para iadesi hemen yaparım bilgin olsun .
 3. Assassin

  Eunicid Worm e benziyor yardım lütfen

  yok aynı canlının beden kısmı Fuat bey ben mercekle çok inceledim kolları var uzun uzun spagetti gibi adıda oradan geliyor galiba
 4. Assassin

  Eunicid Worm e benziyor yardım lütfen

  Ben zararını görmedim artık yemleri falan yiyor gece aktifler bende çok fazla vardı kumu sifonlayarak biraz temizledim 1-2 ay içinde tekrar çoğaldı onu yiyen bir canlı var'mı bilmiyorum youtube de videoları var bakın sizinkine benziyor'mu akvaryumcudan aldığımız mercan farglarının taşlarına yapışmış olarak girdi benim tankı' ma bir daha kurtulamadım.
 5. Assassin

  Eunicid Worm e benziyor yardım lütfen

  Spagetti worm zannediyorum resim biraz daha net olsa araştırmıştım zararsız bir canlı kumun içinde gelişiyorlar sarı ve kahve tonlarında artıklarla besleniyorlar inanılmaz çoğalıyorlar kumun içinden sifonlayarak atıyordum. kumunuzu karıştırın mutlaka görürsünüz kayanın içine de girmişler.
 6. Assassin

  Kürşat Aladağ Red sea Max 250

  Hayırlı olsun Kürşat kardeşim yine güzel bir tank çıkaracaksın umarım şimdiden kolay gelsin istediğin bir sey olursa elimden ne gelirse yardımcı olurum.
 7. Assassin

  Yeni kurulum Peninsula Sps Reef Tank

  Mercanlar renklenmeye başladılar yeni Tank'a geçiş aşamasında çok kötü kararmışlardı bunları gören arkadaşlar var forumda Öldü bunlar demiştim ama tekrar topladılar eski forumlarına geldiler sayılır biraz daha zaman istiyor çok güzellerdi AF Component 1+2+3 ile topladılar. Ürün çok iyi tavsiye ederim tabi ışık benim metal halinde memnunum su kalitesi ve redoks çok önemli . ozon controller kullanıyorum 350 Mv tutuyorum Dalga simülasyonu Vortech'ler Reef Crest Modun'da kullanıyorum jebao RW 8 ler rastgele mod'da çalışıyorlar Yeni SPS mercanlar eklenecek suyun biraz daha oturmasını bekliyorum .biraz daha zaman
 8. Assassin

  Yeni kurulum Peninsula Sps Reef Tank

  Teşekkür ederim Salih Bey,
 9. Assassin

  Vefat-nysb1815

  Allah Rahmet eylesin Rabbim taksiratını affetsin Amin.
 10. Assassin

  FİJİ KAYALARINI ASİTLE YIKAMA

  Güvenlik önlemleri alındıktan sonra Güvenlik için gözlük ve çıkan gazı Solumamanızı tavsiye ederim. karbonlu yüz maskesi ve açık alanda yapılmalı Önceki akvaryumda fazla nitrat emmiş ve yer yer koralin kaplanmış rengi neredeyse gri olmuş kayalarımı ağartılması Kayalarını temizlemek isteyen arkadaşlar fikir edine bilirler 2,5 x 4 adet litre Tuzruhu Kendi kaya miktarına göre .2 litre çamaşır suyu eski tip çamaşır suyu 1 paket çamaşır sodası100 gr Karbonat 250 ml Tüyo sülfat veya Aqutan ,klor giderici benzeri ürünler. Karaköy' deki Havuz kimyasal maddeleri satan yerlerde var çok ucuz .Büyük bir plastik varile 4/3 su konuldu ve sıra ile ilk önce tuz ruhu sonra çamaşır suyu 5 dk ara ile sonra çamaşır sodası en son karbonat döküldü zaten müthiş bir köpürme oluyor Kayalar bu asitli suda yaklaşık 1 saat kalması yeterlidir daha fazlası kayalarda erime yapar ve kayaları bozar dikkat edilmesi gerekir.daha sonra araç yıkama makinasıy'la Tazyikli su ile yıkanınca Bembeyaz olacaklar.herhangi bir araç yıkama yerinde yıkana bilir.Yıkanmış kayaları Büyük bidon içine konuldu ve R.O. su doldurduktan sonra bir gün boyunca kayaları suda beklettim taşların ağır metali kusması için Tüyosülfatı döktüm dış filtre'ye sadece kaliteli bir aktif karbonla iki gün boyunca filtre ettim sonra Kayaları açık balkonda kuruttum ve bir kaç gün havalandırdım.sonra yapıştırma işlemine geçildi. Not: Aslında Video çekildi ama yayınlamayı beceremedim.
 11. Assassin

  Göz şişmesi

  Gökhan Bey göz fungusu olmuştur büyük ihtimal tatlı su balıklarında çok olur kalitesiz su sebeplerden biri olabilir ben eskiden Discus beslerdim oradan biliyorum metilen mavisinde kısa banyolar yaptır ve gözüne metilen mavisi damlat aman solungaçlarına kaçmasın yakar yada kulak pamukçukları ile sürebilirsiniz bir iki güne düzelir bulaşıcı değildir.
 12. Assassin

  Yeni kurulum Peninsula Sps Reef Tank

  Merhaba Ufuk bey Ekstrem akvaryum dan aldım enteresan bir yapısı var ortamı sanki çok uzun zamandır varmış gibi bir hale getirdi.gelişmeler oldukça bilgilendireceğim çamur gibi bir yapı ve içinde bir sürü elementler var ve suyu çok temiz refijyum bölümünün ışıklandırma önemli
 13. Assassin

  Yeni kurulum Peninsula Sps Reef Tank

 14. Assassin

  Smal Polyp Stony Tank

  Hayırlı olsun Ertan Bey çok güzeller
 15. Assassin

  Yeni kurulum Peninsula Sps Reef Tank

  iyi geceler teşekkür ederim beğeniniz için Kaan Bey kurulu olan akvaryumu mu acil bir şekilde yeni akvaryuma geçirmek zorunda kaldım eski akvaryumla açıkça ilgilenmeyi bıraktım yeni akvaryuma odaklandım bu sırada 2 aylık bir süreçti nitrat tavan yapmış ölenler oldu sağlam olanların çoğunu sattım kalanları hızlı bir şekilde yeni yeni tanka koydum alışmak zaman aldı şimdi bir ay geçti toplamaya başladılar zamanla büyüme başladığında yeni çıkan uçlarda kendi gerçek renklerini tekrar verirler sps mercanlar büyük bir hata yapılmaz ise çok güçlü canlılar ..
×