Jump to content

       

tans

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  64
 • Katılım

 • Son ziyaret

tans Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang
 • Doğum Günü 13-07-1979

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  tansel

Hakkında

 • Tank
  120*60*55 ve 40*40*60 karantina.
 • Kurulum Yılı
  2017
 • Favori Balığım
  Purple Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

687 profil görüntüleme
 1. Yellow Tang kızamık..

  Arkadaşlar öncelikle yapılan değişiklikleri aktarayım. Genel olarak su değerleri normal. Nitrat 80-90 gibi düşürmek için biopellet kullanılmaya bir haftadan beri. Tuz 1017 gibiydi 3 gün içinde kademeli olarak 1023-1024 e çıkarıldı. Resim ektedir yardımlarınızı rica ediyorum. Kuyruk sokumu karına doğru giden yer arkalı önlü bu şekilde kızamık gibi.
 2. Yellow Tang kızamık..

  Arkadaşlar öncelikle yapılan değişiklikleri aktarayım. Genel olarak su değerleri normal. Nitrat 80-90 gibi düşürmek için biopellet kullanılmaya bir haftadan beri. Tuz 1017 gibiydi 3 gün içinde kademeli olarak 1023-1024 e çıkarıldı. Resim ektedir yardımlarınızı rica ediyorum. Kuyruk sokumu karına doğru giden yer arkalı önlü bu şekilde kızamık gibi.
 3. Hangi Ilimizdensiniz?

  istanbul..
 4. Benden ufak bir kare..

  Yaklaşık 4-5 aylık yeni kurduğum akvaryumum dan telefonumla çektiğim ufak bir kare sizle paylaşmak geldi içimden. Palyaçolar büyük olasılıkla eş birbirlerini kabullendiler ama ayrı anemonlarda takııyorlar.
 5. Akvaryum çorabı

  Erhan bey biz karşı değiliz çoraba, şu an bende kullanıyorum belki herkez kullanıyor. Lakin şahsen ara ara kullanıyorum 3 gün kullanıyorsam 3 gün kullanmıyorum. Sizinde belirttiğiniz gibi benim 500 lt lik akvaryumumda 2. akşam eve geldiğimde taşmış oluyor ve buda hem ses açısından hemde pislik açısından normal olmuyor. Ayrıca çorap baya büyük olmasına rağmen. Esasında dolmasıda güzel size seçenek vermiyor ben her gün yıkamak zorundayım çünkü 2. güne yetmiyor. Buda akvaryum açısından sağlıklı oluyor. Ayrıca çorap olmasa ps başlıyor toplamaya. Ps biraz kuvvetli ve güzelse esasında çoraba bile gerek kalmıcak.
 6. Akvaryum çorabı

  Bence mantık dışı sonuçta akvaryuma giden su bu pisliğin içinden geçiyor, sonuçta su bu pisliği süzüyormuş gibi oluyor.
 7. Biopellet reaktörü.

  güncel.........
 8. Biopellet reaktörü.

  500 litrelik tankıma uygun Biopellet reaktörü arıyorum. Yeni bir hobici oldugumdan dolayı fiyatı uygun olursa çok daha güzel olur. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
 9. Su için test

  Test olayında acele etmeyin, vereceğiniz para bir anda çöp olabilir. Bence salifert testlerinden edinmeye çalışın, Forumun ortalama %90 ı bu markayı kullanır ve tavsiye eder.
 10. Sailfing tang yem yemiyor.

  Galiba toparlayacak, dün akşam hafiften bişeyler atıştırdı. Bakalım takipteyim.
 11. Filtre corabı

  İbrahim bey vakit ayırdığınız için teşekkür ederim sağolun mantık tamamdır..
 12. Sailfing tang yem yemiyor.

  Arkadaşlar merhaba, Yaklaşık 4 aydan beri bende olan ortalama bir tatlı tabağı büyüklüğündeki XL sailfing tang ım yem yemiyor. Evvelsi akşam isteksizliğini farkettim ama dün akşam yeme bakmadı bile, Diğer balıklarımda hiçbir sorun yok kapışıyorlar yemi. Bende ne olur ne olmaz diye ısı tuzluluk ve diğer su kimyası testleride yaptım herşey normal olması gerektiği gibi çıktı. Başladım balığı incelemeye renklerde sorun yok, yüzgeçlerde sorun yok, nefes alma normal, midede şişkinlik yada çöküklük yok, Orta kesimde yüzüyor karanlık kaya arasında durmayı tercih ediyor, ayrıca sanki sağa sola meyili yüzüyor. Ben bir şey anlayamadım. Dün 3 çeşit tane yemlerden verdim bakmadı bu akşam 3 çeşit pul yem yada nori vermeyi denicem ki noriyi elimden yiyen bir balıktı. Bu şekilde tecrübe edinen bir arkadaşımız abimiz varsa bilgi verebilirse sevinirim teşekkürler.
 13. Filtre corabı

  Gökberk bey size kolaylık olsun diye bir resim ekledim kafanızda şekillendirebilirsiniz. Aşağıdaki çorap filtre ve siyah olan aparat taşıyıcı beyaz olan aparat ona asılıyor ve beyaz olan aparatın üstünde şeffaf yuvarlak ve delikten az büyük bir taşıyıcı daha var onada çorabı geçiriyorsunuz çevirerek. Yani yuvarlak ama yuvarlak plastik kırık gibi dikilen boşluğun içinden çevirerek geçebiliiyor. Buraya kadar anlatabildiysem ne mutlu. Şimdi boneyide bu yuvarlak taşıyacıya takacaz, bone delinir halledilir ama bonenin kafayı saran lastik kısmı bu akıntıyı taşıyabilecekmi, İbrahim bey burayı merak ediyoruz asıl, o bonedeki lastik kuvetlimi ?
 14. antibiyotikte günlük aktarımlar

  Bakın bazı arkadaşlar kanıt falan yazmış, Orkun beyin 2 adet konusu var ve en baştan beri takipteyim. Bu iki konu hakkında da (özellikle antibiyotik girişi) orkun bey gibi açıklayıcı yazan görmedim. Şayet cynoda orkun beyin konusunu okuyup uygulayacak çok kişi olur, çünkü korkuları baya azalttı. İkinci konusu dyno. Dyno konusunda ise antibiyotik kesin öldürür demedi. Ama azalttı dedi, daha geniş spektrumlu bir antibiyotik ile dyno yu geçireceğime inanıyorum ve denemeye başladım demiş. Orkun bey Merakla bekliyorum tabiki siz büyük riskler alarak ama coğu hobi ciyi aydınlatacak şeyler yapıyorsunuz tek korkum canlılara bişey olmasın. Size maddi ve manevi zarar vermesin, çünkü biliyorum ki dinox gibi ilaçlara 200-250 tl vermemek için buna başvurdunuz, şimdiden tekrar kolay gelsin, siz buraya yazınki oldu veya olmadı bizde anlayalım.
 15. Filtre corabı

  Eser bey bendeki sorun devamlı gezen ufak tortular, başedemiyorum ve görüntü kirliliği oluyor. Bu yüzden filtre ile daha güzel oluyor. Ama filtre corap oldugu zaman temzilemek baya zor unutursanız ise nitratı yukseltiyor. İbrahim beyin önerisi çok mantıklı ve kolay gibi geldi. Bu şekilde devamlı tortu olan akvaryumlara önerilir bence, elyaf koymaktan yada corap filtre yapmaktan daha iyi basit ve maliyetsiz, düşünün 100 tanesi 7 tl ve yaklaşık 3 ay...
×