Jump to content
       

tans

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  83
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  0%

tans Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang
 • Doğum Günü 13-07-1979

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  tansel

Hakkında

 • Tank
  120*60*55 ve 40*40*60 karantina.
 • Kurulum Yılı
  2017
 • Favori Balığım
  Purple Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

971 profil görüntüleme
 1. Reef royal dc 203 protein skimmer temiz orjinal kırıgı çıkığı çatlağı falan olmayan 500 lt lik akvaryumumda rahatlıkla kullandığım ps satılıktır nedeni ise cihad egemen demirel in sattığı bubble king double cone 200 i almamdır. Fiyat paraya ihtiyacım oldugu için 750 Tl dir. Bence gayet uygun bir fiyattır.
 2. tans

  Elinde İç parazit yemi olan varmı

  Dostum farklı bişey yoksa bildiğin sarımsak. İç parazite iyi gelir. Normal yemine sarımsağın suyunu sık kuruduktan sonra ver çok basit.
 3. tans

  PS FARKLARI NI ANLATIRMISINIZ.

  Tolga bey ps leri kesinlikle kötülemiyoruz. Burdaki amaç bubble king neden bu kadar tutuluyor ve büyütülüyor. Arada fark var ama bu fark atık olarak organik olarak su kütlesi olarak vs yani bütün ps ler topluyor hatta ben kendi ps den çok memnunum oda öle bir topluyorki anlatamam. Araştırmalarıma göre buuble king te bir baloncuk sayısı olayı ve bu baloncukların içerde kalma zamanı falan mevzuları dönüyor ve bu baloncuk sayıları diğer ps lerden 2 kat falan kadar fazla oldugundan sudaki baz alınacak atık değerleri daha çok absorbe ediyor gibi şeyler de okumadım değil. Yinede başka tecrübeleri olan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevnirim.
 4. tans

  PS FARKLARI NI ANLATIRMISINIZ.

  Böyle şeylerden bahsetmek istiyorum işte, Yani demek şu oluyorki bazı ps ler tamam iş görüyor anladık ama oksijen vermek dışında bi bubble king ın organik üzerinde yaptığının yarısını yapamıyor gibi mi:? örnekte verdiğiniz curve7 veya 9 gibi bir ps yi nerdeyse hobicilerin bir çoğu kullanıyor. yani şimdi uğur beyin ve tugrul beyin verdiği örneklerden anladığım şu çoğu ps oksijen verir ve pislik toplama yapabilir ama ufak bi incelik varki bubble king te şudur suyun organik yükünü maddesel veya bakteriyel olarak sabit tutması farkı. Yada su değerlerini devamlı sabit tutması gibi. Yanlış anlamamışım dimi.
 5. tans

  PS FARKLARI NI ANLATIRMISINIZ.

  Şimdi özellikle bu konu hakkında konuşmak istiyorum işte. Bendeki ps kalitesi belli bir bubble king olamaz tamam ama aradaki fark ne. Eğerki malzeme kalitesi motor kalitesi sessizlik ise gidip 7-8 binliraya bubble king alınmaz, ama asıl işlevde organik toplama havalandırma olayında benim ps ile arasındaki fark %20 yada %30 gibi bir rakkam ise büyük farktır gidip alalım. He ama dersinizki toplama olayı %5 i geçmez buuble king in ismi ve pazarı var malzeme kaliteside iyi o yüzden böle o zaman oturalım kaşınmayalım bu olayı fazlada abartmayalım. Dün akşam yine bir akvaryumcudaydım bendeki ps yi söledim ya dedim bubble king nasıldır bana verdiği cevap (O BAŞKA Bİ DÜNYA) nedir abi bu başka dünya. Şimdi bu farkları açıklayıcı konuşursak lütfen daha iyi olur. Normal bir ps kullanırken aynı akvaryuma aynı ölçülere göre bubble king ile değiştiren kullanan lütfen farkları yazsın istiyorum. Yukarıda anlattığım gibi ortalama 450 lt bir akvaryum var canlı yükü çoktur. PS min üzerindeki değerlere göre bunun gibi bir akvaryum daha çevirebilecek kuvette.
 6. tans

  PS FARKLARI NI ANLATIRMISINIZ.

  Arkadaşlar merhaba. Tankımda 1 xl + 4m toplamda 5 tang ayrıca 1 xl wrasse ve 2 palyaço 3 adet kestane var. Tank 120*60*50 ve 100 lt lik bi sump ama sump tabiki 100 lt kullanılamıyor biliyorsunuz. Ortalama 450 lt bir sistem mushromları zoaları, anemonlar diğer yosun yiyicileri saymıyorum. Şimdi buna nazaran su değişimleri ve biodigest gibi kültür katkıları falan da kullanıyorum. Bu sistemde jebao reef royal dc203 5000 pompalı bi ps var. Sizden ricam canlı yüküne göre akvaryumu değerlendirip ve ps performansını karşılaştırırmısınız. Bu akvaryuma bu canlılara görede önereceğiniz ps varmı bu ps iş görmüyormu sizce. Yapmadıgım kalmadı indiremedğim bir nitrat sorunum var. Bu ps üzerinde yazılan değerlere göre bu akvaryumu ucurması lazım. Ps den memnunumda cok güzel topluyor. Şimdi gelelim diğer konuya bu ps yi satıp yeni bir ps alsam dicem diğer ps ile arasında ne fark var. Dahamı iyi toplayacak yada malzeme kalitesimi ne gibi değişiklik olacak bendeki ps 3000 tl lik bi ps bilenler kullananlar yorum yapabilirmi lütfen.
 7. tans

  Elektrik kesintisine önlemleriniz nedir ?

  Ayhan bey banada çok mantıklı geldi camdan dışarıya kabloyla koyacağımız nerji paneli iş görür fakat elektrik kesildiğinde devreye sokmamız lazım bunla ilgilide herelde aparatlar var .
 8. tans

  Elektrik kesintisine önlemleriniz nedir ?

  Yağız bey sabah sabah aklımı aldınız gözümden yaş geldi. Berk bi soru sormuş konu dağılmasın cevaplayalım...
 9. tans

  Elektrik kesintisine önlemleriniz nedir ?

  Geçen bayram arkadaşımın başına gelen olaydır. Elektrikler kesiliyor fakat sitede jeneratör var devreye o giriyor adam rahat. Herşey tamam su tamamlayıcısına kadar. Arkadaş yurt dışına çıkıyor kafa rahat ama olacak ya evin sigortası atıyor konuştuğuma göre 10 seneden beri başına böyle birşey gelmemiş. Tabi akvaryum felc hiç bir canlı hayatta değil o günden sonra aklıma şöyle birşey geldi. Güç kaynağı sistemi 1-2 saat götürür ama pil ile çalışan hava pompaları var geçen gün bizim orda elektrik dreği yıkıldı çalıştırdım 1 günden fazla çalışıyo bunu elektrik gittiğinde devreye girecek şekilde ayarlamam lazım nasıl olur araştıracam, diğer arkadaşların fikri nedir bu şekilde ciddi durumlarda örnek alalım hadi bakkalım sigorta attı buyrun cevaplar evde yoksunuz 3 gün......
 10. tans

  Bubble Anemon Korkusu

  Merhaba aldıgınız yerde balıkları yem yerken gördünüzmü ? zoalar açıyormu durumları nedir. Ayrıca anemon canlı biiyorsunuz en büyük hatayı ona müdahale etmekle yapmışsınız, çünkü o kendisi akıntıya göre ışığa göre kendine yer sececek ve orda kalacak müdahale etmeyin, alıştıgı zaman çıkacak ve acacaktır. Anemon ölürmü derken resim atarsan ustalar daha güzel bilgiler vcerirler. Ama şuan bir müdahalede bulunma. Daha çok yeniler.
 11. tans

  Yellow Tang kızamık..

  Yorumlar için teşekkürler, herhangi br şey yapmadım beklemede kaldık ve kendi kendine düzeldi.
 12. tans

  Yellow Tang kızamık..

  Arkadaşlar öncelikle yapılan değişiklikleri aktarayım. Genel olarak su değerleri normal. Nitrat 80-90 gibi düşürmek için biopellet kullanılmaya bir haftadan beri. Tuz 1017 gibiydi 3 gün içinde kademeli olarak 1023-1024 e çıkarıldı. Resim ektedir yardımlarınızı rica ediyorum. Kuyruk sokumu karına doğru giden yer arkalı önlü bu şekilde kızamık gibi.
 13. tans

  Yellow Tang kızamık..

  Arkadaşlar öncelikle yapılan değişiklikleri aktarayım. Genel olarak su değerleri normal. Nitrat 80-90 gibi düşürmek için biopellet kullanılmaya bir haftadan beri. Tuz 1017 gibiydi 3 gün içinde kademeli olarak 1023-1024 e çıkarıldı. Resim ektedir yardımlarınızı rica ediyorum. Kuyruk sokumu karına doğru giden yer arkalı önlü bu şekilde kızamık gibi.
 14. tans

  Hangi Ilimizdensiniz?

  istanbul..
×