Jump to content
       

Komat

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  205
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  7
 • Geri Bildirim

  0%

Komat kullanıcısının son zaferi 27 Kasım 2018

Komat en beğenilen içeriğe sahiptir

2 Takipçiler

Komat Hakkında

 • Derece
  Aslanbalığı
 • Doğum Günü 31-07-1985

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  Tuğrul

Hakkında

 • Tank
  140/75/55
 • Kurulum Yılı
  2016
 • Favori Balığım
  Mandarin

Güncel Profil Ziyaretleri

2.160 profil görüntüleme
 1. Komat

  fiji kaya

  Merhaba 7,5 kg kadar aşağıdaki linkte bulunan kayadan var elimde düşünürseniz https://www.ekstremakvaryum.com.tr/CaribSea-Life-Rock-Belize-Branch-907-kg,PR-3360.html
 2. Komat

  Yer Açmak Adına Hammer,Milka,Echinata

  Merhaba Hocam german blue ile milka takas düşünürmüsünüz.
 3. Komat

  powder blue tang

  Kendisinden haber alınamıyor 😀
 4. Komat

  powder blue tang

  Hakan bey merhaba; Bana videosunu gönderebilirmisiniz. 05497457258 Birde mercan takası düşünürmüsünüz. iyi günler dilerim.
 5. Komat

  Alınık BK 200 pervane

  Hocam ps için çırpıcı bende var. Düşünürseniz depoya koymuştum yarın bakarım.
 6. Komat

  Satılık Fraglar (collector)

  Yağız bey maşaallah canlılarınız çok güzel ilanınızı bölmek istemem ama bende de germanblue vb canlılar var elim değse kırılıyor büyük balık geçerken vursa kırılıyor geneli böylemidir bu canlıların yoksa benimkilerde bir şeylermi eksik kalıyor. Bilgi verebilirseniz sevinirim.
 7. Komat

  Kh Nasil Dusurulur

  Yahu bende 2 günde bir 50cc kh ekliyorum genede 8 in üzerine çıkmıyor 😅 bence şanslısınız bırkın yüksek kalsın mercan ekledikçe düştüğünü göreceksiniz. Bence açamama sorunu için diğer unsurları kontrol edin.
 8. Komat

  Suda Sararma

  Verdiğiniz yemden yada fosfattat kaynaklanıyor olabilir. Fosfatınızı test etmenizi ve yüksekse filtre çorabı ile birlikte fosfat turucu kullanmanızı ayrıca suyu berraklaştırmak için de aktif karbon kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim.
 9. Komat

  Tanka Yeni Purple Tang Ekleme

  Her balığın karakteri ayrı oluyor demekki sizde tutmadı 😀
 10. Komat

  Tanka Yeni Purple Tang Ekleme

  Merhaba hocam, sohal tanka en son eklemeniz gereken balıktı 😀 bence yellow ve sohali sumpa alın 2 gün sonra yellowu geri koyun, atışma sona erince ( mutemelen 1 gün)sonra sohali ekleyin sorun büyük ihtimal çözülecek. Bu arada başka eklemeyi düşündüğünüz balık varsa fırsat bu fırsat hemen alıp ekleyin yoksa sonrasında eklemeniz neredeyse imkansız olur.
 11. Komat

  Cam kalınlığı

  Hocam eni geniş bir tank olacak bence 15 mm yapın sağlam olsun hem aklınızda soru işareti de kalmamış olur
 12. Komat

  Vertex Led Armatür Bu Fiyata Yok

  Hocam ilan açılalı 4 yıl olmuş çok şansınız yok bence 😀
 13. Komat

  Ps hangi bölmeye ?

  Merhaba sump ya çok sıkılık yada karışık ama orta bölüme koymanız iyi olur .
 14. Komat

  PS FARKLARI NI ANLATIRMISINIZ.

  Hocam bu sorduğunuz soruyu yüzdesel olarak analiz edebilecek bir hobici yada pet shopcu varmıdır sizce Performansını ölçme analizi yapılabilecek ortamda yoktur bence. Şimdi siz bu verilere sahipsiniz bir bk ps alıp 2 ay sonra sonucu paylaşırsanız olayı netleştirmiş oluruz bence? Ama yinede ben tecrubemi paylaşayım tankım 600 litre ve 10 tane iri tang ve biraz küçük balık mevcut geçen yıl atb elegans 200 ps nin motoru yandı sağ olsun bir abiden Nac66 ps aldım 4 ay kullandım güzel topluyordu ama bir süre sonra sakal yosunu ve hafif cyano sorunu başladı fosfat uçmuş gitmişti nitrat 20 lerdeydi. Sonra double cone 250 aldım. Bu arada bio pellet reaktötü hep aktif. Bir süre içinde 1 ay kadar rowa phos kullandım çorap içine koyup reaktörsüz. Balık yüküm aşağı yukarı hep aynı geçen ay pelletide iptal ettim sadece ps çalışıyor şuan nitratım 5 e çıkıyor en fazla. Böyle bakınca bir fark var gibi duruyor. Ama etki yüzdesini bilemiyorum:)
 15. Komat

  PS FARKLARI NI ANLATIRMISINIZ.

  Hocam öncelikle ps kıyaslaması için çok faktör sayılabilir pleksi kalınlığından motor sesine, motorun uzun süre sonundaki performansına vs. Ama tek başına nitrat konusunda çözüm noktası olmaz bence. Kullandığınız yem markası, yem verme sıklığı, kurulumda kullandığınız kum ve kaya, su değişim oranı ve süreniz, kafa motorunuzun gücü gibi konularda nitrat için önem teşkil etmektedir. Bunların hepsini baz alarak değerlendirme yapmak gerekir.
×
×
 • Yeni Oluştur...