Jump to content
       

ZATOPEK

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  512
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  70
 • Geri Bildirim

  100%

ZATOPEK kullanıcısının son zaferi 19 Aralık 2018

ZATOPEK en beğenilen içeriğe sahiptir

3 Takipçiler

ZATOPEK Hakkında

 • Derece
  Mandarin
 • Doğum Günü 22-07-1969

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  Feza Hokkacı (A rh -)

Hakkında

 • Tank
  40x40x35 Desktop Nano
 • Kurulum Yılı
  2014
 • Favori Balığım
  Stonogobiops Dracula

Güncel Profil Ziyaretleri

3.641 profil görüntüleme
 1. ZATOPEK

  Feza Hokkacı: Desktop Ofis Akvaryumu

  Onur Bey merhaba, Teşekkür ederim. Bende Kessil A350W var, eski bir model. El ile ayarlama yapılıyor. Bir kumanda mavileri diğeri beyazı açıp kapatıyor. Ben mavileri tam açık beyazları ise 0,75 olarak kullanıyorum. Zaman ayarlı priz ile sabah 07:30 gibi yanıyor, akşam 17:00’da sönüyor. İyi günler,
 2. ZATOPEK

  Feza Hokkacı: Desktop Ofis Akvaryumu

  Yasha bulmak biraz zor hakikaten. Bende çok uzun zaman bekledim. Daha kolay bulabileceğiniz benzer türler de var, mutlaka biliyorsunuzdur. Nematodes Goby, Randal Goby gibi. Ancak, esas zorluk karides bulmak. Malum ithalatı yok. İyi günler dilerim.
 3. ZATOPEK

  Feza Hokkacı: Desktop Ofis Akvaryumu

  Bir şeyler paylaşmayalı çok olmuş. Son durum videodaki gibi. 10 tane balık, 3 karides, 1 yengeç ve görünen mercanlar.
 4. ZATOPEK

  Yerli Üretim Palyaço Ocellaris

  Yerli üretim canlıların maliyeti maalesef yüksek oluyor (ortam koşulları, larva ve yavruların beslenme ihtiyaçları, su sıcaklığı, kimyası vs). Hele ki eleyerek üretim yapanlar için maliyet çok daha yüksek Hobiciler ithal ile yerliyi karşılaştırınca yerli pahalı kalıyor. Sonuç; yerli üretim gelişmiyor.
 5. ZATOPEK

  Yerli Üretim Palyaço Ocellaris

  Üretici ve üretim şartları önemli. Yerli üretim yapan ve bu konuda çok başarılı olup yurt dışında da tanınan üreticilerimiz var. Seçici bir üretici ise problemli olarak gördüğü bireyleri ayırır ve satışa sunmaz. Eğer olaya tamamen ticari bakıyor ise her türlü varyasyonu değerlendirir-kullanır. Üretimin yerlisi ile yabancısı arasında bir fark yok. Başta da yazdığım gibi üretici ve üretim şartları önemli.
 6. ZATOPEK

  Buharlasma ve Rutubet

  Buharlaşmaya engel olamazsınız. Ancak bunun olumsuz sonuçları için tedbir alabilirsiniz. Su buharı, yoğuşma sıcaklığının altında bir yüzey ile karşılaştığında gaz fazından sıvı fazına geçer. Bunu en iyi yazın buzdolabından çıkarttığınız şişenin yüzeyinde görebilirsiniz. Yaşadığımız her ortamda hava içerisinde su buharı vardır. Sizin özelinizde akvaryumun durduğu hacimde bağıl nem daha yüksek. Bağıl nem yüksek, yüzey sıcaklıklarıda düşük olunca duvarlarda yoğuşma meydana gelecektir. Küf, mantar gibi organizmalarda nemli yerlerde çok daha fazla ürerler. Bu problem için alabileceğiniz tedbirler; nem alma cihazı kullanabilirsiniz, havalandırma yapabilirsiniz, duvarlarınızın iç yüzeyinde ısı yalıtımı yapabilirsiniz. Ama buharlaşmaya engel olamazsınız. Kolay gelsin.
 7. ZATOPEK

  Kutlu Olsun

  Öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”
 8. ZATOPEK

  Saygı ve Özlemle Anıyoruz

  Anlayana sivrisinek saz anlamayana “o anladı onu”. İyi geceler,
 9. ZATOPEK

  Saygı ve Özlemle Anıyoruz

  Sevgili Yorgo, Probleminin ne olduğunu tam olarak bilememekle birlikte, aramızdaki olaylar 1919-1923 yılları arasında yaşandı ve bitti. Kurtuluş savaşımız sonrasında şu an üzerinde yaşadığımız bu topraklarda Türkiye Cumhuriyetini kurduk. Laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletinde (olabildiğince) yaşamanın gururunu yaşıyoruz. Bunu, 1938 yılında bugün ebediyete intikal etmiş ve bütün dünyanın önünde saygı ile eğildiği büyük komutan, büyük devlet adamı ve büyük insan Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde elde ettik. Büyük bir yenilgi ile savaşı kaybeden Yunanistan’ın başbakanı Venizelos bile bu büyük devlet adamını ziyarete gelmiş iken şimdi eski hesaplara dönmenin bir anlamı yok. Umarım sen de bir gün anlarsın. Hoşça ve sağlıcakla kal.
 10. ZATOPEK

  Saygı ve Özlemle Anıyoruz

 11. ZATOPEK

  Office Nano Reef

  Nano candır, hayırlı olsun Tolga Bey. Ben 40x40x35 akvaryumu 4 yıldır kazasız sürdürüyorum ofiste. Soğutucu-ısıtıcı kullanmıyorum, yaz-kış klimatize ortam. Nano için özel türler var, mutlaka biliyorsunuzdur Tekrar hayırlı olsun.
 12. ZATOPEK

  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

  Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
×
×
 • Yeni Oluştur...