Jump to content
       

Argun71

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  53
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  3
 • Geri Bildirim

  0%

Argun71 kullanıcısının son zaferi 15 Temmuz

Argun71 en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

Argun71 Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  Argun

Güncel Profil Ziyaretleri

920 profil görüntüleme
 1. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  palyaço leatherı sevdi içine girmeye başladı bu arada mercanda büyümeye devam..
 2. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  selam,son durumda bir değişiklik yok torch naneliydi kahverengi lekeler vardı daha eski bir tanka gönderdim..zoalarda kafa artışı gözleniyor star polip büyüyor leather daha iyi genelde iyi gibi durumlar ext.refugiumda resmen yosun duvarı oluştu..
 3. Argun71

  Vefat :(

  Allah rahmet eylesin..
 4. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  @mmoner aslında dalga motoru koyma düşüncem pekte yoktu uygun bulunca aldım en düşük ayarda çalışıyor güzel bir sirkülasyon yapıyor kayalarda kumda atık birikmesini ölüyor star polip filan daha güzel gözüküyor ben yinede canlılara fazla yormamak için zamanlıyıcı bağladım gece çalışmıyor gündüz açık.. videoda dalga motoru kapalıyken başlıyor sonra açıyorum videoda madagaskar leather kapalı gözüküyor yeni girdi tanka açtığı zamanda var video çektim açmaya başladı video çektim leather açtı
 5. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  https://www.hepsiburada.com/dophin-yavruluk-motorlu-p-HBV000002BJ8I ürün bu hocam,yurtdışındakiler şunu çok kullanıyor aynı mantık ama daha büyük, https://www.amazon.com/Finnex-External-Refugium-Breeder-Hang/dp/B00I8BREP2/ref=pd_sbs_199_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00I8BREP2&pd_rd_r=C6MGQJTABY2HP5G2DC7H&pd_rd_w=Je6Rg&pd_rd_wg=2FfwL&refRID=C6MGQJTABY2HP5G2DC7H&th=1 aynen aynı tank, biraz su değişimi filan işleri var halledim video çekerim..
 6. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Teşekkürler bende tecrübeli sayılmam @mmoner üstat tarafından hazırlanmış yazıları ve ugulaması var linklerini atıyorum size..bende oradan bakarak ilk defa uyguladım..
 7. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Ufacık tankta bile sürdürülebilir bir eko sistem kurmak için her türlü ihtiyaç mevcut Çok fazla test bence insanı hobiden bıktırıyor onun yerine enerjiyi su değişimine harcamak daha mantıklı ilk başlarda sadece nitrat testi yapmıştım 50 ye yakın çıkıyordu son iki gündür bembeyaz bir nitrat gördüm ve hava taşlı ps yide çıkardım tankta refigium,yeni eklediğim iki adet mangrove bitkisi yeni kök vermeye başladı,bakteri yatağı için sporax matrix bioball,chemi blue ve filtre var..10 günde bir 5 litre su değişimi red sea pro tuz Su tamamlama yoktu eski tanktan kalan jebao dozlamayı kullanmaya karar verdim buna kalkwasser katkı ilave ederek 4gr kalk 15 litre su ile karıştırıp günde 360mml veriyorum 24 saate böldüm dozlamayı, kalk ilk defa kullandım dalga motoru ile karıştırdım rakı kıvamında bir gün dinlendirip dozlamaya başladım.. Su değişiminin ertesi günü tankta 8 kh oluyor 10 gün içinde 5 in altına kadar düşüyordu bakalım 10 günde kalk dozlaması sonucu kaç olacak kh ? Dottyback beklediğimden daha huysuz çıktı mercanlara bile hareket çekiyor ilginç bir balık çıkardım.yuma mercan şekilden şekile giriyordu keyfine göre çokta yer yok tankta çıkardım onuda..
 8. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  tankda iki tane conc salyangoz vardı dün bir tane ufaklık gördüm kaya üzerinde dolaşıyor,
 9. Argun71

  Marmaris te kıyıda Volitan Aslan Balığı

  bizim akdeniz egede mercan üretimi olurmu acaba merak ediyorum sonuçta balık çitliklerinden daha değerli ve temiz bir iş..
 10. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Bir süredir kenarda duran motorlu yavruluğu refugium olarak monte ettim yaklaşık 1.5 litre alıyor spagetti alg ve dibine seachem matrix ve benim sumpta torba içinde olan bioballları ekledim ışık olarak nano nun eski ledini kullandım 4wat civarı beyaz, kırmızı mavi şerit led bekliyordum bir türlü gelmedi.. sumpta medya torbaları zamanla artık topluyor refugium dan sonra purigen ve phosguard çıkardım sadece chemi pure ve spirox kaldı üzerinede filtre serdim filtre en fazla 15 günde bir değişiyor..
 11. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Jebao sw-2 geldi en düşük ayarda w1 modunda kullanıyorum canlılar ahenkle sallanıyor iyi oldu bu ürün minnacık birşey zaten mercanlarında tozunu aldı ses yok gibi birşey tankda torch,candy,blasto,starpolip,zoa,hairy mushroom ,xenia var soğutma için 8 cm lik adaptörlü fan taktım etkili oluyor iki hızı var termostat yok henüz.. turbo snail müthiş sump duvarını kayaları cillop gibi yapıyor beslensin diye camları bile silmemeye başladım conclarda onla yarışıyor rahat duramadık aslında fridmani istiyordum bulamadık purple dotyback attık rengine tav oldum bende kayaların altı boş kumu kayalardan sonra sermiştim istediği yere saklanıyor dolaşıyor sorun yok bendeki palyoca eski balık ikisininde yeri var ama goby filan olsa dotyback rahat bırakmaz onu..
 12. Argun71

  Amerikadan Cool esnaf :)

  Worldwide Corals Store Tour https://www.youtube.com/watch?v=HcEF7dZeeBU internet satış yeri, https://worldwidecorals.com/
 13. Argun71

  HKESRESİF 70*50*45 Nano resifle aranızdayım..

  hayırlı olsun güzel nano, ekipmanları ve kullanılan bakteri kültürü,filtre malzemesi varmı onlarıda belirtin isterseniz birde ışıkda bir değişiklikmi oldu fotolarda farklı gözüküyor..
 14. Argun71

  MDRC Frag Swap 2018

  satıcıda hobicide imrenilecek cinsten..
 15. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  ne yazıkki çinli satıcı ben wifi li 19w modelini istememe rağmen düşük modelini gönderdi sonrada yanlışlık olmuş filan dedi gündüz ve gece modu var sadece manual üzerinden açıp kapıyorum para iadesi istedi kabul etmedim jebao sw-2 gönder dedim yoksa dispute açarım dedim kabul etti ışık gücü bana yeterli gözüktü beyazı kırıyor mercanlar memnun fakat wifi modelinde mavilerde mercek filan vardı neyse..fiyatada 20 dolar civarı zam yapmış.. buarada conclar çalışmaya başladı ,
×