Jump to content
       

Argun71

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  32
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  2
 • Geri Bildirim

  0%

Argun71 kullanıcısının son zaferi 7 Mayıs

Argun71 en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

Argun71 Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  Argun

Güncel Profil Ziyaretleri

776 profil görüntüleme
 1. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Aynen Aliexpress de gezerken görmüştüm yolda geliyor ps, macro alg için motorlu bir refugium alanıda var tam uyuyor filtrenin bir kısmını kestim fazla gelmiş suyun diğer tarafa geçmesini önlüyordu şimdi iyi oldu..
 2. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Canyon box 36 nano tank şuan için ışığı motoru aynı hiçbir değişiklik yapılmadı sumpda filtre malzemeleri şöyle, 50gr Seachem phosguard 110gr Seachem purigen 130gr Chemi blue 130gr Siporax bu tankta vardı iki parça sünger vardı onları çıkardım 120gr Bio ball yuvarlak seramik taş 50gr Zeolit üzerine filtre serdim kaba pisliği almak için üç parça kürlenmiş bir parça yeni küçük kaya ve 1,5mm-2,5mm aragonit mercan kırığı yeni kum 4-5 litre eski su gerisi yeni tuzluluğu tam tutturamadım 1021 oldu Aquaforest bios bakteri günde 1 damla girilmeye başlandı Hava taşlı Ps düşünüyorum şuan için sumpda eheim hava motoru en düşük ayarda çalışıyor eski tanktaki ısıtıcı buna büyük geldi daha küçük boy kompak birşey lazım Kafa motorunu en kısığa almama rağmen motorun olduğu kısımda su seviyesi tam dolmuyor yarıdan bile aşağıda
 3. Argun71

  Yellow,Blue,Naso Tang,Flame Angel,Bicolor blenny,Red Fairy Wrasse

  Bu akşam balıklar satılmıştır bilginize..teklif veren herkese teşekkürler..
 4. Tankım 3 yıllık sadece blue tang 6 aylık diğerleri en az 2 yıllıktır naso dahil hepsi her türlü yemi yer..Bu tankı kapatıp yeni tank yaptırıyorum o yüzden balıklar toptan satışıdır takasda yapamıyorum Yellow,blue,naso tang ,flame angel,bicolor blenny ve red fairy wrasse toplam fiyat 1.000.-tl arkadaşlar İstanbul Beylikdüzü yerinden teslimdir.. Nemo bu işte ilk aldığım balık o yüzden onu vermiyorum yeni tanka kadar pico gibi bir yerde bakılacak https://www.youtube.com/watch?v=QHvir3e-Oek
 5. Argun71

  Nano cenneti

  NANO REEF OVERLOAD!! Five Great Nano & Pico Reefs At Elite Reef https://www.youtube.com/watch?v=vTOcowffdMs&t=15s
 6. Argun71

  İlk hafta ne yapmaliyim yardim

  Selam hayırlı olsun ilk başta tanka çok fazla canlı yüklemeden başlangıç yapılabilir buarada tank Amazondanmı alındı ülkemizde satılmıyor diye biliyorum..
 7. Argun71

  Yeni tank 120x70x45

  netde aratınca çözüm var ama denemedim vpn ile amerika üzerinden hesap açılıyor normal kredi kartını tanıtıp ödeme yapıyorsun ama adres teslim yerinde dikkatli olmak lazım amerikadaki sahte adrese gidebilir..
 8. Argun71

  Yeni tank 120x70x45

  fish street paypal ödemesi istiyor sanırım..
 9. Argun71

  60*30*35 İLE TUZLU SUYA MERHABA

  kolay gelsin güzel olmuş, ileride yan camları temizlemek isterseniz zorlanırsınız ben olsam soldakini alıp kalan iki kayaya ortaya getirirdim..
 10. Argun71

  gloock/İlker Kök-Nano Resif

  Benzer ölçülerde bendede var 6 aylık altdan sumplı 10 adet balık var ikisi tang ilkbaşlarda nitrat düşüktü balık sayısı artınca 25ppm oldu herhangi bir Amonyak patlamasına karşı sumpta filter bag içinde 200gr zeolit bulunduruyorum ayda bir 100gramını değiştiriyorum.. Bende 4x24w ortada 17 tane mavi power led var ledler akşam şov amaçlı 2 saat gündüzde T5 lere destek 2 saat yakıyorum yanınca beyaz ışığı kırıyor flo ların süresi dolunca Sylvania denemek istiyorum..
 11. Argun71

  gloock/İlker Kök-Nano Resif

  2x Sylvania Coralstar, 2x Sylvania Marinestar olsa mavlilik biraz daha azalır sanırım kaç tane balık var acaba nitrat ölçümü yaptınızmı hiç ?
 12. Argun71

  Akvaryum üstü açık mı kapalı mı?

  Dünyaca ünlü Red Sea marka akvaryumlarda üstü kapaklı fakat ayağı bulunmakta belli bir açıyla durabiliyor..Deniz tanklarında genellikle üstü açık tavsiye ediliyor dediğiniz gibi oksijen ve sağlıklı PH dengesi için birde Yazın sıcaklıktan dolayı eğer soğutucunuz yoksa yüksek ısı canlı kaybına neden olur üstü açık olanlarda yüzey dalgalanması ve fanlarla, buharlaşma sayesinde bir miktar ısıyı düşürebiliyoruz..
 13. Argun71

  Hobimiz Uzayamı Çıkıyor?

  Yurtdışında büyük akvaryum mağazalarında canlı satış yerlerinde bol miktarda ve çeşitde muhakkak küçük frag satışlarınında olduğu yerler bulunur bizde dikkatimi çeken bu işin çok az yapıldığı esnaf uğraşmıyor yurtdışından aldığı canlıyı en az bakımla satışa konuluyor haliyle fiyatda fazla oluyor..
 14. Argun71

  su üstü yağlanma

  su üstündeki yağlanmayı dağatacak kadar güçlü dalga kuvvetiniz varmı ?
 15. Argun71

  naso tang ani değişim

  İthalat balıkları ne yazıkki her akvaryumda yaşamıyor sebebi muamma belkide eski oturmuş su istiyor yada başka bir olay bende yellow tang iki gün yem yedi gezindi kayalardan yosun bile didikledi üçünçü gün öldü gittim iki yıllık bir tanktan yellow tang aldım maşallah iki haftadır tankda iştahlı ve geziyor..
×