Jump to content
       

Argun71

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  59
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  4
 • Geri Bildirim

  0%

Argun71 kullanıcısının son zaferi 13 Ekim 2018

Argun71 en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

Argun71 Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  Argun

Güncel Profil Ziyaretleri

1.133 profil görüntüleme
 1. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  14 litre aynı tank devam ediyor balıklar aynı iki adet mevcut mercanlarda büyüme var 15 günde bir 5 litre reef salt tuz ile su değişim ve su tamamlamada kalkwasser katkı devam..
 2. Argun71

  AQUARIUS69 - 200lt Arkadan Sumplı

  genellikle bu tip tanklar küçük hacimli nanolarda filan daha pratik oluyor motorlarda küçük ve sessiz olandan seçildiği zaman ses azalıyor ama hiçbir tank sıfır sessiz olmaz muhakkak bir uğultu olur..su ekleme yeri ile sumpı küçültmeye gerek yoktu altta dolabın içinde bir kova ile o iş halledilir..medya malzemelerinin üstünde atık birikmesin arada bir çalkalayın en üstte elyaf olsun pislendiği zaman değiştirin süngere gerek yok matrix,bioball genelde bakteri yatağı için gerekli oluyor ama akıntı olan yerlerde üzerinde atık birikmeyecek şekilde daha iyidir.. Su değişimlerinde motorları kapatıp ilk önce sumpdaki suyu çekin hemde temizlik olmuş olur..
 3. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  bilgi için teşekkür şimdi hatırladım adını canlının nano tankta bu tip canlıların hareketleri daha çok dikkat çekiyor bende yılan yıldızıda var kolları ile atıkları topluyor dışarıdan gören biri ilk önce ürküyor sonra görevini anlatınca şaşırıyor..
 4. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  bu canlıyı ilk defa gördüm tankta ışıklar sönünce kumdan çıktı sanırım camda yürüyor izlerken duman salmaya başladı birde camda duman renginde iz bıraktı tankta kahverengi beyaz tüp kurdu vardı arka tarafta kuma sabitlemişti kendini onla ilgili birşey mi acaba ?
 5. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  erkek ufak cardinal ekledim 1 hafta oluyor ilk önce hiç yem almadı ama pod avladığını gördüm şimdi mysis dondurulmuş yem verdim güzel yedi sorun yok..
 6. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  palyaço leatherı sevdi içine girmeye başladı bu arada mercanda büyümeye devam..
 7. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  selam,son durumda bir değişiklik yok torch naneliydi kahverengi lekeler vardı daha eski bir tanka gönderdim..zoalarda kafa artışı gözleniyor star polip büyüyor leather daha iyi genelde iyi gibi durumlar ext.refugiumda resmen yosun duvarı oluştu..
 8. Argun71

  Vefat :(

  Allah rahmet eylesin..
 9. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  @mmoner aslında dalga motoru koyma düşüncem pekte yoktu uygun bulunca aldım en düşük ayarda çalışıyor güzel bir sirkülasyon yapıyor kayalarda kumda atık birikmesini ölüyor star polip filan daha güzel gözüküyor ben yinede canlılara fazla yormamak için zamanlıyıcı bağladım gece çalışmıyor gündüz açık.. videoda dalga motoru kapalıyken başlıyor sonra açıyorum videoda madagaskar leather kapalı gözüküyor yeni girdi tanka açtığı zamanda var video çektim açmaya başladı video çektim leather açtı
 10. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  https://www.hepsiburada.com/dophin-yavruluk-motorlu-p-HBV000002BJ8I ürün bu hocam,yurtdışındakiler şunu çok kullanıyor aynı mantık ama daha büyük, https://www.amazon.com/Finnex-External-Refugium-Breeder-Hang/dp/B00I8BREP2/ref=pd_sbs_199_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00I8BREP2&pd_rd_r=C6MGQJTABY2HP5G2DC7H&pd_rd_w=Je6Rg&pd_rd_wg=2FfwL&refRID=C6MGQJTABY2HP5G2DC7H&th=1 aynen aynı tank, biraz su değişimi filan işleri var halledim video çekerim..
 11. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Teşekkürler bende tecrübeli sayılmam @mmoner üstat tarafından hazırlanmış yazıları ve ugulaması var linklerini atıyorum size..bende oradan bakarak ilk defa uyguladım..
 12. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  Ufacık tankta bile sürdürülebilir bir eko sistem kurmak için her türlü ihtiyaç mevcut Çok fazla test bence insanı hobiden bıktırıyor onun yerine enerjiyi su değişimine harcamak daha mantıklı ilk başlarda sadece nitrat testi yapmıştım 50 ye yakın çıkıyordu son iki gündür bembeyaz bir nitrat gördüm ve hava taşlı ps yide çıkardım tankta refigium,yeni eklediğim iki adet mangrove bitkisi yeni kök vermeye başladı,bakteri yatağı için sporax matrix bioball,chemi blue ve filtre var..10 günde bir 5 litre su değişimi red sea pro tuz Su tamamlama yoktu eski tanktan kalan jebao dozlamayı kullanmaya karar verdim buna kalkwasser katkı ilave ederek 4gr kalk 15 litre su ile karıştırıp günde 360mml veriyorum 24 saate böldüm dozlamayı, kalk ilk defa kullandım dalga motoru ile karıştırdım rakı kıvamında bir gün dinlendirip dozlamaya başladım.. Su değişiminin ertesi günü tankta 8 kh oluyor 10 gün içinde 5 in altına kadar düşüyordu bakalım 10 günde kalk dozlaması sonucu kaç olacak kh ? Dottyback beklediğimden daha huysuz çıktı mercanlara bile hareket çekiyor ilginç bir balık çıkardım.yuma mercan şekilden şekile giriyordu keyfine göre çokta yer yok tankta çıkardım onuda..
 13. Argun71

  14 litre masaüstü takılmacalar

  tankda iki tane conc salyangoz vardı dün bir tane ufaklık gördüm kaya üzerinde dolaşıyor,
 14. bizim akdeniz egede mercan üretimi olurmu acaba merak ediyorum sonuçta balık çitliklerinden daha değerli ve temiz bir iş..
×
×
 • Yeni Oluştur...