Jump to content
       

icaydogan

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  92
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  0%

1 Takipçi

icaydogan Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İSTANBUL
 • İsim
  İsmail

Hakkında

 • Tank
  65x50x45h
 • Kurulum Yılı
  2016

Güncel Profil Ziyaretleri

1.447 profil görüntüleme
 1. icaydogan

  kafa ve dalga motoru ve tuz

  Tuz reserve iptal ve diğer malzemelerle beraber yeniden gunceldir. Ek olarak 5 aşamalı portatif ro cihazı fiyat 100 tl. Yaklaşık 1 yıl kullanıldı. Membran 1 yil daha gider silkat recinesini degistirmistim ek olarak bir poşet yaninda vereceğim. Çıkış tds değerine göre Girişteki 3 filtre değişimi gerekebilir.
 2. icaydogan

  kafa ve dalga motoru ve tuz

  Tuz h.sonu için reservedir k.motoru ve d.motoru gunceldir.
 3. icaydogan

  kafa ve dalga motoru ve tuz

  Merhaba hobiye ara verdigim ve dönüşüm belli olmadığı için, bir süredir elimde olan malzemeleri satmaya karar verdim. 1 ad. Newjet 1200 kafa motoru 75 tl. 1_1.5 yıl arası kullandım problemi yoktur. 1 ad. Newa wave 2.7 dalga motoru. 75 tl. 1_1.5 yıl arası kullandım problemi yoktur. 6_7 kg arası aquaforest reef salt. 10 kg lik kova içinde. Son kullanma tarihi varmı bilmiyorum yaklaşık bir yıldır bende. Görünümünde problem yok kutusunda duruyor. 50 tl. 0536 611 89 14 whatsuptan iletişim kurarsaniz dönüş yaparım. Yer kurtköy.
 4. icaydogan

  Basliyoruz

  Merhaba hayırlı olsun kurulum. Hobinin en heyecanlı bölümündesiniz, keyfini çıkarın:)
 5. icaydogan

  chelmon

  Hocam kan kurdu da vermiştim. Konservede olandan. Ancak yediremedim. Yukarıda tavsiye edilen artemia yi deneyecektim ona da fırsat bulamadan balık öldü. Yani 1_1.5 ay yasatabildim maalesef.
 6. icaydogan

  4x24 watt T5 Renk Kombinasyonu

  Ömer Bey Merhaba , Bende 4x24 w t5 kullanıyorum . Sylvania Coralstar T5 24w(20000) 3 adet Sylvania Marinestar T5 24w(15000k) 1 adet olmak üzere. Bu renk tonu beni tatmin ediyor. Eğer beyaz adedini 2 yaparsanız beyaz kelvin değeri yüksek olduğundan , ışık mavileri bastırıp beyaz görünecektir. grolux ise yukarıda belirtildiği gibi daha çok tatlı su akvaryumlarına uygundur ve sarı ışık verir. 2 adet girişi varsa 2 adet zaman saati kullanarak gün doğum / batımına yakın bir uygulama yapabilirsiniz
 7. icaydogan

  Aquareef x30; detayları, kullanım modları vs ...

  65x50x45h tankimda x50 kullaniyordum. Çeşitli kombinasyonlar denedim. En son lps ayarlarinda beyazlari ve kırmızıyı biraz kısarak kullanıyordum. Beyaz ve kırmızı 'nın çok yüksek olmasi yosun için etkendir ancak tanktaki balik mercan yükü de etkendir. T5 e geçtim 4x24w kullanıyorum. Lps lerde gözle görülür büyüme sağladım. Özellikle star polyp ve xenia da. Xenia 3 e katlandi.zoalarda birkaç tane de olsa artış var. X50 ile sadece xenia ile 1_2 kafa ve s.polypte de cok çok az gelişme gozlemlemistim.günde 8 saat yakiyorum.
 8. icaydogan

  Aynı Tankta Farklı Tür Clownfish

  Bende bugün 2 ad. L boy percula yanina 2 ad. S boy tomato ekledim ama tomatolar cok hirpalandi.çıkartmaya karar verdim
 9. icaydogan

  Perculamdaki Pamuk

  Akvaryum ısısını yukseltin biraz, 28 derece gibi. Sarimsakli yemle beraber arada kırmızı pul biberde atın biraz. İnşallah iyileşir. Benim perculalarda ithal ama pamukcuk olduğunda iştahları ve formları yerindeydi.
 10. icaydogan

  chelmon

  Sefa bey, bende birkaç tane vardı aiptasia şu an yoklar. Yem alsın diye tankı çorba ettim nafile. Eğer yaşamaya devam ederse kayaların arasına dağılan parçaları yiyor demektir ama hiç attığım yemleri denediğini göremedim. Midyeye bakmadı bile. Kısmet bakalım. Ben midye ve mysise devam edeceğim. Diğer yemler tankı mahvetti. Şu an 1 günde camlar yosun yapiyor ertesi gün siliyorum. Gerçi balık yaşasın ben herşeyi yapmaya raziyim.Zaten bu halde alanda olmaz. Sefa bey, bende birkaç tane vardı aiptasia şu an yoklar. Yem alsın diye tankı çorba ettim nafile. Eğer yaşamaya devam ederse kayaların arasına dağılan parçaları yiyor demektir ama hiç attığım yemleri denediğini göremedim. Midyeye bakmadı bile. Kısmet bakalım. Ben midye ve mysise devam edeceğim. Diğer yemler tankı mahvetti. Şu an 1 günde camlar yosun yapiyor ertesi gün siliyorum. Gerçi balık yaşasın ben herşeyi yapmaya raziyim.
 11. icaydogan

  chelmon

  Mysis gibi dondurulmuş yemleri verince tüm akvaryuma dağılıyor, kaya diplerine de giriyor ama yiyip yemediğini bilemiyorum. Hali hazırda bolca yemleme yapıyorum diğer balıklardan chelmon a kalsın diye.
 12. icaydogan

  chelmon

  Merhaba Chelmon balığıma yem yedirmek için uğraşıyorum. 2 hafta geçti henüz başaramadım. Bu ve diğer forumlarda yazılanları okudum , tavsiye edilmiş olan birçok yemi denedim ancak belki gözden kaçırdığım birşeyler olmuştur diye konu başlığı açtım. 2 gündür kum midyesi kabuğunu bir miktar açarak sürekli gezindiği bölgeye bıraktım ancak oralı olmuyor. Öncesinde de tubifex, kan kurdu, fd brine shrimp, mysis, krill, granul yemler ve şu an aklıma gelmeyen başka yemlerde denedim. Bu yemleri hem peyderpey denedim hemde bir kısmını suda çözülmesini bekleyip birbirine karıştırıp öyle verdim. Hatta balık etini ince dograyip verdim. Ne zaman yem atsam şöyle bir bakıp hamle yapmadan kayaları didiklemeye gidiyor. Ne verdiysem dokunmadı. Zaman azaliyor başka öneriniz olursa deneyeceğim.
 13. icaydogan

  Yellow wraasse mi sixline wrasse mi ?

  Aslında konuyu açalı bayağı olmuş ama eğer hala balık eklemediyseniz , bende yellow wrasse tavsiye ederim. Ortalıkta kıpır kıpır gezinen hoş bir balıktır , ışıklar kapanınca veya kapanmaya yakın sadece mavi tonlara geçişte kuma girer ertesi gün , gün ışığında tekrar çıkar devam eder. Sixline ile ilgili yukarıda belirtilenler doğrudur , ayrıca her iki wrasse için de tanktan atlama ihtimali mevcut.(Biraz agresif bir sixline ım vardı , ta ki tanktan atlayana kadar.. ) Sonrasında bicolor blenny ekleyebilirsiniz belki , o da eğlenceli bir balıktır.
 14. icaydogan

  t5 hakkında öneri/tavsiye

  Slyvania marka ile mercanlarınızda yeterince büyüme gözlemliyor musunuz?
 15. icaydogan

  t5 hakkında öneri/tavsiye

  Hayırlı geceler Berk Bey, Düşündüğüm led , t5 kombinasyonu değil tamamen t5 e geçmek. Slyvania yı 2 sene kullanım ile başka kaliteli bir markayı 8-9 ay kullanmak arasında ciddi bir maliyet farkı var. Bu marka için yosun problemi olur diyende var memnun olanda var. Araştırmaya devam edeceğim , Kapasiteye göre 4x24w yerine daha düşük veya daha fazla yüksek wattlı bir armaturde olabilir. Dediğim gibi soft mercanlar için düşünüyorum. Siz tavsiye ediyorsunuz teşekkür ederim , bu başlık altında bir kaç yorum daha gelir inşallah.
×