Jump to content
       

BarışSavaş

Forum Üyesi
 • Mesaj sayısı

  159
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Madalya

  5
 • Geri Bildirim

  100%

BarışSavaş en son Haziran 25 2019 tarihinde günün kazananıydı

BarışSavaş en beğenilen içeriğe sahiptir

2 takipçi

BarışSavaş hakkında

 • Derece
  Sohal Tang
 • Doğum tarihi 28-09-1982

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Ankara
 • İsim
  Barış

Hakkında

 • Tank
  75-50-50
 • Kurulum Yılı
  2018

Son profil ziyaretçileri

1.950 kez ziyaret edildi
 1. Proje değişikliğinden dolayı şuanda kullandığım armatürümü satıyorum. Askı aparatı, kutusu herşeyi mevcut. Karşı ödemeli olmak kaydıyla kargo ile gönderebilirim. Teşekkürler. Telefon:05433133294- Whatsapp tan fotoğraf gönderebilirim. Fiyat: 3.400 TL
 2. Uzun süre Curve 5-7 kullandim. Fiyat ve performans olarak güzel ler. Ancak, Yeni reefoctopus 150s aldım, gerek plastik kalitesi gerekse toplaması curveler den çok üstün. Eğer maddi olarak sıkıntınız yoksa tercihiniz bence reefoctopus olsun. İyi hobiler
 3. Bir süre qp5 kullandim. Güzel cihazdı.
 4. Hocam aquareef in armatürleri var LED gayet güzeller. T5 daha doğal ve daha güzel görsel yakalanabilir belki ama benim tercihim LED.
 5. Hayırlı olsun, ben eheim 2000 kullanıyorum uzun zamandır. Gayet memnunum. Arkadaşin dediği gibi kontrol üniteli DC motor lar daha iyi olabilir. Ama eheim ile newjet arasında kalırsanız bence eheim alınmalı. İyi günler
 6. Hayırlı olsun kurulumunuz. Ps yi değiştirmek istiyorsanız tunze nin akvaryumunuza uyumlu (9004 olabilir.) modellerinden bakabilirsiniz. İyi hobiler.
 7. Bir yıllık derken 😀 ( o bölümü bile anlamamışsın) yine ben bildik yazmışsıniz, illa bir yazıyı küfürle birleştirmek zorunda mısınız, yok alengirli küfürler biliyorum filan. Gördüğüm kadarıyla yaşınız benden büyük. Cidden ayıp oluyor. Olsun bunlar sizin düşünceniz ve bu hobide az çok farketmez bir emeğiniz var ondan saygım var size. Kaç kere yazdım tmm deneyiminizi yazin bırakın, yok " bir yıllık, yok sidik yarışı" sizi bu şekilde muhattap almak istemiyorum, çünkü cidden ağzınızdan çıkanı kulağınız duymuyor. Anlamıyormusunuz, dediğim gibi bana laf etmeden yazın deneyimlerinizi bilgilerinizi, insanlar baksın, kendi akvaryum deneyimlerini gözlemlerini katsınlar kendileri bir değerlendirme yapsın. Dikkatinizi çekerse ne gönderdiğiniz linkten(ki güzel veriler var ve okumuştum) veya diğer konular ile ilgili yazmıyorum. Çünkü sizin ne diyeceğiniz nasıl hakaret edeceğiniz belli değil. Nedir bu tartışma isteğiniz. Sizden rica ediyorum, olayı kişiselleştirmeden bitirelim bu kısır döngüyü. Bu arada son kez yazıyorum, size de iyi hobiler.
 8. Yahu iki gündür yazıyorsunuz bişeyler, illa siz biliyorsunuz dimi, burada yazan kurulum tarihleri ne bakarak yeni başlanıldığınımı zannediyorsun anlamadım. Ne üstadım ne çok biliyorum. Sizin yaptığınız gibi böyle yüksek perdeden laflar etmeyide doğru bulmuyorum. Hele hele hiç tanımadığınız (tanısanız bile) birine saçma sapan hakaretler etmeyi cehaletin dışa vurumu olarak görüyorum. Özür dilememenizi de zaten konuşmuyorum bile. Siz yazdığınız, yorum yaptığınız konular ile ilgili doğru düzgün laf edemezmisiniz (bir bok oğrenememişiz gibi) yazı kapasiteniz bu kadar mı zayıf. Söylenen şeylerin yanlışlığını doğruluğunu geçtim.Bunları sizin bu üstenci kaba bakışınız la anlamanız, bağlantı kurmanız gerçekten zor. Ondan neyi anlatıp tartışayım. İlk baştan olaylarla, yorumlara yaklaşımınız belli. Burası bir tartışma fikir alışverişinde bulunma, yanlış sa düzeltme, gözlem ler doğrultusunda deneyim paylaşımı yapılabilecek vb. bir platform burada konular konuşulur tartışılır ve gerek konu sahibi arkadaş gerekse hobi severler sentezleyerek sonucunda bir şey çıkartır. Ondan sorduğunuz sorular ile ilgili konuşulacak çok şey var ama cidden siz muhattap olunabilecek biri olmadığınızı şu iki günde gördüm. Bu nedenle, Son yazınızda ki en iyi bölüm "susmak düşer bana" ifadesini alkışlıyorum. Tamam siz çok daha iyi biliyorsunuz diyerek daha da fazla uzatmayalım diyorum.
 9. Hocam, bu duruma sebep olabilecek parametreler belli. Bunları optimal duruma getirip (Kh, ışık dalga(gerçi dalganın yeri anlattığınıza göre sıkıntı değil), Kh in 7-8 civarına getirilmesi vb vb. tekrardan gözlem yaparsınız. İyi hobiler. Kolay gelsin.
 10. Hocam, siz yazdıklarımı okumadınız mı, bu koyu olarak gösterdiğiniz yer ile yazdıklarım arasında hiç bir çelişki yok. Kh önemlidir ancak bakmak gerekir dedim. Bunun neyi sıkıntı anlamadım. Neyse, bence bunu bamlayacağınıza yazdığınız hakaret içeren yerleri bamlayıp özür dileyebilirdiniz. Ama olsun, en azından bana ait olan ama cevabi olarak kullandığınız yazınızda hakaret etmemişsiniz. Sağlıcakla kalın.
 11. Atın derken 😀 ışığı yönelmeyi her gün gözlemliyorum, balkonun yanında koca leather sabah oradan başlıyor kalkmaya😀,. Kh konusu da bunu konuşmaya gerek yok herhalde, saygılar.
 12. Kh a bakmak lazım. Kh a karşı duyarlı canlilar. Işık koşulları nasıl, birde ışık yanmıyor ken ışık gelen noktaya karşı yönelim olmuş. İyi hobiler.
 13. Merhaba, kardinali tek almasaydın. Tek alındığında stres yapma oranı çok daha fazla. Dondurulmuş yem verirken arada az oranda kuru yem sıkıştır, zamanla kuru yem oranını arttırırsın. Kolay gelsin.
×
×
 • Yeni Oluştur...