Jump to content
       

akvaryumtutkusu

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  165
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  18
 • Geri Bildirim

  0%

akvaryumtutkusu kullanıcısının son zaferi 26 Eylül

akvaryumtutkusu en beğenilen içeriğe sahiptir

6 Takipçiler

akvaryumtutkusu Hakkında

 • Derece
  Sohal Tang
 • Doğum Günü 18-01-1968

İletişim

 • Website
  http://ufuk.akvaryum.com

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Antalya
 • İsim
  Ufuk UÇAR

Hakkında

 • Tank
  100x60x45h resif
 • Kurulum Yılı
  2017
 • Favori Balığım
  Flame Angel

Güncel Profil Ziyaretleri

1.419 profil görüntüleme
 1. Antalya içi evden teslim kaydıyla aşağıdaki sps mercanlar hediyedir.İlk mesaj atan ve gelen hobiciye verilir. Fraglar 2-3 cm boyunda. İletişim ÖM. SPS pavona kaktüs SPS fire dijitata coral SPS Birdnest (pempe gövde mor polip)
 2. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Sağolun, balık şansına kurtardı kendini. Aynen öyle 12 senedir yaşıyor maşallah.Özel konağa , anemona ise pek gerek yok her mercana her türlü giriyor çünkü en resifteki en eski canlı.Hatta ona tangler bile saygı duyuyor.
 3. akvaryumtutkusu

  Oturmuş resiften satılık mercanlar

  Antalyadayım, kısmen güncel.
 4. Resifimde üremiş olan aşağıdaki mercan fragları satılıktır. Tercihim evden görerek almaktır ama en az 350 tl ve yukarısı toplu alımlarda strafor kutuda diğer ile otobüs kargo yapabilirim.Rezerve yapmıyorum. İletişim özel mesaj. Blue mushroom 40 tl (2 kafa+boşta 2,3 kafa hediye) Red mushroom 60 tl (4 kafa+ boşta 2,3 kafa hediye) LPS green cande cane 50tl-75 tl -100 tl -150 tl (2-3-4-6 kafa) LPS hummer coral 90 tl – 180 tl (yeşil mor uçlu 2-4 kafa) SPS pavona kaktüs 30 tl SPS fire dijitata coral 30 tl SPS geren dijitata coral 30 tl SPS ora gren birdnest 50 tl SPS purple montipora 30 tl SPS red montipora capricornis 50tl-70 tl-90 tl SPS purple styplophora milka 50 tl-75-95 tl-145 tl
 5. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Resif akvaryumuna mercanlardan sonra başlamama neden olan ve yavru iken aldığım ve nano resifimden kalan 12 yıldır bende olan ve bu süredir çeşitli badireler atlatmasına rağmen canlı kalan tek balığım olan Amphiprioninae percula balığını, son bir haftadır yemlerken dahi akvaryumumda göremiyor herhalde bir nedenle saklanmıştır diye düşünüyordum. Tankın sağı, solu arkası , etrafına baktım önce göremedim sonra akvaryumun içine baktım bir şekilde ölmüş içinde kalmış mı diye aradım orada da bulamadım. Tam ümidimi kesmiştim ki bir nevi tesadüfen arkadaki taşırma kutusuna baktım ne göreyim kayıp balık orada durmuyor mu adeta sevinçten şok oldum.Heralde bir nedenle zıplamış ve tankın arkasındaki taşırma kutusuna şans eseri düşmüştü.Akvaryumdaki diğer balıklarla da en az 4-5 senedir birlikte yaşıyordu.Tabii diğer balıklar onu tanımadı birkaç saat hatta gün kovaladı durdu, birkaç gün sonra tekrar alıştılar birbirlerine, bu arada balığın bir nevi şans eseri, yaşama azmini taktir ettim ve beni etkilediğinden paylaşmak gereğini duydum.
 6. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Teşekkürler, soğutucuyu ilk mesajımda yazmıştım, Aquamedic Titan. Katkı olarak toz şekilde ca, kh ve mg kullanıyorum testlerle ölçerek.Su değişimi haftada bir damacana.
 7. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Teşekkürler, resifin en güzel balığı, ampul gibi parlıyor, sıkılma şansım yok.
 8. akvaryumtutkusu

  Yeni kurulum Peninsula Sps Reef Tank

  Zaman sabır ve bakımla renkler tam oturduğunda güzel resif olacaktır, tebrikler.
 9. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Evet Mahir bey, zaman içerisinde şartlara bağlı olarak mercanların yerlerini değiştiriyorum bazen. montipora forest fire dijita 2 çeşit var bende (gövde yeşil polipler turuncu ve gövde mavi polipler kırmızı) aldığımda 5 cmlik fragtı şimdi 15 cm kadar oldu ama onlarda da frag sayılır daha.
 10. akvaryumtutkusu

  Uras&elis reef

  Yapımında özen gösterildiği belli, uzun ömürlü ve görselliği güzel olsun.
 11. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Teşekkürler. Resifimden değişik ışık koşullarında cep telefonu ile güncel fotolar çekip paylaşıyorum..Akvaryum sorunsuz ilerliyor, Antalya sıcaklarına rağmen. Hobicilere sevgiler.
 12. Daha 2-3 ay oldu motoru alalı sıkıntı yok ama gerçek durum İlk mesajımda yazdığım gibi bir kaç yıl sonra belli olacak.
 13. Mümkünse sıfır olmaz ise 2 el 6x39 watt T5 flo armatür veya 200 watt civarı power cree led armatür yada hibrit (t5 ve led) bu resife uyar. Benim resife yakın ölçülerde tankınız ben led armatür kullanıyorum t5 destekli ve çok memnunum gerek canlı gelişmesi gerekse de renklenme güzel.
 14. Ecotech Vortech mp dalga motorunun 5 yılda arızalanması ve görev dışı kalması neticesinde bu sefer, Hsbao EW-28 Dalga Motoruna, bir süre önce geçtim. Nette de bu EW-28 modelinin videosunu göremediğimden kendi resifimden videosunu da çekerek yayınladım. Aşağıdaki linkte özellikleri var. 3 fazlı 6 kutuplu sarımlı nispeten sağlam bir motora benziyor. Dur kalk M2 modunda 7/24 çalışıyor.Ben en çok bu modu seviyorum. Mercan salınımları harika.Bu linkteki tankımı http://www.resifbolgesi.com/forums/topic/62351-resif-akvaryumu-100x60x45h/ gayet iyi idare ediyor.Tabii vortech mp kadar küçük ve kibar değil ama işlevini yerine getiriyor. Tabii gerçek durumunu aradan yıllar geçtikçe göreceğiz. https://www.reaktorler.com/hsbao-ew-28-dalga-motoru
 15. akvaryumtutkusu

  30x30 Pico Reefcik

  Gayet şirin pico resif olmuş.Biraz daha yeşil yerine kırmızı , mavi ve turuncu mercan koyarsanız daha güzel olur diye düşünüyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...