Jump to content
       

akvaryumtutkusu

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  146
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  11
 • Geri Bildirim

  0%

akvaryumtutkusu kullanıcısının son zaferi 12 Mayıs

akvaryumtutkusu en beğenilen içeriğe sahiptir

2 Takipçiler

akvaryumtutkusu Hakkında

 • Derece
  Sohal Tang
 • Doğum Günü 18-01-1968

İletişim

 • Website
  http://ufuk.akvaryum.com

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Antalya
 • İsim
  Ufuk UÇAR

Hakkında

 • Tank
  100x60x45h resif
 • Kurulum Yılı
  2017
 • Favori Balığım
  Flame Angel

Güncel Profil Ziyaretleri

943 profil görüntüleme
 1. Ecotech Vortech mp dalga motorunun 5 yılda arızalanması ve görev dışı kalması neticesinde bu sefer, Hsbao EW-28 Dalga Motoruna, bir süre önce geçtim. Nette de bu EW-28 modelinin videosunu göremediğimden kendi resifimden videosunu da çekerek yayınladım. Aşağıdaki linkte özellikleri var. 3 fazlı 6 kutuplu sarımlı nispeten sağlam bir motora benziyor. Dur kalk M2 modunda 7/24 çalışıyor.Ben en çok bu modu seviyorum. Mercan salınımları harika.Bu linkteki tankımı http://www.resifbolgesi.com/forums/topic/62351-resif-akvaryumu-100x60x45h/ gayet iyi idare ediyor.Tabii vortech mp kadar küçük ve kibar değil ama işlevini yerine getiriyor. Tabii gerçek durumunu aradan yıllar geçtikçe göreceğiz. https://www.reaktorler.com/hsbao-ew-28-dalga-motoru
 2. akvaryumtutkusu

  30x30 Pico Reefcik

  Gayet şirin pico resif olmuş.Biraz daha yeşil yerine kırmızı , mavi ve turuncu mercan koyarsanız daha güzel olur diye düşünüyorum.
 3. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Hayır sürekli çalışmıyor gerektiğinde carbon gerektiğinde fosfat tutucu vs. medya konularak devam ediyor.Tabii ara sıra ve/veya sorun olduğunda test ölçümleri de yapılarak kullanılmalı medya reaktörü.
 4. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Sump fotosu aşağıda. Kısaca anlatmak gerekirse akvaryumdan gelen arıtılması gereken su önce sumptaki ped filitreye (filtre bag) inmekte oradan protein toplayıcı ve reaktördeki carbondan geçtikten ve ısıtıcı ile ısı ayarlanmasını müteakip bir sonraki göze aktarılmakta oradan da akvaryuma tekrardan pompalanmaktadır. O gözde fraglık canlı kaya da bulunuyor.Bir sonraki göz de RO tatlı su tamamlama gözü.
 5. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Teşekkürler. Sağolun akşama çekip atarım kısmetse.
 6. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Hafta sonu resife bir kaç saat vakit ayırabildiğimden bakımlarını yaptım. (su değişimi, protein skimmer ve diğer motor temizlikleri sump temizliği vs.) Test kitleri ile ölçümlerde yaptım.Şimdilik resif sorunsuz ilerliyor.Bu arada birkaç fotoğrafı ile videosunu da çektim. Ph:8.2, Sıcaklık 25 derece, Tuz Yoğunluğu binde 25, Kh:8, Ca.420 mg/lt, mg:1300 mg/lt.
 7. akvaryumtutkusu

  Feza Hokkacı: Desktop Ofis Akvaryumu

  Ömürlü, güzel bir nano olmuş, tebrikler.
 8. akvaryumtutkusu

  Modifiyeli Boyu Hs 60

  Nano resifleri severim. Uzun soluklu şirin bir nano olmuş, tebrilker.
 9. Merhaba, 1-Deiyonize saf su (TDS 0) akvaryum canlılarında sıkıntı çıkarmaz Toplam çözünmüş madde 0 olan tatlı su eklenmesi ileride doğacak olan sorunların çoğunu engelliyor veya en aza indiriyor, mesela istenmeyen yosun oluşumu gibi. Tabii ben en fazla tds 3-5 olan tatlı suyu resifime ekliyorum.Sorun yaşamadım hiç. 2-Filtrelerin düzeni ise şu şekilde olursa verimli olur. Altta, - 5 Mikron Sediment Filtre - Granül Aktif Karbon Filtre - 1 Mikron Sediment Filtre Üstte ise, -Filmtech Membrane Filtreyi vana ve dirseklerle ayırırsanız içme suyu kullacaksanız mineral ve tatlandırıcı filtre sadece akvaryum için kullanacaksanız silikat reçine filtre yeterli olur. 3-Silikat filtresi mesela aşağıda linki var hem katyon hem de anyonu tutabilir olanları kullanışlı. https://www.bettamarketim.com.tr/zeochem-zero-resin-silikat-recinesi-1000ml 4- Saf su yaklaşık ph 7 dir yani nötr. Deniz akvaryumlarında ph 8,1—8,4 gibi olması normal zaten eklediğimiz tuz da yükseltiyor ph ‘ı. RO syun ph ise 7 veya biraz altında çıkıyor. http://www.kimyaevi.org/TR/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF8007620E7D5602E8EB63B1F6541B1AB6
 10. Tuzlu su akvaryumlarında RO cihazında tatlandırıcıya gerek yok.Silikat filtresine ihtiyaç var onun yerine. Örneğin ben 15 senedir filmtech marka membrandan çıkan suyu T dirsek vana ile ayırıp hem kendimize içme suyu (tatlandırıcı karbon filtreden) hem de resif akvaryumuma (silikat/reçine filtresinden) kullanıyorum .Oldukça da memnunum.
 11. akvaryumtutkusu

  Ps hangi bölmeye ?

  Tabii, suyun girdiği bölmeye protein skimmerin konulması avantaj olur. Sizin yaptığınız bu dizaynda sumptaki şaşırtmaların bir işe yaramadığı görülüyor. PS olduğu bölümde olan şaşıtma altan değilde, üsten olsaydı su üsten süzülerek sumpun orta bölümüne inecek ve ps nin olduğu ilk bölümde su sabit seviyede kalarak daha iyi toplama yapacaktı.
 12. akvaryumtutkusu

  Resif Akvaryumu (100x60x45h)

  Teşekkürler, video ve fotoğraflar, LG marka cep telefonu ile çekildi.
 13. akvaryumtutkusu

  Saygı ve Özlemle Anıyoruz

  Birkaç yüz sene daha gelmez böyle bir lider...
 14. akvaryumtutkusu

  Adım Adım Kurulum // 87x55x50h

  SPS fragları geliştiğinde daha güzel olacaktır, başarılar.
×
×
 • Yeni Oluştur...