Jump to content
       

berk111

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  608
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  8
 • Geri Bildirim

  100%

berk111 kullanıcısının son zaferi 10 Eylül

berk111 en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

berk111 Hakkında

 • Derece
  Mandarin

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Ankara
 • İsim
  Berk

Hakkında

 • Tank
  90 litre nano resif
 • Kurulum Yılı
  2016
 • Favori Balığım
  helfrichi firefish

Güncel Profil Ziyaretleri

2.310 profil görüntüleme
 1. berk111

  Reeflowers hazır deniz suyu kullanımı hakkında

  Prodibio biodigest ve bioptim. Kullanim oranlarına 3 sayfalık makale yazılır , araştırırsanız doğru miktarı görebilirsiniz.
 2. berk111

  Reeflowers hazır deniz suyu kullanımı hakkında

  Bu ürün bakteri içermemektedir. Sadece kimyasal düzeyde idealize edilmiş bir haldedir. Genelde çok yoğun acro tanklarında bunla su değişimi yapmanın canlıları coşturacağı düşünülür. Acemiler için de bir kolaylık olabilir diycem de herşey hazır hazır acemilik atılmaz zaten. Diatom süreciyle doğrudan bir bağlantısı yok. yine bekleyeceksiniz yine diatom olacak. Çünkü bende araştırmıştım ve bakteri olmadığı için su 'aynı şekilde' canlanacak..
 3. berk111

  aquareef nano x2 mi aquareef x30 mu ?

  Vay be şaşılacak şey. Literatürde yazan Litraj değerlerini bende abartı bulurum. Dogru veya yanlış ama. 600 lt yazan balık nerdeyse 60 lt de 200 lt ye xs yellow tang ekleyemiyorum korkudan. Nasil atlamadan olmeden dayanıyorlar cok sasırdım.
 4. berk111

  Yosun problemi

  Aslında ilk bakılması gereken fosfat bence
 5. berk111

  Yosun problemi

  Fosfat nitrat testi gibi testleri yapmanız gerekiyor. Hatta cok daha fazla ama en azından bunlar olmalı
 6. berk111

  AC yada DC Skimmer farkları

  Bu AC DC meselesi aslında enerji ve mekanik motor ideolojisiyle alakalı bir durum. İkisinin de prensip olarak üstün olduğu noktalar var. Sabit frekans çalışımı veya ayarlanabilir Hz değerleri gibi. Fakat en azından bu hobi için DC motorlar sonradan modellere modifiye edilmeye başlandığı için daha başarılı olarak kabul edilebilmektedir. Kısmen daha sessiz olması da gözlenebilir. Daha dayanıklı olup olmaması tartışılır. Ama DC/AC ayrımını marka zaten size yaptırmaz. Yenisini çıkarır eskisini siler, fakat bizim gibi ülkelerde stoklar dibine kadar tüketileceği için En eski NAC ps serileri bile AC motorlarıyla piyasadalar. Marka AC yi bırakalı 5 sene olacakken ... Çok başarılı olarak bilinen bir ürünün motoru AC diye o sizi üzmez. Veya sırf DC ye geçmiş diye bir alt sınıf ürün öbürünü sollayacak diye bir durum da yok.
 7. berk111

  Uygun fiyatlı Resif hermitleri

  Herkese tesekkurler tamamen bitmiştir. İyi günler ...
 8. Tank bozulmuştur. Sifiri 220₺ olan caribsea special grade kum , 9 kg lik paket. Kuru şekilde 5 lt lik damacana ile yollanacaktır. Fiyati 90₺ her ile Kargo yapılır. Dekor 6 kg kaya 150₺ delikli gözenekli ( blenny yuvalı vs Dİr. ) buda her ile kargo yapılır. Cama cam akvaryum detaylar yukarıda 150₺ ehiem kafa motoru 600 serisi sessiz kademeli, 100₺ (sorunsuz).
 9. berk111

  Fazlalık SIFIR ısıtıcı EHİEM THERMOPRESET termostatsız

  95₺ güncel !
 10. berk111

  1 Aylik akvaryumda yesil yosun sorunu

  tds metrenin 0 vermesi şart
 11. berk111

  Fazlalık SIFIR ısıtıcı EHİEM THERMOPRESET termostatsız

  Her stokta artan fiyatlara inat ayni ücretle güncel !
 12. 24 saat sonra su boşalıyor. Yukardaki ürünler dahil. 399 TL TEK AKVARYUMDAN UCUZA FULL CALİSİR SİSTEM Kısa süreliğine. 1 veya 2 güne bosaldiktan sonra , Kumu kayayı ayırırım, ekipmanı da kendim alırım. DIŞ YAVRULUK( motorlu) isitici , hydor nano dalga motoru vs de ek fiyat olarak konuşulabilir.
 13. berk111

  Uygun fiyatlı Resif hermitleri

  700 görüntülenmeye ve akvaryumun son 3 günü olmasına özel fiyat; 6 adet hermit SADEDE 38 TL 10 adet mini resif ( yosun yiyici ) hermit 65₺ 10 adet yalnızca bir kişiye çıkar ...
 14. berk111

  Led armatur aradaki fark ?

  Çok detaylı bir yazı yazılabilir. Bir çok kişi de öbürü sadece ithal olduğu için pahalı olduğunu söyleeyecektir ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Her ne kadar benzer olsa da Radion bu konuda büyük çalışmalar yapan marin biyolojistlerle vs çalışan bir firma. Işık dizilimlerini ve gücünü deneysel gözlemlere dayandırarak yapmakta. Ürünlerdeki parlaklık canlılık vs farklı oluyor. Ayrıca çok büyük bir destek ağı var. İnternet sitesi kullanım kılavuzları detaylı ürün videoları var. Ben de aquareef kullanıyorum gayet memnunum ama, Ürün bir kişi ile telefondan dönüyor. Zaten adam gibi bir kutu yapsalar, kullanma kılavuzu olsa, videolar broşürler hazırlansa, destek ağı genişlese vs aquareef ürünleri de üstüne 500 lira koyar bence.
 15. berk111

  Yeni kurulum için Yardım

  Kum en iyisi special grade olur. 19 kg mi vardı siz ondan alacaksınız sanırım. hatta 2 adeet Kaya en az 20 kilo gider bu tanka gibi.... deniz suyu çok önerilmiyor genelde ama bilemiyorum.
×