Jump to content
       

Haluk365

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  66
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  0%

Haluk365 Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

542 profil görüntüleme
 1. Haluk365

  Tankımdaki canlıların ismi

  saygısızlık etmek istemem fakat alırken ne aldığınızı sormadınız mı ? her zaman aldığınız yere ne aldığınızı sorun. hatta almadan önce tankınızda hangi balıklar olduğunu hangi mercanlar olduğunu ve alacağınız yeni türün bu balık mercanlarla uyumlu olup olmadığını da mutlaka sorun. Sorunuza gelirsek resimlerdeki balıkların cinsleri, Sarı Kuyruk Olan, Damsel Ortadaki Ejderhaya benzeyen, Blenny Alttakiler Klasik Clownfish (Palyaço) isimlerini siz istediğiniz gibi verebilirsiniz Yeni tankınız hayırlı olsun diyorum.
 2. Haluk365

  Satılık Canlılar

  Bursaya otobüse verirseniz leather coral ı almak isterim 05334871632 Haluk. uygun olursa lütfen mesaj atın.
 3. Haluk365

  Ürkek Balıklar

  Balıktan balığa fark var demekki. benimkiler beni görünce utanmasalar sudan kuçağıma atlayacaklar.
 4. Haluk365

  JNS CONE S2

  ben bu cihazın cone s3 ünü kullanıyorum. sessizliği konusunda çok birşey söyleyemem ama sudan resmet çamur çıkartıyor. içindek baloncuk difüzörleri çok fayda veriyor. motor dışarda olduğundan optimal çalışma yüksekliği biraz düşük. altına plaka konularak çözüm üretilebilir. İyi satışlar dilerim.
 5. Haluk365

  Yeni akvaryum yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  60 x 50 x50 ölçüleri için destek yapmasanız da olur. şu an 18mm kalınlıkta a kalite mdf den yapılmış desteksiz mobilyası üzerinde 60x40x45 ölçülerde bir tank kendim kullanıyorum.
 6. Haluk365

  Bursada Akvaryum Temin Etmek

  Emin beyle görüştüm. açıkçası vermiş olduğu fiyat çok uygun gelmedi. işinin kalitesini bilemem tabi. iyi kötü bişi demek yanlış olur. iş böyle olunca bende mecburen komple mobilyalı sumplu olarak imalat işini istanbullu bilindik ustalardan birine verdim. Tuzlu ile tatlı akvaryum arasında ister istemez ihtiyaç farkları oluyor. işin ehli birine yaptırmanın akıllıca olacağına kanaat getirdim. bursadan istanbula akvaryum yaptırmanın birçok dez avantajı da var elbet. imkanım olsaydı yine kendi tankımı kendim yapardım ama şu anki durumumdan da şikayetçi değilim.
 7. Haluk365

  Yeni akvaryum yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  Hayır 2 sinde de ses olmaz. 3 lü sistemin farkı extra borunun tıkanma ve taşma güvenliği olmasıdır.
 8. Haluk365

  dalga motoru secimi

  1000 lt / s kapasiteleri bir dalga motoru fazla fazla olur. zoalar fazla bir aktıntıya ihtiyaç duymuyor.
 9. Haluk365

  Yeni akvaryum yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  Benim şahsi fikirlerime göre, Sırasıyla sump 5 bölmeli olmalı (giriş,filtre çorabı + skimmer,reaktör + pompa + refugium + temiz su ) su sesi duymamak için 2 li veya 3 lü geri dönüş sifon borusu çekmen gerekli. Hem alttan hem üstten taşırmanın ekstra bi faydası olmaz. Bence resif akvaryumlarında filtre çorabı olmalı. Dolaba içinde hava sirkülasyonunu azaltacak veya sıcaklığı arttıracak. yalıtım süngeri vs koyma. 0 Sesli resif akvaryumu ben hiç görmedim. Azcık ses hep olur. Dolap Yüksekliği 85 - 90 cm olsun. Saygılar.
 10. Haluk365

  Fishland kampanya Red sea Coral pro salt

  Kampanya Bitmiş. İşallah yine kampanya olur.
 11. Haluk365

  Bursada Akvaryum Temin Etmek

  halihazırda hobiyi sürdürmekte olduğum 60x40x45 tankımı camlarını camcıya kestirip evde kendim birleştirmiştim. şimdi işleri biraz daha ilerletip 80x50x45 ölçülere terfi etmek istiyorum. bu sefer evde kendim imal etme şansım maalesef yok. dolayısıyla dışarıdan birleştirilmiş bir akvaryum temin etmem gerek. istanbul da her ne kadar çok yetenekli ustalar olsa da bursa da maalesef seçenekler çok geniş değil. Dolapsız olarak sadece akvaryum yaptırmak istiyorum. Bursadan tecrubeli resifçilere danışmak istedim. Bu işi ben bursa içinde kime yaptırabilirim ?
 12. Haluk365

  Aquareef Pro 3 Plus deneyimleriniz ?

  Yeni yaptıracağım 120cm lik tank için bir süredir aydınlatma arıyorum. Kessil ve Ecotech Gen4 Pro gurubuna uzun süre baktıktan sonra doların son durumu neticesinde daha ekonomik birşeyler bakmaya yöneldim. Aquareef, Pro 3 Plus modelinin 130cm aydınlatma alanı var. Yeni tank projem için uygun gözüküyor. Sorun Aquareef Pro 3 Plus aydınlatmanın internet üzerinde çok kısıtlı tanıtımları var. Kullanıcı yorumları da çok çok kısıtlı. Deneyim sahibi arkadaşlar lütfen olumlu olumsuz yorum yaparsa çok sevinirim. Aquareef Pro 3 Plus almaya değermi ?
 13. Haluk365

  T5 Markası önemli mi ?

  Cevaplar için çok teşekkür ederim.
 14. Haluk365

  Kaliteli Reef Salt ile Su değişimi yeterlimi ?

  Cevabınız için çok teşekkür ederim hulusi bey.
 15. Haluk365

  T5 Markası önemli mi ?

  Evet üreticileri aynı. özellikle almadan önce specturm grafiklerini karşılaştırdım. Ati True Actinic = Sylvania Coralstar Ati Aquablue Special = Sylvania Marinestar Spectrumları bire bir aynı değiller ama oldukça benzeşiyor. sylvania performansını deneyen bilen mutlaka vardır zira fiyatı gerçekten çok uygun bir flo.
×