Jump to content
       

Haluk365

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  66
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  0%

Haluk365 Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

669 profil görüntüleme
 1. Haluk365

  Tankımdaki canlıların ismi

  saygısızlık etmek istemem fakat alırken ne aldığınızı sormadınız mı ? her zaman aldığınız yere ne aldığınızı sorun. hatta almadan önce tankınızda hangi balıklar olduğunu hangi mercanlar olduğunu ve alacağınız yeni türün bu balık mercanlarla uyumlu olup olmadığını da mutlaka sorun. Sorunuza gelirsek resimlerdeki balıkların cinsleri, Sarı Kuyruk Olan, Damsel Ortadaki Ejderhaya benzeyen, Blenny Alttakiler Klasik Clownfish (Palyaço) isimlerini siz istediğiniz gibi verebilirsiniz Yeni tankınız hayırlı olsun diyorum.
 2. Haluk365

  Ürkek Balıklar

  Balıktan balığa fark var demekki. benimkiler beni görünce utanmasalar sudan kuçağıma atlayacaklar.
 3. Haluk365

  Yeni akvaryum yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  60 x 50 x50 ölçüleri için destek yapmasanız da olur. şu an 18mm kalınlıkta a kalite mdf den yapılmış desteksiz mobilyası üzerinde 60x40x45 ölçülerde bir tank kendim kullanıyorum.
 4. Haluk365

  Bursada Akvaryum Temin Etmek

  Emin beyle görüştüm. açıkçası vermiş olduğu fiyat çok uygun gelmedi. işinin kalitesini bilemem tabi. iyi kötü bişi demek yanlış olur. iş böyle olunca bende mecburen komple mobilyalı sumplu olarak imalat işini istanbullu bilindik ustalardan birine verdim. Tuzlu ile tatlı akvaryum arasında ister istemez ihtiyaç farkları oluyor. işin ehli birine yaptırmanın akıllıca olacağına kanaat getirdim. bursadan istanbula akvaryum yaptırmanın birçok dez avantajı da var elbet. imkanım olsaydı yine kendi tankımı kendim yapardım ama şu anki durumumdan da şikayetçi değilim.
 5. Haluk365

  Yeni akvaryum yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  Hayır 2 sinde de ses olmaz. 3 lü sistemin farkı extra borunun tıkanma ve taşma güvenliği olmasıdır.
 6. Haluk365

  dalga motoru secimi

  1000 lt / s kapasiteleri bir dalga motoru fazla fazla olur. zoalar fazla bir aktıntıya ihtiyaç duymuyor.
 7. Haluk365

  Yeni akvaryum yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

  Benim şahsi fikirlerime göre, Sırasıyla sump 5 bölmeli olmalı (giriş,filtre çorabı + skimmer,reaktör + pompa + refugium + temiz su ) su sesi duymamak için 2 li veya 3 lü geri dönüş sifon borusu çekmen gerekli. Hem alttan hem üstten taşırmanın ekstra bi faydası olmaz. Bence resif akvaryumlarında filtre çorabı olmalı. Dolaba içinde hava sirkülasyonunu azaltacak veya sıcaklığı arttıracak. yalıtım süngeri vs koyma. 0 Sesli resif akvaryumu ben hiç görmedim. Azcık ses hep olur. Dolap Yüksekliği 85 - 90 cm olsun. Saygılar.
 8. Haluk365

  Fishland kampanya Red sea Coral pro salt

  Kampanya Bitmiş. İşallah yine kampanya olur.
 9. halihazırda hobiyi sürdürmekte olduğum 60x40x45 tankımı camlarını camcıya kestirip evde kendim birleştirmiştim. şimdi işleri biraz daha ilerletip 80x50x45 ölçülere terfi etmek istiyorum. bu sefer evde kendim imal etme şansım maalesef yok. dolayısıyla dışarıdan birleştirilmiş bir akvaryum temin etmem gerek. istanbul da her ne kadar çok yetenekli ustalar olsa da bursa da maalesef seçenekler çok geniş değil. Dolapsız olarak sadece akvaryum yaptırmak istiyorum. Bursadan tecrubeli resifçilere danışmak istedim. Bu işi ben bursa içinde kime yaptırabilirim ?
 10. Yeni yaptıracağım 120cm lik tank için bir süredir aydınlatma arıyorum. Kessil ve Ecotech Gen4 Pro gurubuna uzun süre baktıktan sonra doların son durumu neticesinde daha ekonomik birşeyler bakmaya yöneldim. Aquareef, Pro 3 Plus modelinin 130cm aydınlatma alanı var. Yeni tank projem için uygun gözüküyor. Sorun Aquareef Pro 3 Plus aydınlatmanın internet üzerinde çok kısıtlı tanıtımları var. Kullanıcı yorumları da çok çok kısıtlı. Deneyim sahibi arkadaşlar lütfen olumlu olumsuz yorum yaparsa çok sevinirim. Aquareef Pro 3 Plus almaya değermi ?
 11. Haluk365

  T5 Markası önemli mi ?

  Cevaplar için çok teşekkür ederim.
 12. Haluk365

  Kaliteli Reef Salt ile Su değişimi yeterlimi ?

  Cevabınız için çok teşekkür ederim hulusi bey.
 13. Haluk365

  T5 Markası önemli mi ?

  Evet üreticileri aynı. özellikle almadan önce specturm grafiklerini karşılaştırdım. Ati True Actinic = Sylvania Coralstar Ati Aquablue Special = Sylvania Marinestar Spectrumları bire bir aynı değiller ama oldukça benzeşiyor. sylvania performansını deneyen bilen mutlaka vardır zira fiyatı gerçekten çok uygun bir flo.
 14. Merhaba Şu an akvaryumumda pulsing xenia mevcut yakın zamanda Zoa, Star Polyp, Torch, ve belki anemon almayı düşünüyorum. bu canlılara sadece kaliteli reef salt kullanarak haftalık %10 su değişimi yapsam sizce ekstra katkı kullanmam gerekirmi ? dozaj pompaları reaktörler fln şu an çok karışık geliyor. Akvaryum 108 lt + 40 lt sump
 15. Merhaba, Akvaryumu kurarken hem ekonomik olması hemde mercan bakmaya çok hevesli olmamam sebebiyle Hopar marka 4x14w flo larıyla birlikte armatür satın almıştım. Lakin fikrim çabucak değişti tabi Yakın zamanda soft mercanlar bakabilmek için 2x sylvania coralstar ve 2x sylvania marinestar (15.000k ) T5 flo 2x 24w Balast ile armatürün içini yeniledim. Bakmak istediğim mercan türleri Zoa, Pulsing Zenia, Star Polyp, Torch, ve belki anemon. Sorum şu, mercan almaya gittiğimde lokal akvaryumcu sylvania marka flolarla sonuç alamazsın dedi. Sylvania Coralstar ve Marinestar kullanıp sonuç alan varmı ? yoksa mercanda iyi büyüme oranları görebilmek için Ati , Giesman gibi markalardan satın almamız mecburimi ? mercandaki büyümenin tamamen ışığa dayalı olmadığını iyi biliyorum fakat ışık kısmında yeterli seviyede olup olmadığımı merak ediyorum. Akvaryum 108 LT + 40 LT sump yükseklik 45cm.
×
×
 • Yeni Oluştur...