Jump to content
       

Selim Seven

Forum Üyesi
 • Mesaj sayısı

  122
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Madalya

  11
 • Geri Bildirim

  0%

Selim Seven en son Haziran 1 tarihinde günün kazananıydı

Selim Seven en beğenilen içeriğe sahiptir

1 takipçi

Selim Seven hakkında

 • Derece
  Sohal Tang
 • Doğum tarihi 02-01-1986

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Ankara
 • İsim
  Selim Seven

Hakkında

 • Tank
  100*50*45 SPS Dominant
 • Kurulum Yılı
  2017
 • Favori Balığım
  Powder Blue Tang

Son profil ziyaretçileri

1.154 kez ziyaret edildi
 1. Rw4 satildi. RN1 rezerve. Digerleri guncel. Sent from my iPhone using Tapatalk
 2. Reef Octopus Biopellet Reaktoru 500 TL Reef Royal Biopellet Reaktoru 300 TL RW4 300 TL CoralBox RN1 600 TL Reef Octopus Biopellet 200 TL Yer Ankara. Karsi odemeli gonderim yaparim. Sent from my iPhone using Tapatalk
 3. Reef Octopus Biopellet Reaktoru 500 TL Reef Royal Biopellet Reaktoru 300 TL RW4 300 TL CoralBox RN1 600 TL Reef Octopus Biopellet 200 TL Yer Ankara. Karsi odemeli gonderim yaparim. Sent from my iPhone using Tapatalk
 4. Her zaman oldugu gibi cevap vermeye bile degmez. Sent from my iPhone using Tapatalk
 5. Ister istemez “normal deniz akvaryumu canli kayasi” nedir onu merak ettim. Sent from my iPhone using Tapatalk
 6. Yapanlar var. Fakat hem yuzey alanini daraltiyor ama daha da onemlisi oksijen girisini arttiriyor bu islem bana gore. Cok ince olmamak kaydiyla olabilir belki. Sent from my iPhone using Tapatalk
 7. Ben samimi bir şekilde rekor kitabına başvurun yazdım. Siz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma, yabancı dilin yoktur bilmem ne gibi hakaretler yazdınız. Artık kim terbiyesizce laf sokuyor (veya en azından kim başlattı) okuyanlar karar verir.
 8. Terbiyesiz insanlara cevap vermeme kuralımı sizin için bozuyorum.
 9. Yabancı dilim 5 tane var. İngilizce de anadilimdir. Boş konuşan bir insan olduğunuzu ilk mesajınızdan anlamıştık ama şimdi tescillendi. Google'a clownfish lifespan yazdığınızda ilk sonuç 3-5 years. hemen altında da doğada 6-10 years yazıyor. Sizin paylaştığınız hepsi istisnalar ve rekorlar zaten. İstisnalar kaideyi bozmaz. Beni böyle konuşmaya zorlayan sizsiniz ama resifimi paylaşırsam ben neden uğraşıyorum deyip hobiyi bırakırsınız.
 10. Konuşma şeklinizi düzeltmenizi öneririm. Benim sahip olduğum bilgileri bilen bilir. Rahat olun. Biz de bilgilenmeden yazmadık bunları. Akvaryumda ömürleri 3-5 yıl olarak geçer.
 11. Bu arada palyaço için Guiness rekorlar kitabına başvurmalısınız çünkü ömürleri 5 yıl civarıdır çok iyi şartlarda. Doğada 10 yılı gören var.
 12. Bizim için elzem olan bakteriler genelde anaerobik yani oksijensiz ortamda bulunan bakteriler; yani kaya ve kumda bulunanlar. Bunlar da orada sabit olarak durduğundan filtreden geçerek ölmeyecek demektir. Türkiye'de onu söyleyen çok duymuştum ama yurt dışında pek rastlamadım yani özetle bakteri populasyonunuz açısından riski yok.
 13. Ben genel bir yorum yapacağım. Bu tip kritik ve çalışmaması/bozulması durumunda ciddi sorunlar ortaya çıkacak ürünleri toplama olarak veya uygun fiyatlı diye almamak gerekiyor. Hem sorunları düzeltirken ettiğiniz masrafları hem de stresini göz önünde bulundurunca baştan her türlü güvenlik önlemini alabilen bir marka tercih etmek daha doğru.
 14. Kayaların çoğu ölü mercan bu arada fiji değil. Çok güzel olmuş ama...
 15. Öncelikle Goniopora ölmeye çok yatkın bir hayvandır onun açmamasını direk bir sebebe bağlamak zordur. Torch deseniz aynı şekilde ne yapacağı belli olmaz. KH değeri düşük tuzla bir seferde 15 litre yerine 50 litre değiştirin düşüş olur mutlaka. Ama söylenildiği gibi nasılsa kendi düşecek belli bir mercan popülasyonu varsa.
×
×
 • Yeni Oluştur...