Jump to content
       

haloki

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  55
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  6
 • Geri Bildirim

  0%

haloki kullanıcısının son zaferi 27 Mart

haloki en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

haloki Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang
 • Doğum Günü 29-07-1977

Profil Bilgileri

 • Nereden
  ISTANBUL
 • İsim
  Cemil

Hakkında

 • Tank
  200LT - 70x70x45h
 • Kurulum Yılı
  2017

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. haloki

  Ecotech Radion g4 pro sigorta lehimi

  Yarın içini açıp çekip gönderirim. Telefon ya da mail adresi var mı acaba? Teşekkür ederim
 2. Merhaba arkadaşlar, elimdeki aydınlatmanın karta bağlı metal sigorta ayakları yerinden koptu ve tekrar perçin Lehim ile sabitlenmeleri gerek. Bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse var mı acaba? teşekkürler
 3. haloki

  Bubble Magus YENİ modeller

  Tankım 300LT, Tang ve Clown türlerinden toplam 10tane balığım var. Mercan yüküm fazla değil, 5 tane çay tabağı büyüklüğünde bubble anemon, birkaç tane sps frag, zoalar, ve birkaç yumuşak mercan mevcut. Tank yüküm fazla değil ama ben zaten iki ürünü kıyaslayarak bu sonuca ulaştım. Fiyat performans karşılaştırması diyebilirsiniz.
 4. haloki

  Bubble Magus YENİ modeller

  Merhaba, ben elimdeki Bubble King Double Cone 200 modelini satarak kendime Ekstrem Akvaryum'dan bir Curve A8 aldım.. Bubble King ile kıyaslandığında skimmer'ın et kalınlığı ve malzeme kalitesi kesinlikle daha ince ve düşük ancaaak yeni dc motoru ile bu cihaz resmen bir canavar.. Ürünü sump'a koyduktan sonra et kalınlığının ya da plastik kalitesinin hiç bir önemi kalmıyor. İki ayrı ayar çarkı var ve ayrıca hava girişini kısabileceğiniz bir de kelepçesi var. Ürün kesinlikle Bubble King ürününden daha sesli değil. En acemi kullanıcının bile doğru su yüksekliğini ayarladıktan sonra vanalarla kolayca yönetebileceği bir cihaz. İster kuru ister sulu toplama yapın. O kadar memnun kaldım ki yazdıkça yazasım geliyor. Normalde forumda Bubble King ürünlere aşırı bir yönlendirme söz konusu. Kesinlikle deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki bu fiyata bu cihazlar kaçırılmaz. Çok basit bir örnek vereyim, Bubble King cihazın haznesi dolduğunda kapak yerinden oynamaya, gürültü yapmaya ve etrafa su sıçratmaya başlıyordu. Toplama haznesindeki kirli su tekrar sump'a karışıyordu. Curve A8 haznesi dolduğunda toplamayı kesiyor, kapak yerinden oynamıyor bile, tüm pislik hazneye bağlana boğaz kısmında duvara birikip kalıyor. Hazneyi boşaltınca da tekrar doldurmaya başlıyor. Sonuç olarak kesinlikle tavsiye ederim.
 5. Merhaba

  Yenibosna halkalı ikitelli hergün geçiyor aracım bıraktırırım.

 6. haloki

  Diatom süreci

  Diatom olmadan kurulum olmaz mı? Yani amonyak sıfıra düşene dek hiç kararma sararma yosunlanma olmadan süreç başlamaz mi?
 7. haloki

  Şu Degerlerim

  Başlangıçta start up bakteri ekledim. Biopellets var reaktörde. Ayrıca PS 200LT tankim için biraz büyük olabilir. Dc212.
 8. haloki

  Şu Degerlerim

  Merhaba, henüz ikinci haftasına yeni girecek olan tankımda su değerleri şöyle; KH 15 NH4 <0,15 NO3 5 Fosfat 0,20 PH 8,2 Sıcaklık 26c Sizce bu değerler normal mi, ne tür önlemler almalıyım? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
 9. haloki

  60*30*50h kurulum

  Tebrik ederim, tüm aşamalarını okudum kurulumunuzun.. Ben de şu an 70x70x45 ölçülerinde bir tank kurdum, diyatomun başlamasını bekliyorum 2-3 gün oldu daha.. Sylvania lambalarla bu iş iyi olmaz deniyordu ancak sizin tankınız bu tezi çürütüyor gibi geldi bana.
 10. Güzel konu teşekkürler.. Başlangıç su değerlerinin ne olması gerektiğini de yazabilseniz harika olurdu. Örneğin Diatom olmazsa olmaz mıdır? Diatom olmadan da sistemin oturabilmesi olası mıdır? Yurt dışı kaynaklara baktığımda Diatomdan nasıl kurtulunur konusu her yerde mevcutken Diatom nasıl başlatılır şeklinde kaynak bulamadım.
 11. haloki

  YENI BIR BAŞLANGIÇ 6

  Orta kesimdeki siyah çizgiden bahsediyorsunuz değil mi? Daralmaya başladığı noktadaki, çok sevindim bunu duyduğuma. Çalışma hızını arttırınca sıkıntı olur mu, 4. seviyede çalıştırmanız için özel bir sebep var mı acaba?
 12. haloki

  YENI BIR BAŞLANGIÇ 6

  Merhaba DC212 hakkında ne düşünüyorsunuz? Tankınız gayet büyük yeterli geliyor mu? Ben bu hafta kurulumunun tamamlayacağım 200LT tankta kullanmayı düşünüyorum, olumsuz eleştiriler aldım. Kafam karışmıştı, sizin tankı duyunca rahatladım sanki biraz.. Su seviyesini nereye kadar getiriyorsunuz benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. Hayırlı olsun..
 13. haloki

  Tuzlu Suyla Tanışma ;)

  Merhaba İlker bey, tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Neredeyse duygularıma tercüman oluyorsunuz ancak şöyle bir durum var. Elimdeki akvaryumu elden çıkarmak çok zor, neredeyse imkansız. Söylediğiniz gibi daha küçük bir tank benim tüm masraflarımı o kadar düşürür ki elimdeki tankı bedava elimden çıkarsam bile karlı çıkarım. Sizce hangi ölçülerde bir tankla başlamak doğru olur? Gerçekten ben de tankı küçültmek istiyorum. Tavsiyelerinize açığım.
 14. haloki

  Tuzlu Suyla Tanışma ;)

  Belki DIY armatür yapabilirim, yazılımcıyım. CNC tezgahı olan tanıdığım var. Belki 6 T5 ve LED içeren bir armatür yapmak mantıklı olabilir. Gerçeği söylemek gerekirse sadece armatüre 5-6bin TL ödeyecek durumum yok.
 15. haloki

  Tuzlu Suyla Tanışma ;)

  çok güzel fikir, ekipman alarak başlıyordum ama ilk sumptan başlayacağım bu durumda. Tankımın sump deliği yok, öncelikle onu deldirip sump ı akitf hale getireyim. Tatlı su tankıyla toplam hacim mi %60 seviyelerinde olacak? Yüksek kapasiteli bir PS alıp sump içini boş tutmayı düşünüyorum. Sanırım reaktörlerle işi çözebilirim. 6lı T5 kombinasyonunun yıllık maliyeti 500TL civarında sanırım. LED çözüm değilse mecburen T5 yapacağız o durumda.Neredeyse tüm konu başlıklarını okudum, her üyenin kendine özgü bir renk kombinasyonu uyguladığını fark ettim. Sanırım bu seçimi daha fazla bilgi sahibi olmadan yapmayacağım.
×
×
 • Yeni Oluştur...