Jump to content
       

cagselcuk

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  49
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  1
 • Geri Bildirim

  N/A

cagselcuk kullanıcısının son zaferi 9 Aralık 2018

cagselcuk en beğenilen içeriğe sahiptir

cagselcuk Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. cagselcuk

  Çift protein skimmer hakkında !

  Selamlar, ben tuzlu suya sadece balıklar için giriş yaptım diyebilirim. Fowlr / marine tarza ilgiliydim ki hacmim bu kategoriye göre küçük bile denebilir bunun da farkındayım. İlk canlımı 2 ay sonra girdim ama balık benim için öncelikti. İlk mercan girilmesinin eminim ki bir ilmi, hesabı vardır da çift skimmer sorumun sebebi yine balıklara daha sağlıklı bir ortam sunabilir miyim ana fikri.
 2. Arkadaşlar merhaba, Tankım 175 lt, sump dahil 225 litre gibi Total su hacmim var. Sistem 5. Ayında. Aydınlatma, Uv, dalga motoru vs vs ekipmanların hepsi tamam, akıntısız alanım yok, hacme göre kaya miktarım fena değil genel geçer konuşulanlara göre. Tankta mercanım yok şuan biraz daha suyun olgunlaşmasını bekliyorum sps veya zor mercan hevesimde yok. 7 adet 6-7 cm lik balığım ve bir karidesim var. Şimdi geleyim soruma. Elimde iki adet skimmer var. Bubble Magus nac 7 ve curve 5. Curve 5'i sürekli, nac 7'yi timer'a bağlayıp günde 4-5 saat gibi çalıştırsam bunun bana getiri ve faydası ; götürü ve zararı ne olur ?
 3. Arkadaşlar merhaba, 70x50x50h ebatlarda sump"lu bir kurulum yaptım. net su hacmim 205 Lt. biyolojik döngünün oluşumu ve diatom aşamalarını sorunsuz atlattım diyebilirim. BM Nac 7 skimmer, Jebao DCT.4000 ana pompa, Jebao RW4 ve Sunsun jvp 110 modelleri 2 dalga motoru ,18 watt UV ve 140watt full spektrum mercekli power Led bir aydınlatma kullanmaktayım. 1 aydır da , 1 palyaço, 1 bi-color blenny ve 1 dottyback'im mevcut ve sağlıkları yerinde. 1 ad / small boy / blue veya powder blue tang ile yellow tang ekleyebilir miyim? veya ben bu sisteme hangi türlerden kaç balık ekleyebilirim? Açıkçası bu kombinasyonun tahmini limitini öğrenmek istiyorum.
 4. cagselcuk

  Skimmer / aşırı toplama

  Valla Çağatay bey yükseltmeyi falanda denedim ama bakalım bu akşam biraz daha irdeleyeceğim konuyu
 5. Arkadaşlar merhaba, Akvaryumum 70x50x50 sumplu , Skimmer bm nac 7 , herşeyi orijinal, tamamen demonte ediplip temizlendi , çamaşır suyu tuz ruhu sirke ve basınçlı yıkamadan geçirdiğim en son r/o suda beklettiğim kayalar ve reeflowers kalsiyum bi karbonat kökenli kum ile start verdim. En ufak bir koku veya suda renk değişimi yok. Fakat skimmer 23cm de çalışmasına ve en kısık köpük ayarında iken dahi sulu ve aşırı topluyor. 3 saatte taşırma kabını doldurur sanırım. Sizce sebep ne olabilir ? Yada ilk startta normal midir ?
×
×
 • Yeni Oluştur...