Jump to content
       

Es/reef

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  66
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  N/A

Es/reef Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

361 profil görüntüleme
 1. Çoook teşekkür ederim arkadaşlar . İçim rahatladı şimdi :)👍🙂
 2. Merhaba arkadaşlar scoter bleny de kafa bölgesinde sanki cam kırıkları / kum taneleri yapılmış gibi .... hareketlerinde hiç bir terslik yok ... yüzmesi dolaşması normal .... ama kafa bölgesindeki oluşum beni tedirgin etti ... bu nedir??? Yardımcı olurmusınuz .
 3. Es/reef

  Arıyorum .... Vortech mp10 es - qd

  Güncel . Yeni kasa /siyah renk / ( qd )quiet drive modeli Ariyor’um
 4. Es/reef

  Arıyorum .... Vortech mp10 es - qd

  fiyat ne diyorsunuz .
 5. Es/reef

  Arıyorum .... Vortech mp10 es - qd

  Güncel
 6. Es/reef

  Arıyorum .... Vortech mp10 es - qd

  Güncel
 7. Vortech mp10 temiz arıyorum öncelik siyah yeni kasa / quied drive , veya temİz es serisi Beyaz kasalı
 8. Herkese selamlar . Konuyu doğru kanalda açıp açmadığından emin olamadım ama size danışmak istediğim konu . Elimde 2 adet mercan ölü iskeleti var , bu ölü mercan iskeletlerini mevcut canlı kayalar ile tankıma koyabilirmiyim . Görsellik olarak göze şu an güzel gelmekte ama pH ve kalsiyumu da destek olacağını duymuştum . Bu konuda bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırmışsınız aşagıda Tankımın mevcut resmî ve eklemeyi düşündüğüm ölü mercan iskeletleri ni görebilirsiniz
 9. Es/reef

  Aquareef x30 en ideal ayar ?

  X30 da uv ve Green renk reelde yoktur . daha doğrusu x serisinde bu renkler yoktur. Pro modellerinde vardır . Yazılım da görünme sebebi de Aquareef yazılımı tek model kullanıyor kısaca x ve pro serisi aynı yazılımı kullanıyor . O sebeple x30 unuzda uv olmadığı İçin değerin kaç olduğunda önemli değildir.
 10. Evet klavye otomatik düzeltmiş :::: motorun önünde bulunan ızgara ( ayarlanabilir olan açıklık / suyu emdiği kısım ) demek istemiştim . Vatozlar tam oturduktan sonra ve camla arasını açabildiğin kadar ayırdıktan sonra ses kalmıyor . Ama Çin 2000 litrelik motorlardan kullanıyordum , neva 1700 lük az gelir diye düşünmüştüm . Fakat 2000 lük Çin’lerden daha basınçlı su veriyor . Plastik küresel vana takmak zorunda kaldım . Kısacası Çin eşdeğerlerinden daha iyi daha kaliteli .
 11. Teşekkür ederim akvaryum yüksekliği 45cm .arka sump ölçüleri ise 18cm x 60 cm h45 . Neva ya gelince bir şey fark ettim normalde aşırı sessiz önce tankın içine koydum ses ve titreşim YÖK ama sump alanıma koyduğumda su e-mail ızgarası cam a yakınken uğultu yapıyor . Biraz borularla ayar yaptıktan sonra ses kesildi . Arka sumpın en iyi yanında alttan sumplara göre sessi olması
 12. 40x30 lük tank san sonra aksan AKV özel yaptırttığım175 litrelik 60x65 ultra clear camlı 10mm , arkadan sumplı /3 aşırtmalı /akvaryum / tunze 9004 Skinner / NEWA jet 1700 litre sump motoru / eheim Jager 200w -hydor Wave maker / sw2 jabea/ reeflower pearl white 1.5 mm kum .4 kg Fiji ve ,5 kg canlı kaya , 1 leather , 3 hairy mushroom , 2 adet darvin Black percula 1 temizlik karides ,3 chonc ..... şimdilik canlı yükü bu su oturdukça devamı gelecek
 13. Pedi size bit sorum Daha olacak , akvaryumum 175 litre . Bu miktar su için kaçlık uv almam gerek ,biraz araştırdım farklı ölçülerde uv ler var . Doğru ölçü nedir ???
 14. Ben de bir soru sormak istiyorum 60x65 h45 bir tankım var bunun 15 cm i arkadan sumplu / şartmalı yanı 15x60h45 cm i sump ben bu uv cihazını arka sump ta su giriş haznesini dik olarak koysam , su akıntı ile ilk buraya burdan şaşırtma ile ps ve temiz su çıkış haznesine gidecek ...... arkadan sumplı tanklarda işe yararmı sump camlarım siyah cam , ışık Kaçırmaz sadece üst ü açık olacak , elzem ise orayı da siyah pleksi ile kapatabiliriz. Yani 25-30 genişliğinde 15 derinliğinde h45 cm yüksekliğinde bir hazne içinde su akışının ortasında kalmış olacak .... İŞE YARARMI ?????
×
×
 • Yeni Oluştur...