Jump to content
       

zaferturgut

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  7
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  N/A

zaferturgut Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı

Güncel Profil Ziyaretleri

59 profil görüntüleme
 1. zaferturgut

  Mercan Ölüyo mu ?

  Merhabalar.Aldığım green hairy mushroom yaklaşık 5 gündür açmıyo ve ortasında bir boşluk açıldı.Kenarları beyaz.Mercan ölüyo mu ? Sudan çıkarmalı mıyım ? Suyun değerlerini değiştirir mi ?Ya da mercanın tedavisi için önerdiğiniz bir yöntem ya da ilaç var mı ?
 2. zaferturgut

  Eheim aquastar

  Merhabalar. Ps hava taşlı mı yoksa motorlu ps mi ?
 3. zaferturgut

  AkVARYUM SU DEĞİŞİMİ

 4. zaferturgut

  AkVARYUM SU DEĞİŞİMİ

  Hocam her gün 1 bardak sadece su ekliyom.Su değişimi yapacaksam tuzlu su ekliyecem. Tuzluluk oranım 1023. Hocam resim var ama boyut maksimum 4,88 MB diyor. Resim 8,74MB atamıyom
 5. zaferturgut

  AkVARYUM SU DEĞİŞİMİ

  Herkese merhabalar.Benim yaklaşık 1.5 aylık bir deniz akvaryumum var .Akvaryumumdan su buharlaştığı için su ekliyorum.Ama her su eklediğimde balıklarım hasta oluyor.Şuana kadar 5 tane palyoça balığı kaybettim. Yanlış ne yapıyom anlamadım ? Bir de akvaryumum 200 lt yaklaşık normalde 20 lt su değişimi yapmam gerekiyormuş galiba 2 haftada bir.Ben su değişimine başlamalı mıyım ? Başlasam bile suyu tuzlu bir şekilde ana tankın sıcaklıklığıyla farklı eklesem sıkıntı olur mu ? Ayrıca yavaş yavaş mı su eklemem gerekiyor yoksa bir anda eklesem olur mu ? Kısacası su değişiminin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibiyseniz yardım ederseniz sevinirim .(Akvaryumda yumuşak mercanlarda var )
 6. zaferturgut

  Su Altı

  gayet başarılı ve güzel olmuş.
 7. zaferturgut

  Aydınlatma

  Merhabalar.Benim 210 lt lik bir akvaryumum var mercan besliyorum.Akvaryumum için en az kaç watt gerekli? (led kullanmayı düşünüyom ). Mercanların renginin öne çıkmasını istiyom fakat sadece royal bue yaparsam bu sefer balıklar tam gözükmüyo. İkisininde gözüküceği karışık bir sistem için ışık renkleri nasıl olmalı??? Bide akvaryum için ışığı günde en az kaç saat açık tutmalyım ?(sürekli açık kalırsa yosunlanma problemi oluyor )
×