Jump to content
       

zaferturgut

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  14
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  N/A

1 Takipçi

zaferturgut Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı
 • Doğum Günü 10-04-2001

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İzmir
 • İsim
  Zafer Turgut Turan

Hakkında

 • Tank
  Nemocan Tank
 • Kurulum Yılı
  2018
 • Favori Balığım
  Tabiki de Blue Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

209 profil görüntüleme
 1. zaferturgut

  PROTEİN SKİMMER

  Aslında çok fiyat farkı var sanki ? Berk bey haklısınız aslında.Ama benim tam öğrenmek istediğim ikisinin farkı ne ? hangisi daha iyi? Ayrıca bubble magus nac 5 500 tl iken bubble magus curve 5 800 tl. Aklıma takılan nac 5 in motoru sp2000 iken curve 5in sp1000. Ayrıca nac 5 in motoru dışarıda. Curve nin ise içerde . Bu kadar fiyat farkını olamasının nedeni nerdir peki ? Nac 5'in motoru daha iyi değil mi ?
 2. Merhabalar. Ben sumpa daha yeni geçicem. Salı günü de protein skimmer almayı düşünüyom.Akvaryumum 200lt. Aklımda olan bubble magus curve 5 almayı düşünüyodum.Araştırmaya devam ederken Bubble Magus Curve A5 Protein Skimmer gördüm. İkisi de 500 lt için di fakat ikisinin tam olarak farkını anlamadım. Aralarında çok fiyat farkı yok.Hangisi almam daha mantıklı olur ? Yardımcı olursanız sevinirim.
 3. zaferturgut

  SU MARKASI

  Önerdiğiniz bir site var mıdır ? Ya da alabilceğim bir yer ? Bi de tahminen kaça mal olur ? RO cihazları hakkında pek bilgiye sahip değilimde.
 4. zaferturgut

  SU MARKASI

  Merhabalar.200 lt'lik deniz akvaryumum var.Her gün tatlı su ilavesi yapıyorum.En mantıklısı RO suymuş. Ama damacana sular da olabiliyomuş.Akvaryum için en yararlı bulduğunuz ya da kullandığınız tatlı su markası var mıdır ?
 5. zaferturgut

  SUMP

  Oktay Bey çok teşekkür ederim.Deniz akvaryumu konusunda daha yeniyim.Birçok protein skimmer yöntemi gördüm(Askılı protein skimmer,hava taşlı,sump)Bana sump yapmam daha mantıklı ve daha sağlıklı geldi.Akvaryumum büyük olunca sump daha iyi olur diye düşündüm.Ben şuanda hava taşlı protein skimmer kullanıyom.Sump yaparsam bubble magus 5 almayı düşünüyom.Hava taşlı ile arasında akvaryum için aşırı bir fark olur mu verim açısından ?Ayrıca sump sisteminde ısıtıcı vb. gibi şeylerde sump içinde oluyomuş.Sump yaparsam önerdiğiniz bölme sayısı nedir ? Overflow dediğiniz kutuyu anlamadım. İnternette de bulamadım bu kutu tam olarak ne işe yarıyor ?
 6. zaferturgut

  SUMP

  Merhabalar.2 aylık bir deniz akvaryumum var.Sump sistemi yok.Sumplı sisteme geçmek istiyorum.Sumpın daha sağlılklı olacağını düşünüyorum(Alttan sump olucak).Sump için neler gerekli ?Akvaryumum 200lt.Sump için ayrı bir akvaryum gerekiyormuş.En az kaç litrelik bir akvaryum gerekir ? Elimde 35 ltlik bir akvaryum var(yükseklik 30 cm ).Alıcağım protein skimmer 47 cm(bubble magus 5).Proteini çekmesini için sump akvaryumunun yüksekliği en az kaç cm olmalı ?Ayrıca sump akvaryumu alırsam normal akvaryum mu sipariş etmeliyim yoksa camcıdan kendim mi yaptırmalıyım ? Hangisi daha mantıklı olur ? Sump dediğimiz olayda sadece sump akvaryumunda protein skimmer ısıtıcı mı olmazı lazım ?Sump sistemi yaklaşık ne kadar tutar? Kısacası sump konusunda biraz yardımcı olursanız sevinirim.
 7. zaferturgut

  Aiptasia Sorunu

  Merhabalar.Akvaryumumda zoalar var ve zoaların tam ortasında aiptasia çıktı. Sudan çıkarıp sıcak su, yakma gibi yöntemler uygulasam zoaya zarar gelicek. Acaba ilaç ya da başka yöntemlerle bunu geçirebilir miyim ? Yoksa mercanları öldürecek.
 8. zaferturgut

  Mercan Ölüyo mu ?

  Merhabalar.Aldığım green hairy mushroom yaklaşık 5 gündür açmıyo ve ortasında bir boşluk açıldı.Kenarları beyaz.Mercan ölüyo mu ? Sudan çıkarmalı mıyım ? Suyun değerlerini değiştirir mi ?Ya da mercanın tedavisi için önerdiğiniz bir yöntem ya da ilaç var mı ?
 9. zaferturgut

  Eheim aquastar

  Merhabalar. Ps hava taşlı mı yoksa motorlu ps mi ?
 10. zaferturgut

  AkVARYUM SU DEĞİŞİMİ

  Hocam her gün 1 bardak sadece su ekliyom.Su değişimi yapacaksam tuzlu su ekliyecem. Tuzluluk oranım 1023. Hocam resim var ama boyut maksimum 4,88 MB diyor. Resim 8,74MB atamıyom
 11. Herkese merhabalar.Benim yaklaşık 1.5 aylık bir deniz akvaryumum var .Akvaryumumdan su buharlaştığı için su ekliyorum.Ama her su eklediğimde balıklarım hasta oluyor.Şuana kadar 5 tane palyoça balığı kaybettim. Yanlış ne yapıyom anlamadım ? Bir de akvaryumum 200 lt yaklaşık normalde 20 lt su değişimi yapmam gerekiyormuş galiba 2 haftada bir.Ben su değişimine başlamalı mıyım ? Başlasam bile suyu tuzlu bir şekilde ana tankın sıcaklıklığıyla farklı eklesem sıkıntı olur mu ? Ayrıca yavaş yavaş mı su eklemem gerekiyor yoksa bir anda eklesem olur mu ? Kısacası su değişiminin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibiyseniz yardım ederseniz sevinirim .(Akvaryumda yumuşak mercanlarda var )
 12. zaferturgut

  Su Altı

  gayet başarılı ve güzel olmuş.
 13. zaferturgut

  Aydınlatma

  Merhabalar.Benim 210 lt lik bir akvaryumum var mercan besliyorum.Akvaryumum için en az kaç watt gerekli? (led kullanmayı düşünüyom ). Mercanların renginin öne çıkmasını istiyom fakat sadece royal bue yaparsam bu sefer balıklar tam gözükmüyo. İkisininde gözüküceği karışık bir sistem için ışık renkleri nasıl olmalı??? Bide akvaryum için ışığı günde en az kaç saat açık tutmalyım ?(sürekli açık kalırsa yosunlanma problemi oluyor )
×
×
 • Yeni Oluştur...