Jump to content
       

YasinM

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  83
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  N/A

YasinM Hakkında

 • Derece
  Sarı Tang

Güncel Profil Ziyaretleri

292 profil görüntüleme
 1. Sevgili arkadaşlar merhaba dolphin marine kit olarak bir akvaryum satın aldım kurulumun henüz 2.ayındayım ve tankımda canlılarım mevcut. Akvaryumun kendi kapağını ve dolphin ps 2012 sini söktüm. Onların yerine light spect 18 wattlık bir armatür koydum ayrıca Buble Maqus QQ1 ekledim. Çok şükür şuan sistemimiz stabil. Benim merak ettiğim şu QQ1 in hava emiş yerine hava motoru taksam acaba protein skimmer i güçlendirebilir miyim? Daha önce deneyen arkadaşlar oldu mu hiç?
 2. YasinM

  Artık işin içinden çıkamıyorum !

  Merhaba geçmiş olsun tank tam oturmadan tang eklemeniz zaten döngüyü başa çekmenize neden olmuş. Balıkları varsa ayrı bir akvaryuma alıp veya saklama kabı vs olur ısıyı olabildiğince artırın ve sularına mikrofish ekleyin. 3 gün boyunca ısıyı kademeli olarak 30 a kadar çekin. Umarım kurtulurlar zayıf bir ihtimal ama denemekte fayda var. Bu arada alacağınız balıkların tam damızlık olmasına özen gösterin. Yavru balıklar çok hassas oluyorlar.
 3. YasinM

  Buble Maqus new qq1 acil yardım

  Arkadaşlar merhaba. Bir hobici arkadaştan daha önce çok fazla kullanılmamış daha doğrusu 1 sene boşta duran Buble Maqus new QQ1 satın aldım. Tankım 35 litre yeni kurulum olduğu için motoru çalıştırdım ilk 2 hafta düzenli çalıştı ancak dün ve bugün nedense havasını aldığım halde motor duruyor suyu çekmiyor. Havasını tekrar alıp çalıştırıyorum 2 saniye sonra tekrar duruyor. Miline kadar temizledim ama nafile nedense suyu çekmiyor makina ne yapmak lazım bilgisi olan başına böyle bir sorun gelen var mı?
 4. YasinM

  Tema Kaynaklı Problem

  Yönetici iseniz sizde görülebilir ancak biz üyelerde görünmüyor tema seçeneği felan
 5. YasinM

  Tema Kaynaklı Problem

  Sayfanın en alt kısmında tema seçeneği yok hocam
 6. Sizin akvaryumunuz ithal akvaryummu normalde hocam?
 7. Mesajlarınıza bakabilir misiniz?
 8. 50 binlik aydınlatma koyulacaksa öyle bir olur ki Yükseklik 110 dediniz peki 110 unun hepsini doldurmak zorunda mısınız mesala 50 cm e kadar doldurulsa geriye kalan 60 cme uygun bir kapak gibi düşünün mobilya kestirip kapatsanız yani önden bakınca suyun geri boş kalan kısmı görünmeyecek şekilde duracak yani çerçeve ile kapatmış gibi olacaksınız nasıl olur?
 9. Merhaba böyle bir tankı eğer bütçe yetiyorsa tabiki tuzluya çevirebilirsiniz eğer camı kesmek istemiyorsanız güçlü bir aydınlatma kullanılamayacaksa o halde mercan olmasına da gerek yok sadece balık ile de çok güzel deniz akvaryumu kurabilirsiniz
×
×
 • Yeni Oluştur...