Jump to content
       

greedyreefer

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  6
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Geri Bildirim

  N/A

greedyreefer Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. greedyreefer

  Bubble King + Ecotech Marine + Tunze

  Selam Radionlar iki adet mi acaba? birde ne kadar kullandınız ekipmanları mevcut durumları hakkında genel bilgi alabilirmiyim?
 2. greedyreefer

  Ultraviyole (UV) hakkında

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim .
 3. Selamlar, 6 seneden sonra dayanamadım tekrar geri döndüm hobiye😊, sanırım insan çok uzak kalamıyor. Bakalım inşallah uzun ömürlü olur. Benim sorum Ultraviyole sterilizatör ile ilgili. Yurt dışında birkaç siteyi ilceledim fakat her zaman ki gibi çok görüş var. Kisimi Mercan ağırlıklı balık akvaryumlarında faydasından çok yararlı bakterileride öldürdüğü için zararlı olabileceğinden bahsederken kimisi de sps ağırlıklı tankında uzun yıllardır problemsiz kullandığından bahsediyor. Kullanan hobicilerin bir çoğunun farklı yöntemleri var; kimisi W olarak düşük kapasiteli cihazlar kullanırken, kimisi de su akışını kısarak yada çalıştırma zaman aralığı belirleyerek çalıştırdıklarından bahsediyor. Bu konuda deneyimleri olan hobiciler deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.
 4. Merhaba, fotosentetik bakteri üremeyecektir aydınlatmasız ortamda protein skimmerınızı bile çalıştırmayın diatom süreciniz aydınlatma ile başlyacaktır. Ben bakteri kültürü girilmesini de tavsiye etmiyorum ışık yoksa bakteride yok. Eğer canlı kayanız ve kumunuz var ise aydınltma olmadan diatom sürecini başlatmayı planlıyorsanız yapmamınızı tavsiye ederim. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 5. greedyreefer

  Yeni Akrilik Akvaryum Kurulumu

  Sump birazda bakacağınız canlılar ile doğru orantılı olarak dizayn edilmeli bence. Ama bir konu var çözmeniz gereken oda; taşıyıcı sehpanın ön tarafta ki orta 40x40 profil bu sump'ı bir kerede yerleştirmede size problem çıkartacakmış gibi duruyor, ya sump iki parçadan oluşturulacak o profil ordan kesilecek ve sump içerde yapıştırıldıktan sonra tekrardan kaynatılacak yada sump komple stantın altında yapıştırılacak ( bence çok zahmetli). Buna karar vermeniz lazım. Sizin yerinizde olsam geri dönüş'ü arka orta köşe kısımdan başlatır ( geri dönüş durso olmalı ) sump'a indiğimde de karşıdan bakıldığında sol başa tesisat çektirip 1 . bölüm mekanik filitre 2. bölüm protein skimmer ve reaktör haznesi 3. bölüm geri dönüş olarak planlardım tabii birde tatlı su eklemek için bir alana ihtiyacınız olacak. Yerinizde olsam dolabın içinde elektrik prizleri soğutucu ve malzemelerinizi koyabileceğiniz bir alan planlardım. Protein skimmer ve kullanmak isteyebileceğiniz reaktörler zaman içinde temizlik ve bakım için dışarı çıkartmak isteyeceğiniz cihazlar olduğu için o ortadaki profilin size mani olmayacağından emin olun. Kolay gelsin
 6. greedyreefer

  Yeni Akrilik Akvaryum Kurulumu

  Merhaba; Akvaryumu direk demir profil sehpanın üzerinde mi bırakacaksınız? Birde tam olarak nasıl bir sump dizayn ettiniz bu formda bir akvaryum için?
×
×
 • Yeni Oluştur...