Jump to content
       

Murat01

Forum Üyesi
 • Mesaj sayısı

  103
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Geri Bildirim

  N/A

Murat01 hakkında

 • Derece
  Sohal Tang

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Mini bir akvaryum kurup yaklaşık 5 10 lt içinde refigium kurmak istiyorum Amaç pod üretip sonrada arada ziyafet olarak ana tanka vereceğim. Nasıl malzemeler yeterli olur iki ana sorum var. kışın su odada 20 derece altına düşmüyor yinede ısıtıcı gerekli mi? Hava motoru yeterli mi yoksa pipo filtre mi takmalı?
 2. Murat01

  Canlı pod

  Artemiaları 1haftadan fazla yaşatamıyorum hemen ölüyorlar nedense bilmiyorum büyütemeyincede çok küçük kalıyorlar
 3. Murat01

  Canlı pod

  Bilgiler için teşekkürler acaba küçük bir akvaryumda 10 20 tane podu üretme imkanı varmı yalnızca düzenli su değişimi ve ısıtıcıyla üretilebilir mi
 4. Murat01

  Canlı pod

  Benim akvaryumda pod bitmez diyordum o kadar çoktu ki 100 200 tane azdır daha daha çoktu.. ama deniz atlarının yemesi 3 gün sürmedi pod kalmadı. Dondurulmuş yem yiyor ama ben iyice herşeyden çeşitlice yesin diye uğraşıyorum. Arada canlı yemde vermek istiyorum. Evet bu küçük kurulum için bu podlar gerekli. Canlı satan satış yapan bu şekilde Türkiye de yok mu?birde şişenin içinde nasıl canlı durabiliyorlar?
 5. Murat01

  Canlı pod

  Denizatlarına donmuş yem haricinde ekstra vermek için
 6. Murat01

  Canlı pod

  Bu şekilde canlı pod nasıl şişede yaşayabiliyor ve Türkiye de satan yok mu?
 7. Bu tarz kabuklu reef uyumlu deniz canlılarını bulmak zor galiba
 8. Snail gibi akvaryum camına yapışan canlı nedir? (1.34dk)
 9. Murat01

  Ps köpürmüyor

  Akvaryum 8 9 aylık ps bazen çok nadir köpürtüyor yarım saat filan sonra tekrar köpürtmüyor toplamıyor. Yarın su değişimi yapınca bakalım ne olacak.
 10. Bubble magus qq2 ps Ölçüler 50 40 40 akvaryum ve 10cm arkadan sumplı. Yaklaşık 1 haftadır köpürmüyor. akvaryum içine elimi sokmuyorum tek farklılık içine 2 denizatı girdi ve dondurulmuş yem ile besliyorum. Akvaryumda tek farklılık bu. Ps Ne zaman düzelir?
 11. Murat01

  Bu nedir?

  Kayalar için artık çok geç hepsini attım tel fırça bile zor geçirirdi yapışmıştı resmen. yumruk kadar bir iki parça kaldı onuda sump a koymayı düşünüyorum. Şimdi akvaryumda 2 gün ışığı kapalı tutacağım sonra dediğiniz gibi kısık çalıştıracağım. Akvaryumum içinde artık kaya istemiyorum. Ama bu denizatı için gorgonian veya bitki nerden bulurum tutunması için fiyat nedir pek bilgim yok
 12. Murat01

  Bu nedir?

  Salifert markası internette izlediğim gibi yapmıştım. Ve enjektörü fotoğraftaki gibi tutunca enjektörün bitimi (karışım pembe olduğunda) siyah olan yeri aynen bu şekildeydi. Birde balık yumurtası nerden bulurum nasıl birşeydir yardım ederseniz çok sevinirim.
 13. Murat01

  Bu nedir?

  Tamam teşekkürler bu arada KH 0,25 çıktı. Düşük mü ne yapmalıyım? P0⁴ de 0 çıktı. Nitrat testim yok ama alacağım. Akvaryuma dondurulmuş yem attığımdan nitratım yüksek olabilir. Ama dondurulmuş yem harici bir şey yemiyor denizatları (akvaryumda zaten pod kalmadı bitmez diyordum ama 1 hafta sürmedi hiç bişe kalmadı).
×
×
 • Yeni Oluştur...