Jump to content
       

muhoni

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  673
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  2
 • Geri Bildirim

  0%

muhoni kullanıcısının son zaferi 19 Şubat 2017

muhoni en beğenilen içeriğe sahiptir

1 Takipçi

muhoni Hakkında

 • Derece
  Mandarin
 • Doğum Günü 25-12-1987

İletişim

 • Website
  http://

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Sinop
 • İsim
  Fırat Aslan

Hakkında

 • Tank
  Boyu TL-550
 • Kurulum Yılı
  2013
 • Favori Balığım
  Bicolor Angel

Güncel Profil Ziyaretleri

8.570 profil görüntüleme
 1. muhoni

  Aquareef Nano x2 YAZILIM

  Baki Bey sağolsun kendisinden temin edildi, teşekkürler, konu kapanabilir.
 2. muhoni

  Aquareef Nano x2 YAZILIM

  Aquareef Nano x2 sahibiyim. Android ve windows yazılımı üretici sitesinde vardı. Dün tekrar lazım olunca baktım siteden yazılım desteği kaldırılmış. Üretici ile görüştüm mail atacaktı ama henüz birşey gelmdi, acil ihtiyacım olduğu için konu açıyorum. Özellikle windows yazılımı lazım. Selamlar. stardium35@hotmail.com
 3. muhoni

  Boyu TL-550 Sumplı / Kurulum 06.06.2016

  Yellow tang stres belirtisi göstermiyor. Keyfi yerinde. Zaman içinde büyüyünce tank küçük kaldı evet. Yeni tank gündemimde uzun süredir.
 4. Bütün malzemelerinizi gayet güzel seçmişsiniz. Akıntı motorunu görmedim sadece. Ro alın mutlaka. Tuzlusu başka şeye benzemez, sabırlı da olun. Canlı eklemelerinde vs. Ro ikinci el almak sorun olabilir. Ne kadar kullanıldı vs. Filtreleri membranı değişirince sıfır parasına gelebilir. Zatek Zafer'den bir fiyat alın. Silikat reçineli olsun mutlaka. Bir de mümkünse ucuz da olsa bir tds metre alın. 500lt kadar kullanımdan sonra mixbed reçinenin değişmesi lazım. Tunze iç filtre kullanmadım ama reaktör gibi kullanılabilir diye düşünüyorum, zeolit, carbon, gfo kullanabilirsiniz bence. Elyafa gerek olduğunu düşünmüyorum. Kh takibi yapın. Geç öğrendiğim şeylerden birisi budur hobide. Kh takibi önemli. Birşeyleri öğrendim dedikten sonra bile, herşey otomatiğe bağlıyken, yeni canlı girişi ile kurulu sistemdeki kh dozlamasının yetmemesi ile 5,5dkh a kadar inmiş. Bunu ölçerek anlamadım. Baktım cyano başlıyor. En illet şeylerden biri bu hobide. Khı yavaşça 7-8 aralığına çektim. 2günde cyano geçti. Mercan girerseniz ca da takip edin tabiki de. Bakteri kültürü muhakkak faydalı olacaktır. Kolay gelsin. Canlı eklemede acele etmeyin. Yavaş yavaş girin.
 5. muhoni

  Istakoz kabuk değiştirir mi ve kol çıkartır mı?

  Öldü diye attığınız ıstakoz nasıl tankta oluyor, kabuğu attınız herhalde. Kabuk değiştirince yeni kol geliyor yerine, ilk küçük ve ince çıkıyor ama 2-3 kabuk değiştirmede boyutu normale dönüyor.
 6. muhoni

  Boyu TL-550 Sumplı / Kurulum 06.06.2016

  Teşekkürler hocam.
 7. muhoni

  Mercan yapıştırıcısının vücuda Teması ?

  Siyanoakrilat temelli oluyorlar genelde. Japon yapıştırıcı yani.
 8. muhoni

  Torch yuvasindan cikti!

  tutunmaz o şekilde. katkı giriyormusunuz? ben belli bir ürünü kullanınca benzer sorun yaşamıştım.
 9. Bu bilgi için teşekkürler. MW-12 reagant lazım bana da. Akvaryummerkezinde stok görünmüyor. Başka satan, getiren var mı bilmiyorum açıkçası. Hannanın hangi modelinin reagentlerini kullanabiliriz mw-12 için
 10. muhoni

  dozaj pompası'mı ca reaktoru'mu

  Tepecikli mi kuruçaylı mı Şaka bir yana, dozaj pompası ile markalı katkı dozlamak gerçekten pahalı bir yöntem. Ancak food grade katkıları ucuza mal edeceksiniz, ayrı ayrı seyretlip dozlayacaksınız, bunu öğreneceksiniz vs. o zaman bir miktar daha uygun olabilir ama benim bu kadar kimya bilgim hiç olmadı. Zorladı, zorlanıyorum. Bir dozaj pompası ve muhtelif marka two part katkılar ile başlayan macera şuan aquaforest component 1-2-3 ile devam ediyor. 5lt x3adet bidon 100lt ye 50ml dozlanıyor. Bitmesi uzun sürmüyor ve 160lira fiyatı. Food grade kimyasal ve nacl içermeyen tuz kısmını bilemem bilenler yazsın. Hangisi sağlıklıdır onu da bilen yazsın ama genel yorum ballingin daha hızlı büyüme sağlaması. Ca reaktör zannımca bir sonraki adımım olacak. Kesinlikle çok daha tasarruflu, çok daha stabil. Bildiğim kadarınla iki odacıklı lazımki co2 tanka kaçıp ph düşürmesin. Başarılı tanklar var fazlasıyla. İlk kurulumu çok karışık geliyor bunun da. İyi hobiler, sağlıklı canlılar dilerim.
 11. muhoni

  Nano Sinope

  Tankla ilgili modifiyelere devam ediyorum. Şamandıraya koruyucu kılıf ekledim. Alt hazne düzelttim, ölçeklendirdim. Su tamamlama sistemi tamamlandı.Ufaktan canlı girmeye başlayacağım. 21 gün oldu bugün. Diatom süreci geçti, yosun yok, tekeler sağolsun. Conch ve snail gireceğim ilk olarak, sonra diğer tankımdan fraglar.SORUN-1: Dip solüsyonu bulamuyorum. Ana tankımda bildiğim bir zararlı yok lakin yine de bu tankı steril tutmak istiyorum. Pek çok yere baktım. Stok yok. Two little fishes coral revive, coral rx gibi.SORUN-2: Aliexpressten takipsiz gönderi olarak sipariş geçtiğim termostat ve plastik problar gelmediği için soğutucu sistemi yapamadım.SORU-1: Tank 31lt su aldı. Katkıla uğraşmaktansa aklıma bir fikir geldi. Daha doğrusu bi nanoreef üyesi ilham verdi diyelim. Dozaj pompası ile günlük 0,5ml otomatik su değişimi. Tankın altındaki dolap eşit parçalı, sol tarafa yeni hazırlanmış tuzlu su tankı, sağ tarafa çıkan su tankı.Oto su eklemenin kapalı olduğu anlarda 4-5 kerede dozaj pompası eş zamanlı olarak önce örneğin ana tanktan 100ml su alacak. Sağdaki atık su haznesine dökecek, üst tank seviyesi düşecek hafif. Bu işlem bitince sol tarafta küçük bir motorla sürekli karışan yeni su üst tanka verilecek. Su seviyesinde değişiklik olmayacak.
 12. muhoni

  Red starfish stoklarımızda

  Fiyat ne kadar, elinizde var mı hala
×
×
 • Yeni Oluştur...