Jump to content

       

narwhal

Admin
 • İçerik sayısı

  5.068
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  80

narwhal kullanıcısının son zaferi 19 Şubat

narwhal en beğenilen içeriğe sahiptir

9 Takipçiler

narwhal Hakkında

 • Derece
  Bangaii Kardinal
 • Doğum Günü 16-11-1988

İletişim

 • Website
  http://www.resifbolgesi.com

Profil Bilgileri

 • Nereden
  Helsinki
 • İsim
  Selim

Hakkında

 • Favori Balığım
  Marine betta

Güncel Profil Ziyaretleri

9.361 profil görüntüleme
 1. Yapılan yeni bir araştırmaya göre akvaryum sektörü için denizden toplanan hareketli omurgasızların %98'e kadar bir kısmı ölüyor. Papua Yeni Gine'den toplanan 13,000 canlı üzerinde yapılan araştırmada öncelikli olarak canlıların %11'i ithalat için kabul edilmiyor. Bunun gerekçesi genellikle toplanan canlıların fazla büyük olması (özellikle denizyıldızları). Kabul edilmeyen bu %11 canlıya ne olduğu muamma fakat denize geri bırakıldığını sanılmıyor. Kalan canlıların %30'u yurtdışına ithal edilmeyi beklerken ölüyor. Anemon hermit yengeci gibi türlerde bu süreçte ölüm oranı %98.6 gibi çok yüksek bir rakam. En fazla ölen canlılar arasında yine denizyıldızları var. Kum süzen denizyıldızı ve chocolate chip denizyıldızların yarısı bu sürece kadar ölüyor. Fromia türünde ölüm oranı ise %75. Kaynak: https://reefs.com/2018/03/14/sobering-new-data-on-aquarium-industry-survival-rates/
 2. sayfalar açılmıyo

  Kullandığınız Google Chrome'un sürümü eski olabilir. Şu an güncel Chrome ile giriş yapıldığında bir sorun gözükmüyor.
 3. sayfalar açılmıyo

  Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz acaba? Farklı bir tarayıcıdan deneme şansınız var mı?
 4. Clarkie tür balığı olanlar !!?

  70 litrede percula ve ocellaris türleri daha uygun olur. Clarkii en büyük türlerden biri, ayrıca yüzgeç yapısı diğer palyaçolardan farklı ve daha geniş alan kullanırlar yüzmek için. Doğada diğer palyaço türlerine kıyasla çok daha fazla uzaklaşırlar anemonlarından. Clarkii türlerinde aynı zamanda dişi ile erkek arasında çok boy farkı olmaz.
 5. sayfalar açılmıyo

  Foruma ne şekilde giriş yapıyorsunuz? Bilgisayar üzerinden mi yoksa cep telefonundan mı? Eğer mobil bağlanıyorsanız Tapatalk mu kullanıyorsunuz yoksa telefonunuzdan www.resifbolgesi.com adresi üzerinden mi giriş yapıyorsunuz?
 6. Satılan ürünlerde şehir bildiriminin yapılmaması hk

  Malesef tapatalk şehir bilgisi girilmesine ve gösterilmesine izin vermiyor şu an için.
 7. sayfalar açılmıyo

  Merhaba, ne hata alıyorsunuz acaba? Bir sorun gözükmüyor şu an.
 8. Zoa Mercanlarım Ölüyor Kafalar Azalıyor?

  Zoa ile beslenen salyangoz ve deniz tavşanı da olabilir.
 9. Hangi Ilimizdensiniz?

  Şehrinizin kulübüne üye olmayı unutmayın: http://www.resifbolgesi.com/clubs/
 10. Diy medya reaktörü

  Ben beğendim güzel olmuş tebrikler. Diğer arkadaşların da dediği gibi metal kısmı bir an önce plastik olanla değiştirirseniz iyi olur. Akvaryumunuzda ne tür canlılar var bilmiyorum ama haznelerden birine aktif karbon da konabilir.
 11. Forum Teması

  Yok ne haddimize Feza Bey. Google reklamları sizin arama geçmişinize göre otomatik olarak çıkıyor genelde. Tanrı kelimesini arattıysanız daha önce Google'da, bu tür bir reklam çıkartmış olabilir karşınıza. 100 ya da üzeri mesaja sahip, forumu aktif kullanan üyelerin yani 'Yeni Üye' dışındaki üyelerin daha az reklam görmesini sağlayacağız en kısa sürede.
 12. Forum Teması

  Telefondan mı giriş yapıyorsunuz Agah Bey yoksa bilgisayardan mı?
 13. Yorumunları okuyan herkes tarafından konu anlaşılmıştır diye tahmin ediyorum. Canlı satın alacaksanız canlıyı iyice araştırın, gözlerinizle görün, sağlığından eminseniz alın. Bu her canlı satın alımı için geçerler. Başlık altında ikili atışmalar silinecektir. Bu tür bireysel mesajlaşmaları lütfen özel mesaj sistemi üzerinden yapınız.
 14. Su sararmasi

  Fotoğrafı var mı akvaryumunuzun?
 15. Kirmizi deniz yildizi hk

  Fromia cinsi bir yıldıza benziyor, yerli değil. Dayanıklı bir tür değil fakat diğer denizyıldızlarına kıyasla bakımı daha az zor diyebiliriz. Yosunla değil, kayalar üzerindeki bakteriler ve mikroorganizmalarla beslenirler. İlk resimde sindirim organlarını dışarı çıkarıyor beslenmek için. Bol kayalı, büyük ve oturmuş akvaryumlarda yeterli besin bulabilir ancak.
×