Jump to content
       

narwhal

Admin
 • İçerik sayısı

  5.108
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  90
 • Geri Bildirim

  0%

narwhal kullanıcısının paylaşımları

 1. narwhal

  Hector Goby Yem Yemiyor. Yardım

  Balığınız hector goby değil, rainford's goby. Bunları hazır yeme alıştırmak bazen zor olabiliyor, canlı artemia ve çeşitli donmuş yemleri deneyebilirsiniz. Fakat en önemlisi akvaryumun oturmuş olması, böylelikle hazır yem almasa bile akvaryumdaki pod ve diğer canlılarla karnını doyurabilir. Başlangıçta donmuş yeme alıştırmak için canlı tubifex de denenebilir.
 2. narwhal

  Tapatalk giriş hatası

  Hala sorun yaşıyor musunuz acaba?
 3. narwhal

  Tapatalk giriş hatası

  Merhaba, şu an için TapaTalk ile giriş mümkün değil fakat en kısa sürede çözülecektir.
 4. narwhal

  Tema Kaynaklı Problem

  Acaba hangi platform üzerinden bağlanıyorsunuz? Bilgisayar, telefon, Tapatalk uygulaması?
 5. narwhal

  Tema Kaynaklı Problem

  Merhaba, Sitemizde tema kaynaklı bir problem yaşanmaktadır ve en kısa zamanda çözülecektir. Geçici olarak alternatif temayı kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Tema değiştirmek için sayfanın en alt kısmında bulunan Tema butonuna tıklayıp "Temporary" temasını seçiniz. Teşekkürler
 6. narwhal

  Deniz Akvaryumunda İlk Adimlar

  Hayırlı olsun akvaryumunuz. Hazır su kullanmak çok iyi değil akvaryum için, taze su hazırlamak her zaman en iyi sonucu verir. Elinizde hangi testler var, su değerlerini mutlaka test edin. Kaya tasarımız bence güzel olmuş, yalnızca fiji dallarının üzerine başka kaya koymuşsunuz çok güzel durmamış. O yukarı koyduğunuz kayaları bence aşağılara koyarsanız daha iyi olur.
 7. narwhal

  Yeni Başlayanların Yaptığı 11 Hata

  İyice yıkayın mutlaka. İlaçlama genelde donmuş ya da ithal ürünlerde oluyor, yerel deniz ürünlerinde olmaz. Kuru yeme göre çok daha faydalı olacaktır, hem de suyu daha az kirletir.
 8. narwhal

  Yardım Lütfen

  Düzeltilmiştir
 9. narwhal

  Yeni Başlayanların Yaptığı 11 Hata

  Donmuş akvaryum yemlerini deneyebilirsiniz ya da taze deniz ürünlerini kullanabilirsiniz. Örneğin midye, kalamar, karides gibi taze ürünler olabilir. İlaçlanmış olanlarından uzun durun.
 10. narwhal

  Hammer coral baloncuk olusumu

  Genelde bölünüp çoğalmadan önce bu şekilde ağız kısmı şişebiliyor.
 11. narwhal

  Yarışma önerim var.

  Teşekkürler öneriniz için Armağan Bey. Dikkate alacağız
 12. narwhal

  Yardım Lütfen

  Teşekkürler uyarınız için Yasin Bey. İlgileniyoruz hemen.
 13. narwhal

  Facebook'ta Paylaş

  Merhaba, Satışını yaptığınız canlıların ilanını Facebook grubumuzda paylaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/2089635624617666/ Facebook grubumuzda ilan paylaşımı yaparken mutlaka Resif Bölgesi'nde açtığınız ilanın linki ile paylaşım yapınız. Link olmadan yapılan paylaşımlar silinecektir. Teşekkürler
 14. Merhaba, Satışını yaptığınız ürünlerin ilanını Facebook grubumuzda paylaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/2089635624617666/ Facebook grubumuzda ilan paylaşımı yaparken mutlaka Resif Bölgesi'nde açtığınız ilanın linki ile paylaşım yapınız. Link olmadan yapılan paylaşımlar silinecektir. Teşekkürler
 15. Selam herkese, Euro ve dolar kurlarının artmasıyla birlikte elbette akvaryum harcamaları da orantılı olarak arttı. Döviz kuru artışı nedeniyle gelirlerde de düşüş yaşanmış olabilir elbette. Kısaca birçoğumuz için giderler artarken, gelirlerin düştüğü bir dönemden geçiyoruz. Bu durumla nasıl başa çıkıyorsunuz? Akvaryumu dağıtmadan kemer sıkma yöntemleriniz neler?
 16. narwhal

  Tuzluluk %40

  %40 dediğiniz acaba 1.040 mıdır? Bu suyun tuzluluk oranı değil özgül ağırlığıdır. Eğer bir anda düşürürseniz canlılar için daha tehlikeli olur, günde 0,001 - 0,002'den fazla düşüş olmaması iyi olur. Her gün 15 - 20 litre tatlı su ile değişim yaparak düşürebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Bu arada pH seviyesini de kontrol etmeyi unutmayın.
 17. narwhal

  Vefat :(

  Allah rahmet eylesin.
 18. narwhal

  Palyoca balığı

  Ölü mü yaşıyor mu balık?
 19. Yüzücüler için çok tehlikeli bir tür değil, özellikle gidip dokunmadığınız sürece kendi kendine gelip size batmaz iğneleri. Yalnız yerli türler için oldukça sakıncalı, yukarıda da yazıldığı gibi bizim denizlerimizde aslanbalığı ile beslenen bir tür olmadığı için ufak balık türleri ve yavru balık popülasyonu üzerinde olumsuz etkisi olabilir.
 20. narwhal

  Bu canlı nedir

  Bristle worm / kıllı kurta benziyor. Bir zararı yoktur, aksine yararlı artıkları yemesi açısından.
 21. 1015 - 1018 tuz yoğunluğu pek işe yaramaz. Su değerleri iyiyse ve stresli değilse balık iyi bir beslenmeyle beyaz benekten kurtulabilir.
 22. narwhal

  Balığın türü

  Gobius bucchichi ya da Gobius incognitus'a benziyor.
 23. narwhal

  Fox face hava alma ve selfy yan yüzme hk

  Merhaba, ne sıklıkla oluyor bunlar? pH testiniz varsa bir test edin, belki düşmüş olabilir.
 24. narwhal

  Beyaz renkli ağaç gibi kökleri olan bu canlı nedir ?

  Bir zararı yok, görsel olarak da güzel bir canlı.
 25. Merhaba, Forum üzerinden yapılan alışverişleri daha güvenilir bir hale getirmek için lütfen yaptığınız her alışverişin ardından satıcı ve alıcılara geri bildirim notu bırakınız. Tüm Resif Bölgesi üyelerinin profilinde 'Geri Bildirim' bölümü ve 'Geri Bildirim Gönder' butonu bulunmaktadır. Bu bölümden forum üzerinden yaptığınız alışverişler hakında olumlu ya da olumsuz geri bildiriminizi yapabilirsiniz. Geri bildirim bırakmak için alışveriş yaptığınız üyenin profilindeki Geri Bildirim Gönder butonuna tıklayın ve formu doldurun. Formu pozitif, nötr ya da negatif deneyiminize göre puanlayıp, yorumunuzu ekledikten sonra doğru tarihli ilanı seçmeyi unutmayın. İlanı seçmek için, satıcının ilanlar bölümüne açtığı ilanın başlığını yazmanız yeterli. Puanlama sistemini geçmiş tarihte Resif Bölgesi üzerinden yaptığınız alışverişler için de kullanabilirsiniz. Puanlama sistemi yalnızca Resif Bölgesi üzerinden yaptığınız alışverişler için kullanılabilir.Kolay gelsin!
×
×
 • Yeni Oluştur...