Jump to content
       

McLOUD

Forum Üyesi
 • İçerik sayısı

  16
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Madalya

  1
 • Geri Bildirim

  0%

McLOUD kullanıcısının son zaferi 10 Nisan

McLOUD en beğenilen içeriğe sahiptir

McLOUD Hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı
 • Doğum Günü 08-03-1978

İletişim

 • Website
  http://

Profil Bilgileri

 • Nereden
  BURSA-Orhangazi
 • İsim
  Bülent

Güncel Profil Ziyaretleri

1.066 profil görüntüleme
 1. McLOUD

  Akvaryum Aydınlatma Web Kontrol Arduino

  Selam, Aradan uzun süre geçmiş ama proje nasıl gidiyor ? Aydınlatmadan memnun musunuz ? Yazılımda geliştirdiğiniz, eklediğiniz özellikler var mı ?
 2. McLOUD

  Satılık Tank Ve Ekipman

  2015 yılı ilanına bakıyorsunuz...
 3. McLOUD

  Bursada Akvaryum Temin Etmek

  Merhaba, Yıldırımda Emin Cam var. Ben oraya yaptırmıştım.
 4. McLOUD

  Sürpriz Misafir

  Büyük şans Bize de güle güle büyütün demek düşer.
 5. McLOUD

  Bubble Magus Nac3+

  Alper Bey, Ürünü az önce teslim aldım. Söylediğiniz gibi ürün tertemiz ve orjinal kutusunda. Ayrıca itinali paketlemeniz için de Teşekkür ederim. Sizde hayrını görün.
 6. McLOUD

  True-false Percula Melezi

  Devrim Bey, Melez yavruların son durumu nedir ?
 7. McLOUD

  Yeni 70 Lt Nanomun Kurulumu :)

  Her şeyin yolunda gittiğini düşünebilirsiniz ancak su değerlerinizi test etmeden hiç bir canlıyı tankınıza eklemeyiniz.
 8. McLOUD

  Yeni Yıl

  2008 Yılının herkesin tüm beklentilerinin gerçekleştiği bir yıl olması dileğiyle...
 9. McLOUD

  Kurban Bayramı

  Tüm forum üyelerinin ve islam aleminin Kurban Bayramı Kutlu olsun..
 10. McLOUD

  Yeni Bir Akvaryum Kurulumu Daha...

  Fikirleriniz için Teşekkür ederim sizlere... Daha önce refigiumdan vazgeçip Barış beyin önerisiyle ileriki zamanlarda akvaryumun arkasına yapmaya karar vermiştim ama yer darlığı yüzünden " ya şimdi yada hiç bir zaman" düşüncesiyle sumpın içine evrensair beyin ki gibi yapmaya karar verdim. Bakalım ne olacak.. Acele edip yanlış karar vermekde istemem ki harcanan emek ve paralar bir tarafa, canlılara hakettikleri hayatı sağlamak zorunluluğu benim için çok önemli. Çünkü onlarda bizim gibi canlı ve onlara esaretlerini ne kadar az hissettirirsek onlarda bize o seyir zevkini o kadar fazla yaşatır diye düşünüyorum.
 11. McLOUD

  Satılık Malzemeler

  Eğer Hakan ve Tunç Bey almaktan vazgeçerlerse 2 adet maxi jete talibim Müjdat Bey...
 12. McLOUD

  Yeni Bir Akvaryum Kurulumu Daha...

  Tekrar merhaba, Yukarıda eklediğim sump resimlerindeki ölçülerde yapmış olduğum bir yanlışlığı farkettim. 18 cm olarak gösterdiğim refigium alanı 23 cm olacak.... Birde sonradan aklıma geldi de refigiuma giren ve çıkan suyu taşırmayla yapmak mı daha akıllıca yoksa düşük debili motorlar yardımı ile mi ?
 13. McLOUD

  Yeni Bir Akvaryum Kurulumu Daha...

  Merhaba Barış Bey, İlk önce verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim. Dediğiniz üzere sump dizaynımı fazla ayrıntısı olmadan genişliği 5 cm fazlalaştırarak 3 göz olarak yaptım ancak bir de fikir mütaalası için sizin ön görülerinize sunmak istedim. Umarım doğrudur... Şimdiden teşekkür ederim.
 14. McLOUD

  Meslekler...

  Selam, Bir İnşaat Şirketinde Muhasebeciyim.
 15. Merhaba , 60 x 50 x 45 (h) – (135 LT) boyutlarında bir akvaryum ve 65 x 40 x 40 (h)- (104 LT) sump kurmayı planlıyorum. Ancak bazı soru işaretlerini sizlerle paylaşmak istedim. Umuyorum yardımcı olabilirsiniz. Ps : Turbo Floter 1000 MLS Geri Dönüş : 2000 Lt / s 1- Bu boyuttaki bir akvaryum için Overflow box’ın boyutu ne olmalıdır ? ( Benim düşündüğüm – 15 x 15 x 10 (h) ) 2- Taşırma deliği boyutunun 50 mm olması fazla mı gelir ? 3- Yukarıda belirttiğim boyutlardaki bir sump’a refigium kurmaya gerek var mı,18x40x 30 (h) max. Boyutlarda bir refigium uygun mudur yoksa o kadar ölçülerde olmasada olur ( sana bir yararı olmaz ) mu/mı dersiniz ? En uygun sump tasarımı nasıl olmalıdır ? 4- Yüksekliğim 45 cm olduğundan ki su seviyesi 40 cm olacağından T5’lerin şimdilik yeterli olacağını düşünüyorum. Şimdilik sadece balık besleyeceğimden minimum kaç watt/adet kullanmalıyım ? ( beyaz-actinik) Şimdiden vereceğiniz yanıt ve fikirler için teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...