Jump to content
       

McLOUD

Forum Üyesi
 • Mesaj sayısı

  16
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Madalya

  1
 • Geri Bildirim

  0%

McLOUD hakkında

 • Derece
  Palyaçobalığı
 • Doğum tarihi 08-03-1978

İletişim

 • Website
  http://

Profil Bilgileri

 • Nereden
  BURSA-Orhangazi
 • İsim
  Bülent

Son profil ziyaretçileri

1.106 kez ziyaret edildi
 1. Selam, Aradan uzun süre geçmiş ama proje nasıl gidiyor ? Aydınlatmadan memnun musunuz ? Yazılımda geliştirdiğiniz, eklediğiniz özellikler var mı ?
 2. 2015 yılı ilanına bakıyorsunuz...
 3. Merhaba, Yıldırımda Emin Cam var. Ben oraya yaptırmıştım.
 4. Büyük şans Bize de güle güle büyütün demek düşer.
 5. Alper Bey, Ürünü az önce teslim aldım. Söylediğiniz gibi ürün tertemiz ve orjinal kutusunda. Ayrıca itinali paketlemeniz için de Teşekkür ederim. Sizde hayrını görün.
 6. Devrim Bey, Melez yavruların son durumu nedir ?
 7. Her şeyin yolunda gittiğini düşünebilirsiniz ancak su değerlerinizi test etmeden hiç bir canlıyı tankınıza eklemeyiniz.
 8. McLOUD

  Yeni Yıl

  2008 Yılının herkesin tüm beklentilerinin gerçekleştiği bir yıl olması dileğiyle...
 9. McLOUD

  Kurban Bayramı

  Tüm forum üyelerinin ve islam aleminin Kurban Bayramı Kutlu olsun..
 10. Fikirleriniz için Teşekkür ederim sizlere... Daha önce refigiumdan vazgeçip Barış beyin önerisiyle ileriki zamanlarda akvaryumun arkasına yapmaya karar vermiştim ama yer darlığı yüzünden " ya şimdi yada hiç bir zaman" düşüncesiyle sumpın içine evrensair beyin ki gibi yapmaya karar verdim. Bakalım ne olacak.. Acele edip yanlış karar vermekde istemem ki harcanan emek ve paralar bir tarafa, canlılara hakettikleri hayatı sağlamak zorunluluğu benim için çok önemli. Çünkü onlarda bizim gibi canlı ve onlara esaretlerini ne kadar az hissettirirsek onlarda bize o seyir zevkini o kadar fazla yaşatır diye düşünüyorum.
 11. Eğer Hakan ve Tunç Bey almaktan vazgeçerlerse 2 adet maxi jete talibim Müjdat Bey...
 12. Tekrar merhaba, Yukarıda eklediğim sump resimlerindeki ölçülerde yapmış olduğum bir yanlışlığı farkettim. 18 cm olarak gösterdiğim refigium alanı 23 cm olacak.... Birde sonradan aklıma geldi de refigiuma giren ve çıkan suyu taşırmayla yapmak mı daha akıllıca yoksa düşük debili motorlar yardımı ile mi ?
 13. Merhaba Barış Bey, İlk önce verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim. Dediğiniz üzere sump dizaynımı fazla ayrıntısı olmadan genişliği 5 cm fazlalaştırarak 3 göz olarak yaptım ancak bir de fikir mütaalası için sizin ön görülerinize sunmak istedim. Umarım doğrudur... Şimdiden teşekkür ederim.
 14. McLOUD

  Meslekler...

  Selam, Bir İnşaat Şirketinde Muhasebeciyim.
 15. Merhaba , 60 x 50 x 45 (h) – (135 LT) boyutlarında bir akvaryum ve 65 x 40 x 40 (h)- (104 LT) sump kurmayı planlıyorum. Ancak bazı soru işaretlerini sizlerle paylaşmak istedim. Umuyorum yardımcı olabilirsiniz. Ps : Turbo Floter 1000 MLS Geri Dönüş : 2000 Lt / s 1- Bu boyuttaki bir akvaryum için Overflow box’ın boyutu ne olmalıdır ? ( Benim düşündüğüm – 15 x 15 x 10 (h) ) 2- Taşırma deliği boyutunun 50 mm olması fazla mı gelir ? 3- Yukarıda belirttiğim boyutlardaki bir sump’a refigium kurmaya gerek var mı,18x40x 30 (h) max. Boyutlarda bir refigium uygun mudur yoksa o kadar ölçülerde olmasada olur ( sana bir yararı olmaz ) mu/mı dersiniz ? En uygun sump tasarımı nasıl olmalıdır ? 4- Yüksekliğim 45 cm olduğundan ki su seviyesi 40 cm olacağından T5’lerin şimdilik yeterli olacağını düşünüyorum. Şimdilik sadece balık besleyeceğimden minimum kaç watt/adet kullanmalıyım ? ( beyaz-actinik) Şimdiden vereceğiniz yanıt ve fikirler için teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...