Jump to content
       

Lider tablosu


Popüler içerik

Showing content with the highest reputation since 17-04-2021 tüm alanlarda

 1. 3 puan
  🙋‍♂️ Dönüş öncesi yoğun geçti yazamadım. Güzel haberlerim var. Önce TSA'in iletişim kanalı'na Twitter'dan yazdım. Sorulara hızlıca yanıt veriyorlar. TSA'den aldığım yanıt, balıklar yüzdüğü müddetçe, sızdırmayan saydam bir kapta, 100ml sınırı olmadan canlıları taşıyabileceğim yönündeydi. Bunun üzerine, 500ml'lik Nutella kutusunu soydum. İki kapak hazırladım. Biri güvenliklerden geçerken ve kalkış / iniş anları içindi. Diğer kapağı da havalandırma amaçlı deldim. Amazon'dan $10'a USB hava motoru aldım. İçinde DC motor bulunuyor ve sessiz çalışıyordu. Kabın içine Seachem'in amonyak alert'inden yapıştırdım. Tuzluluk 34.5ppt'di. Suyun dibine de geçici süreyle kullandığım bakterisi oluşmuş Seachem Matrix taşlarından attım. Suya amguard ve stressguard da ekledim. Son birkaç gün canlıları probiotix yem ile besledim, son gün beslemedim. Havaalanına kadar büyük bir kapta geldiler. Otoparkta Nutella'ya geçiş yaptılar. Nutella kutusunu da ayrıca ağzı kapanabilen buzdolabı poşetine koydum. Havaalanı güvenliğinden geçerken görevliye balığım olduğunu söyledim. Supervisor'unu çağırdı. Birkaç dakikaya iki kişi geldi, yaklaşımları sevimliydi. Biri balıkları gösterdi, yüzüyor dedi. Diğeri başını salladı. Valizleriniz geçtikten sonra arkadan alabilirsiniz dediler. Valiz aşamasından sonra bir baktım başında 5 güvenlik, biri "clownfish" diyor, diğeri orchid dottyback'imin türünü soruyor, öbürü kendi beslediği hermit crab'leri anlatıyor... Tabi güvenliğe eğlence çıktı. (Bunu Türkiye'de şehir şehir robotik etkinlikler düzenlerken havaalanı güvenliklerinde de yaşıyordum. Önce kurcalayıp sonra meraklarından çalıştırmamı istiyorlardı.) Her iki durumdan da oldukça memnunum... Kalkışa 3 saat vardı, powerbank ile hava motorunu çalıştırdım biraz. Sıraya girerken sızdırmaz kapağı takıp çantama koydum. Dikkatimi çeken, yol boyunca 2 kez çantama koyduğumda birden karanlığa geçince panik olmalarıydı. Nutella kutusu 4 balık için oldukça uygundu. Koltuk cebine rahatlıkla giriyor, kapağının geniş olması sayesinde aşağı kaymıyor. İnişe geçerken de yine sızdırmaz moda geçtik. Çantamda giriş yaptılar. Hiçbir aşamada canlılar x-ray'den geçmedi. Mercan getiremedim, son haftalarda su kimyasını düzenli tutabileceğimi düşünmüyordum. Fakat mercan getirecek arkadaşlara tavsiyem, içine en azından bir clown koyarak güvenlikten kolaylıkla geçmesini sağlayabilirsiniz. Bir sonraki sefere daha içim rahat olarak canlıları taşıyabilirim. Canlılar sağ salim geldi ve yeni tanklarının yapımının tamamlanmasını bekliyorlar. Dipnot olarak, balıklar aquacultured. Yani, okyanus çiftliğinde büyümüşler. Bu da onları alma sebeplerimden biriydi.
 2. 2 puan
  Spactral

  Esp8266 ile armatür yapımı

  Yardımcı olduğunuz için teşeklür ederim cree led elimde mevcut fakat ülkemizde cok kullanılmadığı için pcb de sıkıntı cekip vazgeçmiştim attığınız türkiyede ki pcb sitesi cok yararıma olcak teşekkür ederim
 3. 2 puan
  Abdurrahman

  Esp8266 ile armatür yapımı

  Selamün aleyküm arkadaşlar. Esp8266 nodemcu ile uzaktan akıllı armatür kontrolü bir sistem yaptım sizler ile paylaşmak istedim. (not: yazılım bilgim çok iyi ol mamasına rağmen) Malzemeler: Esp8266 nodemcu cp2102 v2 - 1 adet Meanwell ldd 1000L - 5 adet (benim dizdigim led sırasına göre aldığım için tercih ettim) 12 volt fan Delikli pertinaks 8 adet 1K ohm direnç 1 adet mosfet (fan için) Diğer ekipmanları sirlamama gerek yok daha çok elektronik bağlantı ve yazılımı hakkında bilgi paylaşacağım Yazılım: Arduino id enson sürümü https://www.arduino.cc/en/software Kullandığım kod : https://github.com/CelliesProjects/aquacontrol2
 4. 2 puan
  hates

  Açık Kaynak Armatür Projesi

  Şöyle birkaç proje var; https://reef-pi.github.io/ https://github.com/CelliesProjects/aquacontrol32
 5. 2 puan
  Su değişimi sonrası keyifler yerinde 🧿
 6. 2 puan
  hates

  Açık Kaynak Armatür Projesi

  Evet. Üzerinden yıllar geçti. Zamanında konuyu ben açmıştım. Proje sonuca da ulaşamamıştı o zamanlar. O zamandan bu zamana teknoloji baya değişti. Elimde hazır kod yok ama eğer kendi armatürünü yapmayı düşünüyorsan yardımcı olabilirim.
 7. 2 puan
  Luwino

  26 Lt. Nano Reef'im

  Selamlar tekrardan, 4 senenin üstüne hobiye ufaktan bir dönüş yapmak istedim. Raflara kaldırdığım bazı malzemelerle, ekleme yaparaktan F/P tankımı hayata geçirmiş bulunuyorum. Bu tarz ufak hacimlerde daha önce farklı kurulumlarım olmuştu, bazı ufak hacimli tanklarımda protein skimmer kullanmadan sürekliliği koruyabilmiştim. Tekrardan öyle yapmayı düşündüm ve cama cam gayet basit bir akvaryum kurmaya karar verdim. Gelişmeleri ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım. Bu arada oturmuş tanktan su ve canlı kaya tedariği için @Malawiizmirakvaryum Birand KUVAN'a Teşekkürler. Kurulum Tarihi: 16.04.2021 Tank Ölçüleri: 50x25x21(h) 4mm Rodajlı Aydınlatma: 6x1w DIY. Eski bir işlemci soğutucusu üzerine 3'lü iki adet seri PCB ve eski bir akvaryum aydınlatmasının sabitleme aparatı. Kullandığım ledler ise; 3x Royal Blue (430-450nm) 2x 20.000k Beyaz 1x Deep Red (650-670nm) Dalga Motoru: Jebao WP-10 Isıtıcı: Tetra Heater 50 ProLine Tahmini 5-6kg eski tankımdan kalma Caribsea kaya kullandım. Ve yine eski tankımdan kalma mercan kırığı kum kullandım kilosunu bilmiyorum fakat bu tanka tam oldu. Tankımdan bazı kesitler; Ufak bir video ;
 8. 2 puan
  melihozgun

  Nano Mix Resif :) 35x35

  Herkese Merhaba, Daha estetik ve daha göze hoş geldiğine inandığım için hobiye nano ile devam etmeye karar verdim. Karışık Mix reef bir sistem düşünüyorum. LPS ağırlıklı.soft olarak starpolip ve özel tür zoalar ve birkaç sps. Balık olarakta 1 çift Palyaco 2adet okinawa goby yada flamehawk fish olabilir. 14.08.2020 ‘de start verdim.şuan için diatom bekliyorum.önümüzdeki hafta balık girişi yapmayı düşünüyorum. Su değişimlerim şuan için 5 litre olabilir. İleriki dönemlerde 10 /15 litreye kadar çıkabilir canlı yüküne göre. Tuzluluk 1024 Sıcaklık 26 kh 9.3 Mg ve Ca Ölçmedim. Ekipmanlar; Tank : 35 x 47 x 35h FullClear(12cm Arka Sump ) Aydınlatma : Prime HD PS : Tunze 9001 Dalga Motoru : Jebao Sw-2 Kafa Motoru : Eheim 600 Su tammlama: Aquaouto Smat + Twins Yedek Kaya : 3.5kg Fiji Kum : Caribsea Aragonit 1-2mm 3250gr Bakteri : Biodigest Tuz : Red Sea Coral Salt Gelişmeleri ve olumlu olumsuz durumları buradan paylaşmaya devam edeceğim. İyi hobiler
 9. 1 puan
  tang2011

  Chelmon Üretimi Başarılı Oldu..

  https://www.reef2rainforest.com/2021/05/04/captive-bred-copperband-butterflyfish-chelmon-rostratus/
 10. 1 puan
  Hobicilere, alıcılara merhaba, Fotoğraflar cep telefonu ile değişik ışık ve akıntı koşullarında çekilmiş ve satılacak canlılara aittir. Fiyatları uygun tuttum, son fiyatlardır. Rezerve yapmıyorum. SPS Green Staghorn Acropora 100 tl LPS Trumpet Cande Cane (4 kafa) 100 tl LPS Neon Candy Cane frag (15 kafa civarı) 100 tl LPS Neon Candy Cane frag (20 kafa) 125 tl LPS Neon Candy Cane ana koloni 400 tl (50-60 kafa) LPS Gold Hammer Coral kafası 250 tl (9 kafa ve kafalar bölünemiyor) B.çekmece/ İstanbul İletişim ÖM.
 11. 1 puan
  epidosin

  jebao sw4

  Satılık temiz, jebao sw4 dalga motoru satılıktır, fiyat 350 tl, alana hayırlı olsun,
 12. 1 puan
  acar

  jebao sw4

  güncelmi?
 13. 1 puan
  Tugay

  Hobiciden xl blue tang. Xl chelmon

  Merhaba. Chelmon pazartesiye kadar opsiyonlu
 14. 1 puan
  umuterkal

  Esp8266 ile armatür yapımı

  Selam. Konu sahibi değilim, ama Cree LED'leri Özdisan'dan temin edebilirsiniz. Örneğin: http://ozdisan.com/leds-and-lighting-solutions/led-components/led-lighting-color/MLEROY-A1-D37-11-0-00009 İstediğiniz komponent stokta yoksa, Digikey ürün ID'sini E-kom'a yazarak ortalama 1 haftada gümrükle uğraşmadan teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Digikey: https://www.digikey.com/en/supplier-centers/cree E-kom: https://www.e-kom.com Buradaki PCB'lerde Printronics logosu var. https://www.printronicspcb.com Üretimleri kalitelidir. Daha fazla seçenek için PCBWay'i duymuşsunuzdur.
 15. 1 puan
  Abdurrahman

  Esp8266 ile armatür yapımı

  Yapmanız gereken yukarıdaki verdiğim komutları yüklemeniz ve gerekli bağlantıları yapmanız. Ayrıntılı şemayı da paylaşacağım. Sorularınız olursa cevaplarım.
 16. 1 puan
  Assassin

  Peninsula Reef Tank 2021 update

  Dominant SPS Reef Tank (Bazıları UV altında amatör çekimler.) Electric Lime Aid milliepora yeni alındı resimdeki gibidir.
 17. 1 puan
  epidosin

  iki adet palyaço

  Biri xl, diğeri m boy iki adet üretim palyaço, palyaço sayısını azltmak amaçlı satıyorum, 180 tl , veya takasta olur herhangi bir malzeme veya canlı ile, şu an sumptalar,
 18. 1 puan
  mustafayentur

  jebao DCP 4000 kafa motoru

  Ya arkadaşlar bende ürün aldım satıcı ben değilim bana mesaj atıp duruyorsunuz.. Arkadaşlar ben satıcı değilim. Bana mesaj atmaktan vazgeçin... Ben satıcı değilim bana mesaj atmayın.. O whatsapp numarası benim..
 19. 1 puan
  Murat01

  Denizatı çift

  Kısmet bakalım
 20. 1 puan
  acar

  Denizatı çift

  olsa bile bakmak mümkün degil 43 yavru aldım ama hiçbiri yaşamadı
 21. 1 puan
  Murat01

  Denizatı çift

  Yani çiftleşmeye çalışıyorlar ama beceremiyorlar. Ama bu aralar geçen gün bir ara acaba oldu mu dedim. İşte ondan sonra dişi olanın iştahı gitti😁 daha doğrusu iştahı var hemen yem almaya geliyor ama tam olarak eskisi kadar hüpletip yutamıyor yemin çook azını yutabiliyor bende artık dişiyi daha sık ve özenle besliyorum. Yavrularlarsa neden olmasın.
 22. 1 puan
  velioglumehmet

  Denizatı çift

  Deniz atı varsa talibim
 23. 1 puan
  EmirGiresunlu

  İlk Akvaryum Kurulumum

  aydınlatma yüksekliği falan derken 1,44m yeterli gelmeyebilir, belki sumpı sol tarafa doğru yaparak alçak bir tank yaptırabilirsiniz, Sump'ın üstü de sehpa yüklük olarak kullanılabilir, ancak ışık için 30 cm mesafe koysanız 110 cm akvaryumun bitiş yüksekliği olacaktır ki 60 cmden başlayan bir akavaryum ne kadar güzel durur emin olamadım. benim evdeki tankımın cam bitiş1,50m üzerinde.
 24. 1 puan
  Batık_Gemi

  İlk Akvaryum Kurulumum

  Öncelikle merhaba 2m ve sonrası tankta önemli olan az müdahale ile rahat etmek benim önerilerim pano ve sump kısmını (mobilya içini) mümkün mertebe geniş yaptırmanız. Gerekirse akvaryumun yüksekliği bile kısılarak mobilya yükseltilmesi gerekli. Bunu akvaryumu yapan kişiye kesin söylemelisiniz ekipman ve malzemelerini toplamak kolay olmayacaktır yoksa. Ayrıca su tamamlama hazinesi de geniş olmalı. sizin için iyi olur ayrıca panoyu dolaba ankastre ve 2 pano yaptırırsanız çok rahatlık sağlayacaktir ekipman konusunda. Birde çatı kısımları yaz aylarında hava çok ısınması sonucu soğutucuya ihtiyacınız olacaktır tabi mercan tankı kurarsanız. Bunun için duvarlara izolasyon folyo ile müdahale sağlanabilir.
 25. 1 puan
  Abdurrahman

  Açık Kaynak Armatür Projesi

  Olursa güzel olur. Herkes alım gücü ile hobi yapıyor. Kendi Armatürünü yapmak bile hobiyi hobi yapıyor. Tecrübeleri ve yapılanları burası gibi forumlarda paylaşmak güzel olur. Kaç yıl önce açılmış bir konu bir kişiye bile faydası dokunursa ne ala.
 26. 1 puan
  Abdurrahman

  Açık Kaynak Armatür Projesi

  Teşekkürler. Evet bu aralar evde bol vaktimiz oluyor geçen yıl aldığım ama hala kullanmadığım ürünler var. "esp8266 nodemcu cp2102 v2" ile basit pwm pinlerini kullanarak RTC kartı ile zamanlı aralıklarda istediğim led lerin similasyonunu yapmak. Hali hazırda kullandığım armatür de 5 adet meanwell ldd 1000L ile sürdüğüm armatür entegre edip kontrol sağlamak. Önceki kullandığınız kodları paylaşabilirmisiniz
 27. 1 puan
  acar

  Denizatı çift

  deniz atı yıllarca besledim ama tam bir muamma yani kimse bu konuda bilğili degil tankta uzun yıllar yaşamıyolar malesef yesınde yavaş yesin bence
 28. 1 puan
  massaka36

  Satılık Chalice Türleri

  arifoğlu limon tuzu canlılar üzerine etkisi
 29. 1 puan
  maşallah hepsi formunda gözüküyor
 30. 1 puan
  EmirGiresunlu

  120x60x50 Kurulum

  çok hızlı bir giriş yapmışsınız, kum canlı mı? canlı kum değilse önce kumu serin, üstüne kayalarınızı yerleştirin, ro su ile tankı doldurun, sonra techihen sump içine parça parça tuz koyarak tuzlayın. ısı 25 dereceye geldikten sonra bakteri kültürü ile başlayabilirsiniz.
 31. 1 puan
  ataozturk

  Hydor slim 135&Bubble Magus Qq1 Skimmer

  selamlar,qq 1 duruyor mu
 32. 1 puan
  maşallah nitratı 10 da nasıl tutuyorsunuz ben bi türlü 2 ye çıkartamadım
 33. 1 puan
  zorvolkan

  Sıfırdan Farksız 9001

  Sıfır alındı 3 ay kullanıldı. Büyük tanka geçtiğim için satılıtır. Fatura, garanti belgesi, kutusu mevcut 750 TL
 34. 1 puan
  Teşekkürlerr
 35. 1 puan
  biblo gibi maşallah. Bi haqos da benden olsun.
 36. 1 puan
  3 gün evde olmayacağım, su tamamlamayı devreye aldım. Otomatik yemlemeyi taktım. Inşallah dönünce bıraktığım gibi bulurum
 37. 1 puan
  Engin Sarı

  akvaryum filitrasyon

  Merhaba, arkadan sump olduğu için filter roller otomatik olarak eleniyor. Nanolar için küçük filter socks veya elyaf kullanmak faydalı olabilir. Çiziminizdeki gibi sumpın ilk aşamasında olmalı. Elyafı 3-4 günde bir atıp yenisini ekleyerek veya filter socks birkaç tane alarak yine 3-4 günde bir yıkayp değiştirerek dönüşümlü kullanabilirsiniz. Sanırım süngeri medya malzemelerini ayırmak için kullandınız.İlla ki filtrasyonu bu şekilde sağlayacaksanız bir süre sonra çıkarılması gereken purigen ve karbon üst tarafta siporax en altta olabilir ulaşım rahatlığı açısından.Süngerler tıkanıp kirlenmediği sürece yerinde kalabilir. Ancak pratikte sump temizliği yaparken medyanın sumpa saçılmaması için her biri için filter bag kullanılabilir.Daha derli toplu ve pratik olsun derseniz tunze gibi bir iç filtre edinip içine yerleştirebilirsiniz, bu yöntem medyadan aldığınız verimi de arttırır. Kullanılacak medya malzemelerinin miktarı veya ihtiyaç olup olmadığı konusunda nitrat-fosfat vb değerlerini takip etmek önemli fazladan kullanım bazen yarardan ziyade zarara yol açabilir.
 38. 1 puan
  Bvarisli

  26 Lt. Nano Reef'im

  Efe bey merhaba, akvaryumun dizaynı ve yeri çok güzel olmuş, bilgisayarın yanında tam izlenmelik konumda. Benim sormak istediğim QQ1 ps. Ses durumu nasıl? Özellikle sessiz bir ps aradığım için bu ara düşündüğüm bir ps ama hiçbir yerde tam bir bilgi bulamadım. Deep red yerine 10.000 kelvinlik led daha iyi olmuş sanki. Deniz akvaryumlarını fotoraflamak zaten her zaman zor ama deep red baya bir zorlaştırmış.
 39. 1 puan
  Luwino

  26 Lt. Nano Reef'im

  23.04.2021 Güncelleme - Power ledlerin arasından Deep Red'i çıkartıp yerine 10.000k beyaz ekledim, şuan tam istediğim kıvamda bir aydınlatma sağlıyor genel olarak. Üstelik fotoğraflamak daha kolay bir hale geldi. - Bubble Magus QQ1 beklediğimden daha performanslı bir ürün çıktı, dün akşam üzeri sisteme dahil etmeme rağmen bugün epey atık toplamış. - Diatom sürecine girildi. Fotoğraflar;
 40. 1 puan
  Blue sea

  akvaryum filitrasyon

  Böyle devam et. Düzenli su değişimlerini yaptıktan sonra bi problemin olmaz.
 41. 1 puan
  acar

  JEBAO SOW 5 dalga motoru

  JEBAO SOW 5 dalga motoru 10 günlük cihazdır. 50lt de fazla geldigi için 500 puan Isteyene video atarim 05359666659 20210415_163454.heic 20210415_163432.heic
 42. 1 puan
  Luwino

  26 Lt. Nano Reef'im

  Herkese selamlar, birkaç güncelleme yaptım. - Bubble Magus QQ1 Protein Skimmer eklendi. - 3 Adet Conch boş tankın keyfini sürüyor. Haftaya Soft mercanlardan birkaç tür ekleme yapacağım. Led altında fotoğraf çekmek oldukça zorluyor, Özellikle 1 adet deep red kullandığım için fotoğraf ve video çekerken ekstra bir renk değişimi yaratıyor, aslında görüntülerdeki kadar yoğun bir pembelik yok. Fotoğraflar;
 43. 1 puan
  acar

  Chelmon yaşatabilen varmı

  bir midye alıp açın ve tanka koyun mutlaka yiyor ama yemleme konusunda ciddi sıkıntılı bir tür
 44. 1 puan
  epidosin

  jebao sw4

 45. 1 puan
  @reverseçok teşekkür ederim. Kurulumunuzu takip ediyorum, hayırlı olsun. Ayrıca sizi diğer sitelerde yaptığınız tatlınsu akvaryumları konularından da hatırlıyorum. Ben daha önceki kurulumumda da yaptığım üzere kum, kaya, tuz ekleyerek 10 gün kadar boş çevirdim. Ardından Seachem Stability ürününü üzerinde yazan doz ile eklemeye başladım. Nitrat testi yaptım, 5 seviyelerinde nitrat çıktı, bu da nitrifikasyon bakterilerinin oluştuğunu gösteriyordu. Ertesi gün ilk canlılarımı (2 snowflake percula, 1 yellow watchman goby) daha sonra haftada bir 5lt gibi su değişimleri yapıyorum. Her su değişiminde yine Seachem Stability i üzerinde yazan doz kadar ekliyorum. Pleksi kapak benim de çok hoşuma giden bir ürün oldu. Ürünü Semih Bekçioğulları na yaptırdım, telefon numarası yok bende ama Facebook messenger üzerinden kendisi ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı akvaryumlar.
 46. 1 puan
  Güzel şık bir kurulum olmuş Sezai Bey, keyifli olması dileğiyle. Benzer ölçülerde bir tank kurulum aşamasındayım. İlgi olduktan sonra gayet keyifli bir mini okyanus olacağı kanaatindeyim. Sağlıklı hobiler.
 47. 1 puan
  15-16 litreye 3 balık fazla bence ileride sorun çıkarabilir. Mercan fragları ileride geliştikçe, resife yetmeyebilir ve size büyütme masrafı çıkarır. Yeni kurulumunuz görsel ve hayırlı olsun.
 48. 1 puan
  melihozgun

  Nano Mix Resif :) 35x35

  •Uzun bir aradan sonra bir güncelleme yapayım. Aradan uzun süre geçmiş. •Bazı mercanları çıkarıp yeni mercan girişleri yapıldı. •Clownfish turuncu palyacolar çıkarılıp White Storm paşyaço çifti ve 1 adet bi color blenny eklendi. •Geçen bu sürede gelen yeni mercanların bazılarından dip solisyon ve temizlik yapılmasına rağmen flatworm tanka girdi. Yaklasık 1.5-2 aylık bi sürede parazit ilacıyla kurtuldum.kullanım şeklinde riske girerek ve dozlamanın çok üstüne çıkarak %100 kurtuldum.Bu sırada ph ciddi düşüyor cablılar etkileniyor. Fakat canlı kaybım hiç olmadı. •Bu süreçten sonra yoğun su değişimleri nitrat ve fosfatı sıfırladı. Bu yüzden dino bakteriler üremeye başladı. mercanların ve kayaların üzerlerinde kahverengi yosun benzeri dokular oluştu. •Dino atlatma sürecim; 1- Dinoflagellateslerin en önemli yaşam kaynağı ışık olduğu için aydınlatmamı 10:00-22:00 den > 12:00-17:00 ( 5 saate düşürdüm) 2- Nitrat ve fosfat artışı olması için 3günde bir yarım çay kaşığı toz mercan yemi ekledim.(3 defa tekrarladım) Ben Reef Roids kullandım.Hazır satılan nitrat fosfat sıvılarıda var katkı olarak. Nitrat fosfat sıfır olduğu için bu sürede Lps ler keyifsizleşiyor. 3-Akıntı arttırıldı 4-Haftalık su değişimi yapılmadı. 5-Bir sonraki su değişiminde 1 tüp Biodigest kırıldı. Carbon +zeolit sump’a eklendi 06.04.2021 Güncel..
 49. 1 puan
  didimindex

  EVDE MERCAN VE BALIK YEMİ YAPIMI DIY

  Merhabalar Kendim bir deneme yaptım ve oldukça başarılı oldu sizinle paylaşmak istedim belki daha iyi bir önerisi olan olabilir. MALZEMELER 1 adet mikser çırpıcı 4 adet orta boy karides temizlenmiş 3 adet kalamar bacağı veya ahtapot 2 adet barbun temizlenmiş 1 adet sardalye temizlenmiş kibrit kutusu boyutunda somon balığı eti 1 çay kaşığı kabuksuz artemia yumurtası 1 diş soyulmuş sarmısak 2 yaprak ıspanak 1 çay bardağı fitoplankton suyu bütün malzemeleri bıçakla kesip miksere doldurdum iyice çırptım daha sonra buz kalıbı poşetlerine doldurdum buzluğa atttım dondrdum 2 3 günde bir kalıp akvaryuma atıyorum sanki canlılar daha bi başka oldu not: ben sanki ıspanağı biraz fazla abartmmışım
 50. 1 puan
  sernur83

  Açık Kaynak Armatür Projesi

  armatör bitti
Bu lider tablosunun ayarlandığı saat: İstanbul/GMT+03:00


×
×
 • Yeni Oluştur...