Jump to content
       

Batık_Gemi

Forum Üyesi
 • Mesaj sayısı

  311
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Madalya

  16
 • Geri Bildirim

  0%

Batık_Gemi en son Mayıs 1 tarihinde günün kazananıydı

Batık_Gemi en beğenilen içeriğe sahiptir

Batık_Gemi hakkında

 • Derece
  Aslanbalığı
 • Doğum tarihi 15-10-1985

Profil Bilgileri

 • Nereden
  İstanbul
 • İsim
  Emin

Hakkında

 • Tank
  Sump hariç 95Lt Arkadan Sumplu Toplamda 116Lt
 • Kurulum Yılı
  2009
 • Favori Balığım
  Soytarı

Son profil ziyaretçileri

 1. 🤔 Zaten bir çok üretim balığını yurtdışı belirli başlı yerlerden satin alınarak Türkiye'de satış yapılıyor biliyorum onlarinda bazıları kuru yem almıyor gerçi üretim paylanco balıkları harici tr üretim konusunda çok geniş bir yelpazeye sahip değil 🤭 birde eğer yumurta döken chelmon varsa bende almak isterim 🤔 nasıl yumurta döker kaç tane olması gerekli vs bilmem 🤭 yumurta görmek önemli 😏
 2. Psyi kapatmanız iyi olacaktır. hiç katki girmeden önce 3 gün ila , 6 gün arası tankta kalacak şekilde aktif karbon koyarsanız çok çok iyi kurulumlar gerçekleşir
 3. Beklerim hocam ne zaman isterseniz ulaşabilirsiniz 😊
 4. Bahsettim normal akım korumalı elektrik panosu evet. Klima güçlü olduğu zaman dubleks ise yer alt katada etkisi büyük olacaktir. Soğuk hava çöker. Bu arada Sistem 2m sonrası ölçülere göre değişiklik gösterir en az 500 litre ve tona doğru. sadece su tamamlama işinizi görecektir o bidonlari su tamamlama olarak kullanabilirsiniz şamandıralı sistem yapılabilir belli zaman su tamamlama kullanmanız iyi olacaktır. Tuzlu su önceden hazırlanıp gün boyunca bekletildikten sonra giriş sağlanmaz tanka her zaman taze su hazırlamasi gereklidir. su değişimi Ayrı kap içerisinde 2 ila 4 saat arası karıştırıldıktan sonra eklenir. Tatlı suyun tam tersi olarak görmenizde de fayda var filtrasyon vb her konuda. Sistem x 2 = PS gücü hesabı ile protein skimmer almanızda fayda var. mercan girdikten sonrası 6li dozaja ihtiyacınız var tüketim oranı için. kurulum sonrası su değişimi ilk zamanlarda az sıklıkta yapılmasinda da fayda var. Biopellet ve nitrifikasyon için kesin reaktör kullanmanızı öneririm. Hatta kurulumun 4 günü bir reaktörde aktif karbon kullanımı yapılırsa birçok şeyin önüne geçilebilir. Kaya yatağını herşeyi hazırladıktan sonra diy veya 3 adet armatür kısa askılı olacak şekilde yapılırsa bence yeterli par değeri tutulabilir.
 5. Palyanco şapşiklerinden İsteyen olursa profilimi inceleyebilir. Ama chelmon yumurta dökende olursa lütfen bana ulaşsın hatta farklı türlerden de olur 🤭
 6. Öncelikle merhaba 2m ve sonrası tankta önemli olan az müdahale ile rahat etmek benim önerilerim pano ve sump kısmını (mobilya içini) mümkün mertebe geniş yaptırmanız. Gerekirse akvaryumun yüksekliği bile kısılarak mobilya yükseltilmesi gerekli. Bunu akvaryumu yapan kişiye kesin söylemelisiniz ekipman ve malzemelerini toplamak kolay olmayacaktır yoksa. Ayrıca su tamamlama hazinesi de geniş olmalı. sizin için iyi olur ayrıca panoyu dolaba ankastre ve 2 pano yaptırırsanız çok rahatlık sağlayacaktir ekipman konusunda. Birde çatı kısımları yaz aylarında hava çok ısınması sonucu soğutucuya ihtiyacınız olacaktır tabi mercan tankı kurarsanız. Bunun için duvarlara izolasyon folyo ile müdahale sağlanabilir.
 7. Guncel. Paketlenip kutulandı alıcısına şimdiden hayırlı olsun.
 8. Kaya tankların ana temelini oluşturur yani herşeyden daha önemli bir yapı temeli kayadir kürleme yaparak temizleme yapabilirsiniz. Yada ebatlarınin sığacak olduğu bir tencerede 15dk kaynatılabilir. Ardından yıkanabilir. Kürleme işleminden sonra çeşme suyunu klor ve ağır metallerin gidermende önemli kuracağın su tuzlu su adı üstünde kovayı kaplayacak kadar litrede 1025 tuz hazırlayıp Ozmoz suyunda kayalarina ve kumunuza tuz işletirseniz 1 gün boyunca kovada bekleterek sirkülasyon motoru ile. bakteri kültürü girdiğinizde tankınıza tatlı su ile temas etmeyip daha hızlı tuzlu su kolonisi olacağını bilmenizde fayda var.
 9. Sorun olmaz süreç bakteri girsenizde girmesenizde uzundur zamanınız var olduğunu söylediniz zaten suyunuzu doldurma ekipman vs durumu 5 gününüzü alacaktır yinede kim ne derse desin kendiliğinden oluşan bakteri popülasyonu ile saf bakteriler birbirinden ayrıdir önemli olan biolojik bakterileri tamamlamak ve yeterli yatağı oluşturmak sump tarafınada kaya koymanızı ve bakteriler için kaya yataklarını çoğaltmanizda fayda var sadece kum bakterisine güvenmek çok doğru sonuç doğurmayabilir. Aquaforest a-b olarak bakteri kültürü ve yemini sağlıyor reeflowers nasıl bir sistemde olduğunu telefon araçarak öğrenebilirsiniz bilgim yok saygılar.
 10. Tek ampul olarak kullanmanda fayda var atıyorum 1 ton Akvaryum litren var 2 tüp kullanman gerekli bunu 15 günde bir kırarak kullanırsan daha iyi sonuç alırsın. Bu arada biodigesten ziyade bioalgenec daha iyi olurdu sebebi biodigestin yemi bioptimdir. Ancak bioalgeneci reeflowers bacteria feeder ile rahatlıkla kullanabilirsin. Aldıysanız bioptimde edinmenizde fayda var saygılar.
 11. Adı üzerinde bakteri yemi 😂 alman gereken bakteriler piyasada şuanda Bioalgenec - Biodigest Bacteria - fritzzyme
 12. Merhaba. İlk kurulum yaparken ozmozda suyu direk tankta değilde. Ayrı kovalarla 1 saat kadar karıştırarak kurulum yaparsanız homojenize süreç hızlanır. Ardından kumu koyarsınız. Su bulanacaktir ama sorun teşkil etmez. Bakteri yemindense bakteri kültürü edinmenizde fayda var. Kurulun yaptınız.. kum, ısıtıcı vs. ekipman herşeyi koydunuz (PS kapalı) 1 gün sonrası aktıf karbon ile 3 - 6 gün boyunca suyunuzu süzerek, tankta patojen varsa silikon ekipman atığı vb. Kimyasal kötü durumları abzore edecektir. Sobo marka kullanıma çok dikkat. Ters dönme durumunda balık kaybı gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Hayırlı olsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...