Jump to content

Ahmet Çakır

Forum Üyesi
 • Content Count

  4.185
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Ahmet Çakır last won the day on November 28 2017

Ahmet Çakır had the most liked content!

2 Followers

About Ahmet Çakır

 • Rank
  Bangaii Kardinal
 • Birthday March 6

Profil Bilgileri

 • Nereden
  DENİZLİ
 • İsim
  Ahmet Çakır

Recent Profile Visitors

6.512 profile views
 1. Eser eline, emegine sağlık güzel görünüyor. 1 ay öncesi çektiğin ve yeni çektiğin resimlerde Bir şey dikkatimi çekti. önceki resimler de mercanlar kahve tonların daymış ışıktan mı fark, yoksa kullandığın katkıdan mı ?
 2. Cyona nedeni basit su kalitesi. özellikle tatlı sularda kullanılan süngerli filtreyi çıkarın. Aydınlatma süresini kısaltın ve su degişimi uygulayın özellikle cyona olan bölgeleri sifonlayarak.
 3. O hermit degilmi. resimden anlayamadım . Eger hermitse sıkıntı olmaz
 4. Bu şekilde hiç kullanmadım ama denemek gerekir. problem olarak 1. dozaj pompası yukarı basar mı ? 2. dosaj pompası boşta dururken katkı geriye kaçar mı ? bunu da tatlı su akvaryumlarında kullanılan çek valf ile çözüle bilir. En azından yukarı çıkan hortum sürekli içi dolu oldugu için dogru miktar katkısı girilmiş olur.
 5. 160- 200 lt tanka 3 tang ve 6 ayrı küçük balık eklerseniz değerlerin bu şekilde çıkması normal.Sizde limiatasyon sıkıntısı yok bu yüzden Burak beyin dedigi gibi fosfat girmeyin. size tavsiyem balık yükünü azaltmanız.
 6. Tang gurubunda sayılarının tekli veya çift rakamlı olmasından ziyade. Tankınızın lt uygun balık koymak daha mantıklı. Genel ortalama 200 lt bir tang gibi.
 7. Ben 2500 alırdım. Sonuçta amaç sadece suyu çevirme de olsa ps toplama kapasite sinide göz önünde tutmak gerekir.
 8. Kafa motorunun en basit matematiği tank litresinin 10 katı kafa motoru kullanılır genelde.
 9. Tankınız sumpla birlikte 250 lt civarı. 2500 veya 3000 lt uygun olur. 3500 olur ama çıkışı ikiye bölerek su yüzeyini daha iyi hareketlendire bilirsiniz.
 10. Eline emeginize saglık. Denizlide bu hobiyi yapan görmek sevindirici. Başlıkta yer alan ölçülerde ise tankınız. Kafa motoru dediginiz gibi fazla.
 11. Berk bey diatom her şartta olacak bu döngü meselesi oturmuş tanka kaya ilavesi bile yapsanız diatom olur. Sizin yöntemde bakteri kültürü girmeniz etkili olur sonuçta bekleyen canlılarınız var.
 12. Elinize saglık güzel görünüyor. Yukarıda duran torch montipora plateye çok yakın gibi geldi. Dikkat edin yakmasın.
 13. İbrahim bey. Resimde net degil ama Yengeç gurubunda tüylü olması ve kıskaçlarının büyük olması büyük ihtimal zararlı oldugunu gösterir. Bunlar otçul veya etcil ola bilir. Tanka zararı ise gözüne kestirdigi balıgı gece rahatsız eder veya mercanları tırtıklar.
 14. Resim net degil ama bana sünger gibi geldi. Tankınızda akıntı azmı ?
×
×
 • Create New...